Skocz do zawartości

[Codzienna dieta] Czy jest okej?


Casico

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 🙂

Codziennie lub co drugi dzień jem warzywa, chleb, twaróg, jajko, makaron, zupy.

Wiek 19 lat, waga 64kg, wzrost 183.

3x warzywa dziennie, 4x w tygodniu twaróg, chleb codziennie, jajko 4x w tygodniu , makaron 2x w tygodniu, zupy (jarzynowa, grochówka) 3x w tygodniu. Trzeba coś jeszcze zmieniać w tej diecie? 

Edytowane przez Casico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam ale masę to raczej na siłowni się robi. Na rowerze - rzeźbę i wytrzymałość.

Generalnie trudny temat, bo w sumie wciąż się rozwijasz. Ważne, żeby dieta była zbilansowana, żebyś nie przesadzał z treningiem i z dietą, dbał o nawodnienie. Wszystko przyjdzie z czasem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ta pewność, że musisz? To jest forum rowerowe, nie kulturystyczne, rower nie jest ćwiczeniem na budowę mięśni dla - myślę 99% aktywnych użytkowników. Jeśli trenują to pod zawody, gdzie liczy się siła i wytrzymałość. Pewnie po takim treningu odżywki mają sens. Ale jaki jest Twój plan treningowy?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę 5 razy w tygodniu mtb. Maksymalnie 95 watów, gdy przekroczę tą liczbę moje nogi nie wytrzymują, nie mają siły. Puls podczas jazd 87-162.

Jakiegoś planu treningowego to zbytnio nie mam, jakoś 3x interwały na 1dzień, a co drugi 2x interwały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jesteś ambitny i masz rozsądne podejście :) Nie spinaj się. Masy na rowerze raczej nie zrobisz ale rzeźbę konkretną ;) Masz jakieś fajne tereny koło siebie? Odkryj jazdę turystyczną, np. w weekendy. Rób zdjęcia, wrzucaj do naszej galerii. Zaproś dziewczynę, tylko wyluzuj w te dni z grochówką ;)

Generalnie to baw się rowerem, a efekty same przyjdą. Nieco inne niż oczekujesz ale będziesz zadowolony :D

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Makaron to kolarska podstawa - już mi zaczyna trochę brakować, bo dawno nie jadłem...
Mięsa nie jesz ?
Te dwie rzeczy + orzechy (u mnie nerkowce) i trochę słodyczy robią robotę (słodkie to niekoniecznie tylko jakiś batonik - może być miód, daktyle, banan) :yes:
Oczywiście podstawa to nawadnianie, choć osobiście uważam, że bez przesady (zależy od stopnia i długości wysiłku, a także temperatury) - ja np. wolę pić przed i po, niż zalewać się w trakcie... ;)  Podobno w zawodowym peletonie liczą 1 l płynów na 1 g. jazdy, a ja tyle nie piję przez 3...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mięsa nie tykam, bo gdy miałem 7 lat to miałem pokrzywkę i wymiotowałem.  Badania wykazały, że mam na nie uczulenie. Odnośnie wody to wypijam ~5l dziennie. Do południa wypije 1.2l. Potem 0.8l przed, a na trening zabieram 2x0.8l. Po i wieczorem 1.1l.

Dzięki bardzo, za domem mam 400m asfalt a za nim już sam teren. Przejazdę kilometr i są drogi polne oraz góry dosć wysokie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek 4h

Rozgrzewka 10 min,  2min interwał, 2 min odpoczynek, 2 min interwał., 1 min odpodpoczynek, 2 min int, 2 min odpodpoczynek, 2 min interwał, 10 min odpoczynek, 5 min temp, 4 min odp, 7 min temp, 4 min odp, 6 min temp, 5 min odp.Rozgrzewka 10 min,  2min interwał, 2 min odpoczynek, 2 min interwał., 1 min odpodpoczynek, 2 min int, 2 min odpodpoczynek, 2 min interwał, 10 min odpoczynek, 5 min temp, 4 min odp, 7 min temp, 4 min odp, 6 min temp, 5 min odp.

