Skocz do zawartości

[Piasta] Ruszająca się tarcza CL


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem tylko napisać, że miałem i został mi tylko ten system montażu na zwykłe osie QR i jak dla mnie CL to mistrzostwo pod każdym względem. Żadnych wad poza ilością dostępnych tarcz ale to nie wada systemu jako takiego. Nie mam pojęcia jak to się stało, że śruby mają aż takie powodzenie...  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CL byłoby idealne, gdyby to pasowanie było nieco lepsze. W systemie ze śrubami tego problemu nie ma. Natomiast ten system także ma swoje wady.

Mi CL się nawet podoba, natmiast tak gdzie jest wymagana wysoka precyzja, tam zaczynają się problemy takie jak ten poruszony tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie mam pojęcia jak to się stało, że śruby mają aż takie powodzenie...  

To jak już filozofujemy ;) to ja z kolei nie mam pojęcia jak to się stało że CL nie zdechł gdzieś w muzeum historii rowerowej. Jedyna realna przewaga CL to mniej kręcenia przy montażu tarczy, poza tym zyski są albo iluzoryczne, albo ich nie ma wcale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System na 6 śrub ma swoje wady.

Gwint jest jednak podatny na uszkodzenia, zwłaszcza jak ktoś nie ma wyczucia. Śruby się czasami luzują, różnie z tym bywa. Dodatkowo przy obrobieniu gniazda śruby, zaczynają się problemy.

Oczywiście, są to problemy "teoretycze", jednak się zdarzają. 

No i bez przesady, CL to nie takie muzeum. Topowe komponenty Shimano wciąż wychodzą pod CL i są dość popularne. Producenci piast także robią wersje pod CL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam jedną przewagę, przemawiającą do wago onanistów. 

Piasty pod CL są lżejsze o kiladziesiąt gramów na parze kół. Można się chwalić jakie są lekkie, a wspominać że tarcze są ciężkie nie trzeba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciorra napisał:

To jak już filozofujemy ;) to ja z kolei nie mam pojęcia jak to się stało że CL nie zdechł gdzieś w muzeum historii rowerowej. Jedyna realna przewaga CL to mniej kręcenia przy montażu tarczy, poza tym zyski są albo iluzoryczne, albo ich nie ma wcale:)

Dla mnie liczy się tylko szybkość i bez obsługowość montażu i demontażu. Z chęcią przerzucił bym sobie tarcze z jednego roweru do drugiego ale w tym pierwszym już za pierwszym razem był problem z "jakością" gniazd śrub. Co będzie z drugim, nowe śruby, czas, ... a idz pan w p...du z tym rozwiązaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, skom25 napisał:

Miałem zestaw Shimano, tarcza + nakrętka, tak jak przychodzi to fabrycznie w opakowaniu.

Ostatnio kupiłem tarczę TRP. TRP ogólnie sprzedaje bez nakrętek, ale sprzedawca miał wersję OEM i dorzucał nakrętkę.

Mi tak nakrętka nie pasuje, bo jest kompletnie płaska. W związku z tym, zamówiłem sobie nakrętki Shimano, żeby mieć pełne zestawy i nie mieszać.

Zanim padnie kolejne pytanie. Tak, jestem pewny że nakrętka TRP była oryginalna. AbsoluteBlack także robi płaskie nakrętki, bez ząbków i podkładki.

Czyli sprzedawca do tarcz trp dorzucił niewłaściwe nakrętki z innego modelu trp. Chcesz to rozwiązać kupując do tarcz trp nakrętki shimano.

Nie moja sprawa w sumie, może się jakoś uda, sprawdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za głupoty piszesz, daj już spokój... Nie poświęciłeś nawet sekundy żeby się zorientować, a po raz kolejny próbujesz mi coś wmówić.

TRP ma w ofercie dwie nakrętki. Pod klucz HT2 i kasetę. Tyle, nie różnią się niczym innym. 

https://trpcycling.com/product/trp-centerlock-rotor-lock-ring/

Taki wybrali design nakrętki, może ze względu na koszty, a może to po prostu nie ma znaczenia.

Czy dostałem podróbę? Wątpię, Internet raczej milczy na ten temat, nie ma ofert produktów TRP.

Zakończmy ten temat, bo niektórzy próbują ze mnie zrobić "barana", tylko dlatego że staram się znaleźć przyczynę problemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujesz...

W obydwu ząbki na tarczy są identyczne. Wizualnie to tak wygląda, bo TR25 na zdjęciu ma średnicę 160mm, a ta druga 203mm... W 203mm pająk jest znacznie większy, więc i ząbki wydają się mniejsze.

Wejdź na stronę TRP, znajdź mi nakrętki i wskaż która według Ciebie ma ząbki, a która ich nie ma. Ewentualnie wskaż, gdzie TRP pisze że do tej tarczy można użyć ich podkładki, a do innej chociażby Shimano.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musze szukać, Ty masz gładką nakrętkę od TRP i tarcze od TRP z nacięciami do ząbkowanej nakrętki. To jak dla mnie nie jest od kompletu nie pasuje i chyba to dość oczywisty wniosek. Nie ma potrzeby byś sie denerwował, co najwyzej na sprzedawce który taki zestaw sprzedał.

Masz taką

image.png.c8d3cf63a378cf11f67073e54a8a63b1.png

 

potrzebujesz taką

BR0960-01_1463c2f0-fc3f-45af-8237-801c0d

Edytowane przez Mateusz_Brycki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niżej to nie jest nakrętka TRP. Jeszcze raz, wskaż mi w ofercie TRP nakrętkę z nacięciami. Chyba że sugerujesz, że producent tarcz TRP nie ma w swojej ofercie odpowiednich nakrętek. Sprzedawca tarcz dołączył nakrętkę TRP.

Nakrętki wymienione na stalowe Shimano. Nałożyłem cienką warstwę Shimano Anti Seize, bo jednak jest to dość wysoki moment. Na gwincie nie było kleju, więc nie chciałem wkręcać zupełnie na sucho, zwłaszcza że to połączenie stali i aluminium.

Jeżeli nie będzie problemów, to po sezonie założę aluminiowe, bo takie też kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tektro to... TRP :P A właściwie TRP to marka "Premium" Tektro.

Ufam że inżynierowie wiedzą co robią. Natomiast ja wolę rozwiązanie Shimano. Na tym zakończmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...