Skocz do zawartości

[Do 2300] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym Was poprosić o opinie dotyczące wyboru roweru. Mam 41lat, 185cm i 98kg wagi, przekrok do jajek 80cm - to tak na początek 🙂

Na początku wspomnę tylko że w 2012 roku kupiłem sobie MTB Kross Level A4 na osprzęcie deore. Jeździło mi się nim bardzo dobrze do czasu aż zaczęły mnie boleć nadgarstki po kilku kilometrach jazdy. Kolega mnie namówił na sprzedaż i zakup roweru miejskiego reklamując go jako bardziej wygodny i problem z nadgarstkami minie. I tak też zrobiłem, sprezdałem Krossa a kupiłem Batavusa Compass. Owszem jeździ się nim wygodniej ale straszny z niego czołg pod względem ciężaru (według specyfikacji waży ok 20kg a ja mam jeszcze ramę 65 więc pewnie jeszcze więcej). Decydując się na jego zakup nie zwracałem na to uwagi. Kolega w międzyczasie poszedł w odwrotnym kierunku i teraz jak jeździmy na wycieczki to nie potrafię dotrzymać mu kroku. Prawdopodobnie większa masa + opory toczenia sprawiają że bardziej się męczę a jeździmy głównie w mieście po ścieżkach rowerowych. Stąd podjąłem decyzję o jego sprzedaży i szukam kompromisu w postaci roweru crossowego. Nie potrzebuję już takiej maszynki (bo głównie rower to weekendowe wycieczki 50km + 10km do pracy) jak ten Kross którego miałem, zadowolę się gorszym osprzętem. Spodziewam się że w tej cenie większość będzie spoko do moich wymagań i wybór to będzie kwestia na którym lepiej się siedzi i jedzie (rama). 

Początkowo myślałem o samych używkach ze starszego rocznika ze względu na lepszy osprzęt ale widzę, że do 2300 można dostać sensowny nowy.

Mam kilka zebranych modeli czytając tutaj tematy ale też i swoje używki które wypatrzyłem na OLXie.

I tak:

- z nowych widzę że polecane są takie modele:

Rower crossowy Riverside 700 RIVERSIDE | Decathlon - nie miałem nigdy styczności z osprzętem decathlonu

LAZARO INTEGRAL V3 MĘSKI 2022 (lazaro-bike.pl)

Rower Kands Speedfight Claris 2021 - sklep.rowery.pl - claris to nie za słabo? waga 12,30 tutaj mnie najbardziej przekonuje

ROWER UNIBIKE PRIME CZARNO-NIEBIESKI 21" - UNPRGTS21 - 12250242081 - Allegro.pl

Romet Orkan 4D biały 2020 - Wyprzedaż (traperek.pl)

Rower crossowy 28" ROMET Orkan 5 M NOWOŚĆ 2022 promo do 12.06 Kraków Krowodrza • OLX.pl

 

Jeśli chodzi o używki:

Sprzedam rower meski Kross Evado 2.0 Kraków Grzegórzki • OLX.pl

Rower crossowy/trekkingowy Unibike Viper GTS koła 28 Katowice Wełnowiec-Józefowiec • OLX.pl

Rower crossowy Unibike Viper 23" Kraków Prądnik Biały • OLX.pl - chyba zbyt duży?

Rower crossowy Koła 29" Author vertigo Rozmiar 22'' Kraków Bronowice • OLX.pl

Rower crossowy unibike zethos rama 19 cali Kraków Bieżanów-Prokocim • OLX.pl - może by się dało utargować na 2300 🙂

 

Co myślicie co z tego będzie najsensowniejszym wyborem?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

żona przejeździła na Integralu V1 3 lata. Biorąc pod uwagę cenę nic poza słabymi hamulcami nie można było mu zarzucić. Problem jest, że nie ma jak przymierzyć tych rowerów i poczuć czy to to.

W Riverside na plus hamulce tarczowe. W Decathlon możesz wypożyczyć model wyższy lub niższy tego Riverside i sprawdzić czy Ci odpowiada: https://rent.decathlon.pl/s?address=Polska&bounds=57.72056187%2C25.35264032%2C45.55865675%2C12.91611688&keywords=riverside&mapSearch=true&pub_category=bikes 

Kands z kolei ma hamulce tarczowe hydrauliczne i sztywny! widelec co wg mnie jest zaletą i rzadkością. 

