Skocz do zawartości

[Kaseta] Jaka kaseta


Giacamix2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zużyła mi się tylnia kaseta i łańcuch. Chcę coś zmienić na coś lepszego. Aktualny osprzęt tylna przerzutka Shimano deore . Kaseta Shimano cs-Hg300 9 rzędowa (11-34T). Przednia kaseta 1 rzędowa 38T Też do wymiany ale na większą tylko nie wiem jaką przy 50km/h już za szybko kręcę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta jest tylna, nie tylnia. Przednia jest zębatka, koronka korby a nie 'kaseta'.

 

Kaseta ciut lepsza którą możesz rozważyć, to HG400. A co do koronki korby, musisz podać model obecnej korby, przecież sposobów montażu zębatek jest ze sto różnych.

 

Jeśli chcesz dobrać koronkę 'profesjonalnie', to możesz użyć kalkulatora przełożeń, np http://ritzelrechner.de/ ...klikasz COMPARE, na jednym poziomie wrzucasz aktualny sprzęt, na drugim ten, który planujesz kupić i w ten sposób wysterujesz czego Ci potrzeba. Bo jeśli np utwardzenie napędu większą koronką ma spowodować, że pod górkę Ci zacznie brakować przełożenia, to wtedy zwiększasz zakres kasety na np 11-34. Albo jeśli teraz najlżejszego biegu nie używasz wcale, to może warto przesiąść się na 11-32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, szybciej od ciebie i tak nie pojedzie. 

Giacamix, pozwól, że przetłumaczę z "naszego na wasze". Jak kupujesz nowy łańcuch w woreczku, to on jest DUŻO za długi, bo one mają standardowe długości. Podczas zakładania się dobiera ile ogniw usunąć. Tak więc nie, nie będzie problemu z długością łańcucha bo jak sobie wstawisz większy blat, (znaczy się, że przednią zębatkę) to potem cobie łańcuch ustawisz jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki to kaseta HG400, Łańcuch rowerowy Shimano CN-HG93 (114 ogniw) tylko nie mogę znaleźć więcej ogniw lub Łańcuch rowerowy Shimano E6070 9/ (6,6 - 6,8 mm) 138 ogniw. Przednia zębatka jest tyle tego że nie wiem co wybrać ale to jest taka co na zdjęciu. Aktualnie łańcuch mój ma 114 ogniw 

Screenshot_20220626-103137121_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...