Skocz do zawartości

[do ok 3000] rower uniwersalny/do lekkiego terenu


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam roweru który zastąpi mojego składaka. Ogólnie to śmigam teraz na rowerze który złożyłem z 5 łat temu w konfiguracji jak poniżej 

- Rama SUNDANCE Memphis alu (swojego czasu były takie na alledrogo) 

- Koła: 26" RODI AIRLINE

- Napęd całość i przód i tył na XT 2x10

- hamulce v-brake XT

- Amortyzator SR Suntour Raidon XC

Przejechałem nim już trochę, był taki czas że było te 700 km w miesiącu. Wystartowałem w kilku rajdach typu Kaszebe Runda, Kociewie kołem. Ale też pośmigałem w zawodach MTB (tak przyjeżdżałem ostatni ale przyjeżdżałem do mety nawet mając sztywny widelec bo zbierałem na amor haha). Troszkę ze względu na pracę musiałem zaprzestać jazd na rowerze ale teraz chce wrócić. Byłem w Decathlonie i przejechałem się kawałek na rockriderze Explorer 520 (rama była wielkość S także bardzo za mała ) ale od razu zakochałem się w 29" w moim przypadku okazało się o wiele poręczniejszymi kołami.

No i jak to moja małżonka powiedziała: w końcu wyglądasz jak na rowerze a nie na hulajnodze młodego 😉

No niestety tego rockridera w wersji xl nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Jest w wersji L który podobno jest do wzrostu 186 cm.

Byłem w sklepie trecka i pan mi polecił Trecka Marlin 5. Fajnie mi się po placu śmigało ale opinie są różne.

No i teraz też pytanie czy potrzebny mi jest taki typowy MTB skoro mam te 60% ścieżki rowerowe a 40 % lekkie ścieżki leśne? 

Jak patrzę na rowery to są treckingowe, crossowe no kurcze za dużo tego. z drugiej strony też nie chciałbym schodzić z jakości tego co mam. No i to jest mój dylemat...

Mam 190 cm wzrostu a waga oscyluje między 105 a 125 w zależności od pory roku 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i teraz też pytanie czy potrzebny mi jest taki typowy MTB skoro mam te 60% ścieżki rowerowe a 40 % lekkie ścieżki leśne? 

Jak dla mnie to zdecydowanie przesada. No chyba, że weźmiesz jakiegoś lekkiego hardtaila na szybkich oponach. Sam do takich zastosowań to brałbym zwykłego crossa (w trekingki się nie pchaj bo to zamulacze dla dziadków;) ) - będzie lekko śmigał po ścieżkach a jak zechce ci się więcej po asfalcie gonić to wystarczy wymienić gumy i zablokować uginacz.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz crossa nastawionego bardziej terenowo to ( teoretycznie , bo nie jeździłem ) popatrz na Giant Roam ew Trek Dual Sport . Wygląda że te rowery to coś miedzy crossem i MTB ale takim w starym stylu . W zakładanym budżecie cudów się nie spodziewaj . Z Gianta ciekawe są 2 najwyższe modele , Trek w ogóle kończy Dual Sporty na średniej półce . Widziałem też dość ciekawego crossa Polygona , Marin robi różne dziwadła . Generalnie 3 tyś teraz to mało na dobry rower ale też nie będzie zły . Moim zdaniem jeśli kupisz tańszy ( tzn ok 3tyś )  rower którejś  z wymienionych marek to będzie on zasługiwał na ew ulepszenie , kiedyś . Gdybym ja miał teraz kupować to do opisanych zastosowań patrzyłbym na Gianta .

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak się rozglądam i z tego co widziałem a patrzę tak na allegro to wpadły mi w oczy poniższe: 

- Merida CROSSWAY 40

- Romet orkan 7m - ale on mi się wydaje taki dziadkowy

- Romet mustang m4 

 

Ogólnie jestem np skłonny kupić coś tańszego i ewentualnie ulepszyć za różnice. Grzebanie przy rowerze to dla mnie nie problem. 

 

 

Edytowane przez chabow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Giant , Trek i Polygon niestety przekraczają budżet . A te sensowne modele przekraczają sporo . Cóż .... 

Merida i Orkan to klasyczne crossy . Czyli dobre drogi + lekki teren . W sumie do twoich zastosowań się nadają ale ...   max obciążenie Meridy to 120kg - rower + rowerzysta + bagaż . Myślę że Romet ma tak samo . Jeśli chcesz ,,normalnego" crossa to popatrz na Unibike  , akceptują do 140kg .

Mustang to MTB . Średni albo co najwyżej średni . Napęd 1x10 z korbą 32 . ????  Poza górami moim zdaniem niepraktyczny .

Jeśli piszesz o jakichś konkretnych modelach to wklejaj linki , będzie łatwiej .

Aha , max obciążenie Treka to 136kg , Giant - trzeba poszukać bo gdzieś w necie jest instrukcja ale jest podobne albo większe . Polygona , nie wiem .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, chodzi mi o ograniczenie odnośnie wagi jeźdźca. 120 kg to troszkę mało. 

Patrzyłem na unibike a dokładniej to crossfire chociaż Viper kusi.

https://allegro.pl/oferta/rower-cross-unibike-crossfire-gts-28-17-niebieski-12232075398

A znalazłem też coś takiego jak poniżej.

https://allegro.pl/oferta/wheeler-cross-6-4-meski-52-cm-shimano-deore-11972675945

 

Kurde nie wiem na co zwracać uwagę w wyborze. Jak składałem to było mi łatwiej 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...