Środa 3,5h

Rozgrzewka 10 min, 2 min interwał, 2 min odpoczynek,  2 min interwał, 2 min odpoczynek, 4 min interwał, 3 min odpoczynek, 5 min interwał, 3 min odpoczynek, 3 min interwał, 2 min odpoczynek, 2 min interwał, 3min odpoczynek, 2 min interwał, 1 min odpoczynek, 1 min interwał, 1min odp.

Czwartek 3h

Rozgrzewka 10 min,  2min interwał, 2 min odpoczynek, 3 min interwał., 1 min odpodpoczynek, 3 min int, 2 min odpodpoczynek, 2 min interwał, 4 min odpoczynek, 5 min temp, 4 min odp, 5 min temp, 3 min odp, 6 min temp, 4 min odp.

Piątek 4,5h 

Rozgrzewka 10 min, 3 min interwał, 1 min odpoczynek,  3 min interwał, 1 min odpoczynek, 4 min interwał, 2 min odpoczynek, 5 min interwał, 3 min odpoczynek, 4 min interwał, 2 min odpoczynek, 2 min interwał, 3min odpoczynek, 5 min interwał, 3 min odpoczynek, 1 min interwał, 1min odp.

Sobota 4h

Rozgrzewka 10 min, 2 min interwał, 2 min odpoczynek,  4 min interwał, 2 min odpoczynek, 3 min interwał, a min odpoczynek, 5 min interwał, 5 min odpoczynek, 2 min interwał, 1 min odpoczynek, 5 min interwał, 4 min odpoczynek, 2 min interwał, 1 min odpoczynek, 1 min interwał, 1min odp. 

Edytowane przez Casico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Casico napisał:

Masę mięśniową, ogólnie to mięśni u nóg u mnie nie widać, mimo jazd MTB powyżej 30km. 

Jeżdżę chyba z 9 lat. W najlepszych sezonach praktycznie codziennie od wiosny do jesieni, po 40-60km, czasami więcej w tempie sportowym a nie wycieczkowym.

Jak wyglądają moje nogi? Kolega który chodził tylko po piwo do sklepu, miał lepiej widoczne. A ważę poniżej 60kg, z tkanką tłuszczową jak sportowcy.

Zobacz jak wygląda Stephane Tempier, jeden z czołowych kolarzy.

Także jeżeli Ci zależy na wynikach, to nie gap się w lustro. Jak na wyglądzie, to zmień forum.

Organizm się przyzwyczaja do danych dystansów. 3 lata temu wychodziłem i na MTB robiłem 40-60km bez problemu, w terenie. Rok temu przeprowadzka do miasta, nie jeździłem za dużo. W tym roku znowu jeźdżę, ale Gravelem, tyle że trasy 30-40 km. Organizm się tak przyzwyczaił, że przy 50 km po asfalcie już zaczynam być zmęczony.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te interwały to "sprinty"?

1) jesteś pewien, że ten trening jest optymalny względem celów?

2) przydałby się czujnik tętna, wtedy łatwiej będzie znaleźć gotowy trening w necie!

3) ja jestem spoooro starszy (co najmniej o pokolenie) i względnie intensywna jazda na rowerze + dieta spowodowała, że mocno zredukowałem tkankę tłuszczową ale bez wyraźnej rozbudowy mięśni. Generalnie cieszy mnie to, że przy 176 wzrostu ważę 68 kg 😀a spodnie bez paska zjeżdżają mi z tyłka 🤣

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bez białka nawet Salomon nie naleje". Jak nie mięso to inne źródła, choć na roślinnych się nie znam bo mój organizm z kolei to słabo przyjmuje. Soja, grochy, fasole, ciecierzyca itd. Albo faktycznie jakieś odżywki. 

