Skocz do zawartości

[napęd] Ile ogniw na ząb?


Rekomendowane odpowiedzi

Karwasz barabasz - wiedziałem, żeby nie zadawać pytania o przekosy! Najbardziej zaciekawiła mnie odpowiedź:
 

Cytat

tak im większymi zębatkami operujesz tym lepiej

To będzie trzeba obadać!

A co do 1x czyli wychodzi na to, że powyżej 1x10 robi się niewesoło z przekosami (nie miałem okazji jeździć na sprzęcie x11 i x12).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RabbitHood napisał:

3. Czy zmiana wielkości zębatek z przodu i z tyłu (z zachowaniem proporcji!) ma wpływ na działanie napędu?

Im większe koła zębate tym ruch bardziej płynny. Do tego mniejsze zużycie elementów

 

Spójrz nawet na grupy kolarskie jeżdżące na napędach sram. Mimo, że ratio już fabrycznie mają wyższe niż przy napędach shimano 50-10 vs 54-11 to i tak używają customowych, większych blatów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

bo w każdym "nowożytnym" rowerze bębenek ma taką samą szerokość

To nie jest niestety prawda, chociaż różnice wymiarów bębenka (szerokość to nie do końca trafne określenie na wymiar prostopadły do zębatek) są pomijalne dla rozpatrywania przekosów. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręki nie daję, ale bębenek 8-10s ma tą samą "szerokość" co 11. Różni się głębokością żłobień, którą redukujesz podkładką jeśli kaseta tego wymaga (wymagają kasety shimano 8-10s i 11s od wielkości 11-34 w górę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dokumosa napisał:

Gdyby to była istota tegp problemu to może by mi się chcialo mierzyć ;)

Na szczęścia masz mnie :P

stycznosc.thumb.JPG.7a882383f97be3887bf740678d245388.JPG

2 godziny temu, Mateusz_Brycki napisał:

Ręki nie daję, ale bębenek 8-10s ma tą samą "szerokość" co 11. Różni się głębokością żłobień, którą redukujesz podkładką jeśli kaseta tego wymaga (wymagają kasety shimano 8-10s i 11s od wielkości 11-34 w górę)

Nie. Producenci czasem oszukują poprzez modyfikację bębenka, ale formalnie bębenek jest szerszy i prawidłowo zbudowana piasta 11S szosowa ma też kołnierz od strony napędu 1.8mm głębiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...