Skocz do zawartości

[amortyzator] Czy Boost jest do szczęścia naprawdę potrzebny?


Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle nie mogę się zdecydować na widelec - czy wybrać Boost, czy niemodne 15x100. 

Rama to Marin Bobcat, więc z tyłu staromodny szybkozamykacz, ale być może kiedyś zmienię ją na coś 142x12. 

Na pewno widelec emigrowałby wtedy do innej ramy razem z kołami. 

Widelec nie-boost jest tańszy. 

Zastanawiam się czy faktycznie potrzebuję szerszej piasty. Opony będą tam wąskie, więc braku miejsca nie zakładam. 

Te 10mm faktycznie aż tak poprawia sztywność czy coś jeszcze innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MikeSkywalker napisał:

Ciągle nie mogę się zdecydować na widelec - czy wybrać Boost, czy niemodne 15x100. 

Rama to Marin Bobcat, więc z tyłu staromodny szybkozamykacz, ale być może kiedyś zmienię ją na coś 142x12. 

Na pewno widelec emigrowałby wtedy do innej ramy razem z kołami. 

Widelec nie-boost jest tańszy. 

Zastanawiam się czy faktycznie potrzebuję szerszej piasty. Opony będą tam wąskie, więc braku miejsca nie zakładam. 

Te 10mm faktycznie aż tak poprawia sztywność czy coś jeszcze innego? 

Rama na QR, wąskie opony? Jeżeli nie kupujesz widelca wyprzedzająco aby go później przekładać to bierz co tańsze, nie poczujesz różnicy tych 10mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Te 10mm faktycznie aż tak poprawia sztywność czy coś jeszcze innego?

Jeżeli ogarniasz jazdę rowerem na wyższym poziomie, Twój rower i Ty ;) jesteście jedną częścią, lubisz robić na rowerze coś innego, nie tylko pedałować i siedzieć na siodełku dla samego przejechania się rowerem, czujesz, że potrzebujesz solidniejsze części do grawitacji rowerowej, poczujesz różnicę. Jeżeli masz niezbyt wymagające wymagania co do części rowerowych, czujesz po sobie, że nie potrzebujesz lepszych solidniejszych części rowerowych, kup sobie taki amortyzator jaki Tobie pasuje ;) 

@Dokumosa Zenek ;) tak poza tematem. 

Są albo są dostępne w ofercie piasty tylne DT Swiss Straightpull w rozmiarze 157 x 12 ?. ( Szykuje mi się taki mały projekt roweru w pełni zawieszonego )            

  

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padła już prawidłowa odpowiedz czyli boost jak masz w planach tył pod ten standard. Ja się kiedyś nakombinowałem z zakupem setu kół bo miałem pół na pół i był kłopot z takim zestawem oczywiście poza kołami DT ale i tak szprychy trzeba było przeciągnąć. Szersze kapcie to też argument czyli coś więcej niż 2.4". Odczucia różnic to wszystko pierdoły jakich mało wiec nie zawracaj sobie tym głowy. Coś jak bzdety czy korba na wcisk jest sztywniejsza od tej na suport wkręcany lub podobne dywagacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JackFrost napisał:

Jeżeli nie kupujesz widelca wyprzedzająco aby go później przekładać to bierz co tańsze, nie poczujesz różnicy tych 10mm.

Będę go prawdopodobnie przekładał ale w obrębie "nieboosta" czyli sztywnej osi 142x12.

Co do opony - faktycznie, kiedyś chciałbym tam wrzucić 29x2.6 ale taka opona zdaje się mieści się w klasyczny widelec a i bez Boosta 148 sobie radziły.

Z drugiej strony - przypomniałem sobie jakie problemy są przy zamawianiu nakombinowanego zestawu. Bo taki mix mam teraz w fullu. 

Więc, póki co żadnych plusów bjusta nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalkerJesli bedziesz ten wideł chcial za jakiś czas wykorzystać w innym rowerze gdy ten znudzi to bedziesz płakał, że kupiłeś bez boost. Tak samo z kolami - tylko tył będziesz miał wtedy do przeplotu.

@_Piotrek240 EXP są SP 12x157mm. Z niższych modeli sa tylko classic (nie SP).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...