Skocz do zawartości

[Czorsztyn] kilka tras mtb, szosa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w niedziele wybieram się na tygodniowy urlop w okolice Czorsztyna. Potrzebuję sprawdzonych tras zarówno mtb jak i coś na szosę (rower tylko mtb ale coś tam można pokręcić po asfalcie)

Wiem że jest velo czorsztyn wokół jeziora i velo dunajec (kawałek do Szczawnicy) będę wdzięczy za jakieś podpowiedzi a już najlepiej pliki gpx bo mój garmin obsługuje tylko nawigowanie po śladzie a nawigacja z telefonu odpada. Na które szczyty górskie warto wjechać i nie będzie to podjazd tylko po kamulcach? trasy do max 2-3h ponieważ rower to nie będzie tylko jedna aktywność.

Zastanawiam się nad powrotem na kole, w zależności od trasy wychodzi mi 180-220 km do Katowic. Ktoś jechał i może podzielić się wskazówkami? Z racji dystansu trasa tylko po asfalcie ew. szutrowe drogi. Najlepiej z częściowym pominięciem tych bardziej ruchliwych dróg krajowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na szlak wokół Tatr, jechałem gravelem od Kacwinu do Dursztynu (asfalt) bardzo zacny kawałek trasy, świetne widoki i bywa grubo do góry.
DSC_1943_DxO_1600.jpg
Z Dursztynu można wbić na Grandeus (polna droga),
DSC_1964_DxO_1600.jpg
 fajne miejsce widokowe (z drugiej strony Tatry) i zjechać do Łapszanki, a dalej asfaltem na przełęcz. A dalej jest genialny niebieski szlak idący do Trybsza. Kamieni bardzo mało za to może być błoto, na gravela momentami za duże. Ale widoki to bajka.
DSC_1995_DxO_1600.jpg

 

Szlak wokół Tatr z Nowej Białej do Nowego Targu też jest bardzo przyjemny (asfalt i szuter, gór brak). Za to balony można spotkać (jechałem tam 3 razy i 2 razy były pod koniec dnia)
DSC_1870_DxO_1600.jpg

 

Edytowane przez kipcior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na max 2-3 godz to nie ma o czym rozmawiać... Pokręć po okolicznych polach i już. Coś na minimum więcej jak ci się zachce to masz Słowacką Lechnicę z tamtejszymi dwoma widokowymi trasami albo wyskocz sobie na pobliski Wietrzny Wierch. Idą tam bardzo dobrze oznakowane cyklotrasy a sam wjazd na szczyt z Vielkiego Lipnika to w 95% asfalt i świetnej jakości szuter. Opcja 3-cia to wzdłuż Dunajca do Lechnicy gdzie Pieniny do Czerwonego Klasztoru przecina kolejna cyklotrasa. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kipcior napisał:

Zerknij na szlak wokół Tatr, jechałem gravelem od Kacwinu do Dursztynu (asfalt) bardzo zacny kawałek trasy, świetne widoki i bywa grubo do góry.

Z Dursztynu można wbić na Grandeus (polna droga),
 

 

To pewnie objadę bo fajne widoczki wrzuciłeś, masz może GPX'a?

Obczajam ostatnio często ślady przejazdów użytkowników stravy na ich aplikacji z ostatnich 12 miesięcy i całkiem nieźle się to sprawdza. Szkoda że mapa jest tak słabej jakości (widok satelitarny) zarówno w wersji przeglądarkowej i aplikacji na telefonie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...