I jak zostało powiedziane - rower to nie jest dobry pomysł na nogi kulturysty. Rower pomoże zbudować żelazną łydę i ładnie wyrzeźbi kończynę, ale na masę nie tędy droga :D

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Casico Może i rower nie jest najlepszym narzędziem do budowania masy, ale jak najbardziej jest to możliwe. Dużo tu będzie zależeć od genetyki - niektórzy zostaną chudzielcami, a inni zbudują potężną łydę. Na twoim miejscu spróbowałbym odżywki białkowej po każdym treningu. Jeśli to nie pomoże, to zostaje chyba tylko siłownia.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Trochę mało urozmaicona ta dieta...

Ja bym powiedział, że trening. Ale po kombinacjach z dietą widzę, że kolega chyba chce też nabrać trochę masy wiec tu tylko siłownia. Ćwiczenia tylko złożone, wielostawowe tj. przysiady, martwe ciągi, wyciskanie na płasko i nad głowę, wiosłowanie ew. drążek. Tylko w nich bardzo ważna jest technika, więc tutaj na początek ktoś musi pokazać Ci co i jak albo wynajmij trenera żeby sobie krzywdy nie zrobić. (ew. poradniki na YT :P) Bo do nauki na początek mogą być serie po 15 powtórzeń ale finalnie powinno być bardzo ciężko , maksymalnie 5 powtórzeń optymalnie na wzrost siły i impuls do rozwoju zwłaszcza jeśli jesteś ektomorfikiem :P.  Pod rower to skupiłbym się wyłącznie na przysiadach np.  4 x 5 (+ 2-3 serie rozgrzewkowe), górę też warto trochę wzmocnić ale suma wszystkich serii z ćwiczeń powiedzmy 10- max 12 bo ektomorfik? Z dietą bez przesady bo nie chcesz robić 20kg masy tylko kilka, trochę więcej białka i kalorii (np. gainer). W twoim wieku przy 184cm i 65kg chyba w rok zrobiłem 10kg czystej masy bez specjalnej diety (dużo twarogu lol) tylko właśnie siłownią a łatwo nie było bo nie było jeszcze nawet google nie mówiąc o youtube :P.   Tylko jeżdżąc tyle na rowerze musiałbyś taką siłkę robić tylko zimą, rower prawie całkowicie odpuścić, więć już lepiej np. robić bazę na rowerze a siłkę 2x w tyg..

Co do treningu, widzę w kółko interwały i ciągle to samo, kosmiczna liczba godzin, 20h tygodniowo? To jaka jest jakość tych interwałów... To co robisz czyli HIIT to jest dobry gdy masz 4-5h tygodniowo. Poczytaj sobie o treningu spolaryzowanym, powinieneś większość czasu jeździć w Z2 wg. tego modelu:

 

 

Strefy-treningowe.jpg

 

Tak jak jeździsz to brak regeneracji i droga do wypalenia. Kup pulsometr i naucz się jeździć wolno (żeby być szybkim trzeba najpierw nauczyć się jeździć wolno). A interwały np. 2 x w tyg. np 3x10min, 4x 4min, ew. 3x10 30s/30s. Chociaż tu można się pokusić o trening siły najpierw czyli jazda na niskiej kadencji, i dłuższe powtórzenia na kadencji 60-70, i 30 sekundowe w trupa np. 10x 30s/ przerwy 5min!.

Na stravę nie patrz, jak jeździsz na mtb w terenie to bardzo zaniża, nie zaniża jak jeździsz po idealnym asfalcie na szosówce w pozycji wyścigowej :P. Do tego długie treningi i po górach,

na szosie wyszło by coś koło 150W.

Cytat

Puls podczas jazd 87-162.

Jakbyś robił zregenerowany interwały, mała ilość ale w trupa to w twoim wieku to  chyba powinno być coś koło 190 po 2min powtórzeniu.  A ty robisz milion tempówek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...