Skocz do zawartości

[Kaseta] ztto 11 rzędów


mattpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) dostałem trenażer rolkowy i chciałem z racji tego faktu ogarnąć sobie jedno koło dedykowane pod właśnie trenażer. 

Aktualnie rower Centurion hyperdrive, ultegra 6800, koła dtswiss

Chciałem początkowo zakupić jakieś koło szosowe najzwyklejsze z kaseta z 105tki żeby było taniej ale znajomy polecił mi żeby na trenażer zerknąć za kasetami ztto. No i tu dochodzimy do sedna sprawy, czy warto iść np w 105tke czy na trenażer można wrzucić coś tańszego np. to ztto 

No i czy będzie kompatybilne?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile na tym zaoszczędzisz? Kilkadziesiąt złotych? Jest to warte ryzyka, że kaseta będzie totalnym śmieciem albo kultura pracy (która swoją droga na trenażerze jest dość istotna) będzie daleka od renomowanych producentów?

Masz przyzwoity rower, zainwestowałeś w trenażer więc wydaje mi się, że nie będziesz musiał rezygnować z obiadku żeby kupić "normalną" kasetę.

Już pomijam moje osobiste doświadczenia z ztto (akurat nie kasetami tylko suportem), nic już na pewno od nich nie kupię😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to w sumie warto inwestować w jakieś lepsze koło czy zwyklak jakiś najtańszy wystarczy 

Co do kasety to aktualnie 11-32 ultegra, szukać czegoś z Shimano ewentualnie możecie coś zaproponować żeby nie dało po kieszeni a pasowało do napędu jak i łańcucha:)

Spoko o te ztto pytam bo na ustawce ktoś mi napomknął że sa i wystarczą na trenażer dlatego pytam 

Edytowane przez mattpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie już pytanie w sumie o koła 
https://www.olx.pl/d/oferta/kolo-szosowe-axis-elite-700c-28cali-11s-CID767-IDPGquL.html + kaseta 105'tka r7000 11-32 - główne pytanie czy takie uszkodzenie jak na zdjęciu to uszkodzenie które może nieść jakieś niemiłe niespodzianki na trenażerze ?

Ewentualnie https://allegrolokalnie.pl/oferta/shimano-whrs100-kolo-tylne
kaseta jeszcze nie mam pojęcia jaka ale 11rzędowa. Na oponę nie patrzę bo jedną już mam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój suport od ztto się rozwalił jeszcze zanim skończyłem montaż, chyba był z plasteliny a nie aluminium

 

15 godzin temu, mattpl napisał:

główne pytanie czy takie uszkodzenie jak na zdjęciu to uszkodzenie które może nieść jakieś niemiłe niespodzianki na trenażerze ?

Kwestia czy ma bicie

i czy bicie będzie na oponie po założeniu

Moim zdaniem będzie

https://www.olx.pl/d/oferta/kola-mavic-aksium-28-komplet-CID767-IDPloLU.html

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...