Pytanie czy każdy przyjmie Twoją wagę. Ja bym wybierał między Riverside, a Kands.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za opinie. Chyba moim faworytem będzie ten Kands zwłaszcza że chyba mógłbym go sprawdzić w Krakowie w jednym sklepie (czekam na potwierdzenie czy mają taki rozmiar ramy - 21). Akurat na hydraulice mi nie zależy, wcześniej miałem V-brake i dawał radę. A im mniej rozbudowany rower tym mniej rzeczy do teoretycznej naprawy :P

Edytowane przez lucano1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 30.06.2022 o 21:02, lucano1 napisał:

Cześć,

Chciałbym Was poprosić o opinie dotyczące wyboru roweru. Mam 41lat, 185cm i 98kg wagi, przekrok do jajek 80cm - to tak na początek 🙂

Na początku wspomnę tylko że w 2012 roku kupiłem sobie MTB Kross Level A4 na osprzęcie deore. Jeździło mi się nim bardzo dobrze do czasu aż zaczęły mnie boleć nadgarstki po kilku kilometrach jazdy. Kolega mnie namówił na sprzedaż i zakup roweru miejskiego reklamując go jako bardziej wygodny i problem z nadgarstkami minie. I tak też zrobiłem, sprezdałem Krossa a kupiłem Batavusa Compass. Owszem jeździ się nim wygodniej ale straszny z niego czołg pod względem ciężaru (według specyfikacji waży ok 20kg a ja mam jeszcze ramę 65 więc pewnie jeszcze więcej). Decydując się na jego zakup nie zwracałem na to uwagi. Kolega w międzyczasie poszedł w odwrotnym kierunku i teraz jak jeździmy na wycieczki to nie potrafię dotrzymać mu kroku. Prawdopodobnie większa masa + opory toczenia sprawiają że bardziej się męczę a jeździmy głównie w mieście po ścieżkach rowerowych. Stąd podjąłem decyzję o jego sprzedaży i szukam kompromisu w postaci roweru crossowego. Nie potrzebuję już takiej maszynki (bo głównie rower to weekendowe wycieczki 50km + 10km do pracy) jak ten Kross którego miałem, zadowolę się gorszym osprzętem. Spodziewam się że w tej cenie większość będzie spoko do moich wymagań i wybór to będzie kwestia na którym lepiej się siedzi i jedzie (rama). 

Początkowo myślałem o samych używkach ze starszego rocznika ze względu na lepszy osprzęt ale widzę, że do 2300 można dostać sensowny nowy.

Mam kilka zebranych modeli czytając tutaj tematy ale też i swoje używki które wypatrzyłem na OLXie.

I tak:

- z nowych widzę że polecane są takie modele:

Rower crossowy Riverside 700 RIVERSIDE | Decathlon - nie miałem nigdy styczności z osprzętem decathlonu

LAZARO INTEGRAL V3 MĘSKI 2022 (lazaro-bike.pl)

Rower Kands Speedfight Claris 2021 - sklep.rowery.pl - claris to nie za słabo? waga 12,30 tutaj mnie najbardziej przekonuje

ROWER UNIBIKE PRIME CZARNO-NIEBIESKI 21" - UNPRGTS21 - 12250242081 - Allegro.pl

Romet Orkan 4D biały 2020 - Wyprzedaż (traperek.pl)

Rower crossowy 28" ROMET Orkan 5 M NOWOŚĆ 2022 promo do 12.06 Kraków Krowodrza • OLX.pl

 

Jeśli chodzi o używki:

Sprzedam rower meski Kross Evado 2.0 Kraków Grzegórzki • OLX.pl

Rower crossowy/trekkingowy Unibike Viper GTS koła 28 Katowice Wełnowiec-Józefowiec • OLX.pl

Rower crossowy Unibike Viper 23" Kraków Prądnik Biały • OLX.pl - chyba zbyt duży?

Rower crossowy Koła 29" Author vertigo Rozmiar 22'' Kraków Bronowice • OLX.pl

Rower crossowy unibike zethos rama 19 cali Kraków Bieżanów-Prokocim • OLX.pl - może by się dało utargować na 2300 🙂

 

Co myślicie co z tego będzie najsensowniejszym wyborem?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Polecam zagadac do profesjonalistow. My jezdzimy na crossach cala rodzina i kupowalismy w atombike krakowskim. Jestesmy z Raciborza i w zasadzie wszystko obgadalismy telefonicznie, jestesmy zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...