Skocz do zawartości

[Mini Pompka] Kieszonkowa


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Szukam mini pompki która zmieści się w kieszeni koszulki kolarskiej. Ma służyć tylko i wyłącznie do sytuacji awaryjnych.

Co polecacie?

Mam swój typ, ale jestem ciekawy czy bez sugestii podpowiedzi będą podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie:

1) https://www.amazon.pl/Mini-pompka-rowerowa-firmy-wysokociśnieniowe/dp/B019V1PW92

2) https://www.centrumrowerowe.pl/pompka-topeak-race-rocket-hp-pd7120/

Tej pierwszej to nie pamiętam czy używałem w zeszłym roku, całkiem niewykluczone, w każdym razie grzechocze w uchwycie, bo tłoczek może swobodnie wyjeżdżać - ja owijam ją folią spożywczą.

Ponieważ gdzieś ją posiałem to kupiłem nową - tę drugą - ale jeszcze nie używana. Wygląda solidniej. Mam je obie w uchwytach przy koszykach na bidon w obu rowerach; normalnie koła pompuję pompką stacjonarną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.centrumrowerowe.pl/pompka-lezyne-pocket-drive-hv-pd23997/?v_Id=147642&gclid=EAIaIQobChMIsYSwnqPK-AIVX49oCR3x8QivEAQYASABEgLSRPD_BwE

Chociaż mam pewne obawy co do jakości, patrząc na moje doświadczenia z ich GPS...

No i pytanie czy brać wersję High Pressure, która zaledwie 11 cm, czy High Volume która ma 14 cm. Za pierwszą przemawia rozmiar, ale.jednocześnie zapewne dużo więcej pompowania w razie awarii.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, ale... Mam Xiaomi Portable Pump, także z wężykiem i problemów z odkręcaniem się zaworu nie miałem. Prawdopodobnie nadal będę robił tak, że najpierw wkręcę sprawdzony adapter Presta > AV, a dopiero potem pompkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Lezyne Pocket Drive HV. Mam nadzieję że jej nigdy nie użyję. Nie zapeszając, ostatniego kapcia złapałem dwa lata temu i niech to pozostanie bez zmian.

Kupiłem ją z myślą o... wożeniu w kieszeni, gdybym znalazł się nagle kawałek od jakiegokolwiek kompresora/ stacji naprawy rowerów. Nie robię długich wypadów, bo mnie to już nie bawi.

Aktualnie wożę ze sobą Xiaomi Mi Portable Pump, co jak się domyślacie, jest kompletnie absurdalne. W tamtym roku jeździłem z plecakiem, więc nie było tak źle. W koszulce już tak kolorowo nie jest...

Swoją drogą, lubię brak precyzyjnych opisów w sklepach. Właśnie przez to, przed chwilą prawie zamówiłem wersję HP zamiast HV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję Drive HV Medium i nie jest zbyt wygodna. Jak dla mnie krótki skok jest po prostu niewygodny, nie da się wykorzystać pełnej siły ręki. Dodatkowo trzeba więcej siły niż w tradycyjnych rozmiarach.

Ta pocket jest o jakąś 1/3 krótsza, jeżeli średnica jest ta sama (moja ma około 27mm) to będzie się ciężko pompować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zekker napisał:

Mam wersję Drive HV Medium i nie jest zbyt wygodna. Jak dla mnie krótki skok jest po prostu niewygodny, nie da się wykorzystać pełnej siły ręki. Dodatkowo trzeba więcej siły niż w tradycyjnych rozmiarach.

Ta pocket jest o jakąś 1/3 krótsza, jeżeli średnica jest ta sama (moja ma około 27mm) to będzie się ciężko pompować.

Ale lepiej coś mieć niż nie mieć nic, owszem trzeba się namachać ale podobno bez bólu nie ma zabawy :D . A tutaj szukamy jak najbardziej kompaktowej pompki. 

 

Tak samo nie czaje czemu te z wężykiem to zło? To już zaworka dokręcić nie idzie? Albo wężyk na maxa trzeba dokręcać? Ja tam problemów nie mam, a przynajmniej mam proste zawory w życiu bym nie powrócił do tradycyjnej na kciuk;).  Dziś akurat taka sytuacja była, że gość mnie zatrzymał i czy mam pompkę, oczywiście mu pomogłem, profilaktycznie zaworek z presty mu dokręciłem, wężyk z pompki zakręciłem i gadam mu że może machać. No trochę gościu się namachał, ale bez problemu wszystko przebiegło, a w ramach podziękowań dał na piwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, dopóki nie przeczytałem recenzji. 200 cykli do 2 Barów przy oponie 25c. Czyli ile przy 42mm? 400? :D

Tak jak pisałem, będzie to pompka absolutnie awaryjna. Będzie trze pompować 10 minut, to będę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, clavdivs napisał:

Oczywiście że tak, skoro lezyne ma uchwyt, nie rozumiem powodu po co wozić ja w kieszeni?

Są takie rzeczy, których nie trzeba rozumieć. Wystarczy zaakceptować, że ktoś tak woli 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...