Skocz do zawartości

[Korba] Shaimano Sora - zerwany gwint


Ktyczynski

Rekomendowane odpowiedzi

Cze! 

Otóż od paru dni w rowerze zaczęło mi coś stukać podczas jazdy (dźwięk jak trytytka) i tylko podczas pedałowania. Spanikowany sprawdzałem wszystko od siodełka po wymianę łańcucha, rozkładanie korby i przerzutki. Co się okazało strzelały pedały a dokładnie pęknięty gwint który był już raz robiony. Po odkręceniu pedału cały gwint został na pedale oO Od gwintowania przejechałem może 150km więc wydaje się że raczej była to amatorka jeżeli chodzi o robotę chociaż sklep/serwis autoryzowany MARIN.

Mam teraz właściwie dwa wyjścia bo nie liczę na kolejne gwintowanie tej samej korby, wymiana całego przedniego blatu czego wolałbym uniknąć lub wymiana tylko prawego ramienia. Problem w tym że nie jestem w stanie znaleźć odpowiedniego ramienia, jedyna dostępna sztuka na Allegro to 175mm FC R3304 a moja to 3030 i stąd moje pytanie. Gdzie można dostać taką częśc? Dodam że ramie jest zintegrowane z stalową tubą która wchodzi w mufę. Niestety nigdzie nie udało mi się znaleźć samego ramienia tylko całe zestawy, ew jaki zamiennik by chodził z tym napędem? 

ui.jpg

ty.jpg

rt.jpg

er.jpg

we.jpg

Edytowane przez Ktyczynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym pedale widać jakąś jakby owijkę stalową, mam wrażenie ze oni właśnie wywiercili całość nagwintowali tylko im się rozmiar nie zgadzał i dowalili tą stalową owijkę na pedał przez co ona pękła w pewnym momencie i zaczęła ''chrupać''. Albo jakimś gównianym klejem kleili. Dodam że pedał mega ciężko się odkręcał, nawet po po kilku obrotach. 

1212.jpg

121212.jpg

11.jpg

22.jpg

33.jpg

Edytowane przez Ktyczynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...