Skocz do zawartości

[spodenki wewnętrzne] dobre bokserki pod krótkie spodnie


Eathan

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu szukam i testuje różne spodenki wewnętrzne, które mogę założyć pod krótkie spodenki (rowerowe). Szukam czegoś co może spełnić dwa podstawowe założenia:

  • przewiewne, 
  • wkładka - wygodna, na cały dzień jazdy. 

Niby prosty temat, ale okazuje się, że lekko nie jest. 

Sprawdziłem następujące spodenki:

1) Berkner model 1

Bokserki rowerowe Berkner bielizna z wkładką L/XL - 000000002000311361 - 10411125336 - Allegro.pl

Niby wkładka ok, niby wygodne ale jest jeden problem. Są zbyt krótkie. Podczas jazdy zwijają się te krótkie nogawki i obcierają. 

2) Berkner model 1 

Bokserki kolarskie GEL pad 4D Czarny 5XL - 67500 - 10820930996 - Allegro.pl

Te byłby idealne - lekkie, przewiewne, wkładka ok. Niestety siateczka powoduje, że całość słabo się trzyma na właściwym miejscu i finalnie jest fatalnie. 

3) Nortwave

Nie potrafię teraz wskazać modelu. Wewnętrzne, niebieska wkładka (całkiem spok), sylikony na nogawce, ale mało przewiewne. Spoko na chłodne dni, ale jak jest ciepło nie dają rady. 

Rozważam zakup:

-Endura SingleTrack - https://endurastore.pl/spodenki_wpinane_endura_singletrack,41,723.html

Czy ktoś z Was miał z nimi styczność i może polecić / odradzić? 

A może znacie jakieś inne spodenki wewnętrzne warte uwagi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Eathan- kupiłeś jakieś ? Możesz polecić/odradzić ?

@chudzinki- od czerwca minęło trochę czasu. Jak Ci się sprawdzają te Rogelli ? Dalej pasują ?

Pytam bo moje Berknery zużyłem w 100%. Z wkładki gdzie są guzy kulszowe został już sam materiał a potrzebuję coś na zimę pod zwykłe spodnie. A może ktoś poleci jakieś gatki z możliwie jak najobszerniejszą wkładką co by tyłek nie marzł jak się często wsiada i zsiada z roweru. Berknery nie były złe ale podpadli mi rękawiczkami i wolałbym już od nich nic nie kupować.

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel tak. Mam oba modele Berknerów tak jak napisałem. Mam te NW, ale modelu nie mogę określić. Kupiłem również SingleTrack (wersja na 2021). Endura ma wygodną mięsistą wkładkę, świetny materiał, który jest lekko przewiewny. Niestety w nich nie jeżdżę, bo jest problem z wkładką. Po ubraniu wkładka odstaje na tyłku. Podczas wstawania i siadania na siodle wkładka haczy o siodło. Moim zdaniem dzieje się tak, ponieważ wkładka jest dość mięsista i sztywna a materiał spodenek jest elastyczny i poddaje się pod naporem wkładki. 

Rozmiar spodem jest ok. Zastanawiam się co by było gdybym kupił rozmiar mniejsze - lekko przyciasne, ale wtedy może wkładka by nie odstawała. Jak gdzieś namierzę w sklepie to sprawdzę. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Single Track są już chyba niedostępne. Z tego co widzę mają Padded Liner II: https://endurastore.pl/bokserki_endura_padded_liner_ii_2022,35,5168.html - wkładka z serii 200 lub Engineered II: https://endurastore.pl/bokserki_endura_engineered_ii_2022,35,1056.html - wkładka z serii 300. Od nich też miałem nic nie kupować w odwecie za zrobienie w trąbę z rękawiczkami ale wyglądają sensownie. Chyba że będzie identyczny problem jak opisałeś czyli odstająca wkładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Potrzebuję je pod ciepłe spodnie zimowe głównie jako podkładkę bo siadanie na zmarzniętym siodełku nie należy do przyjemności.

OK. Zamówiłem worek spodenek w centrumrowerowe bo nie mogę się zdecydować. Ale będę miał przymierzania :)

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą coś w rodzaju testu a raczej pierwszego wrażenia. Zacznę od komentarza odnośnie wszycia wkładki. Mam Assos-y GTS oraz GT C2 Winter. Dla mnie wkładki w tych spodenkach są wszyte idealnie tam gdzie być powinny. Nie siedzę na ich krawędzi, nie wystają też za dużo z tyłu. Ich szerokość to 18 cm więc jest odpowiedni zapas z boków. Zarówno na rowerze trekkingowym gdzie mam kierownicę 10 cm wyżej niż siodełko jak i na gravelu gdzie mam ją 10 cm poniżej siodełka guzy kulszowe są zawsze na nich oparte z odpowiednim zapasem. Zakładam więc że moja budowa jest typowa.

Rogelli Navali: https://www.centrumrowerowe.pl/bokserki-rogelli-navelli-pd6210/?v_Id=89479

Szerokość wkładki 15,5 cm. Wkładka dość cienka ale dobrze wszyta. Nie ma zbyt dużego zapasu ale nie mam też wrażenia że siedzę na jej krawędzi. Chyba najsłabsza ze wszystkich modeli. Z drugiej strony jest miękka i po założeniu dżinsów na spodenki nie uwiera. Nogawki mają delikatne silikonowe wykończenie które ma zapobiegać ich zsuwaniu się ale to nic nie daje - rolują się i przeszkadzają. Zostawię je więc za moment pójdą do krawcowej żeby zrobić to samo co wcześniej zrobiłem w bokserkach Berknera - obetnę je.

Endura Singletrack Bib Liner: https://www.centrumrowerowe.pl/spodenki-wewnetrzne-do-szortow-endura-singletrack-bib-liner-pd29782/?v_Id=173674

Te spodenki zamówiłem trochę z myślą o @Eathan. Narzekał na odstającą wkładkę w modelu z 2021 więc pomyślałem że skoro i tak będę odsyłał to je obejrzę. Wziąłem wersję z szelkami zakładając że jak wkładka będzie miała tendencję do odstawania to szelki powinny ją docisnąć do tyłka. Moim zdaniem ten problem w nich nie występuje i szelki tu nic nie wnoszą. Szerokość wkładki to 16,5 cm. Jest najlepsza ze wszystkich ale nie mogę o niej powiedzieć że jest dobra. Siadając na drewnianym stołeczku w spodenkach Assos-a siedzi mi się wygodnie. W tych najsłabiej czuć twarde drewno pod spodem ale jednak czuć. W pozostałych spodenkach o wygodzie można zapomnieć. Niestety jest tak wszyta że siedzę bardzo blisko jej krawędzi. Być może nie będzie to przeszkadzać ale na rowerze tego nie sprawdziłem.

Spodenki mają bardzo wysoki stan. Z przodu sięgają ponad pępek. Z boków dochodzą kilka centymetrów pod pachy. Nie są zbyt elastyczne w górnej części więc jak ktoś ma brzuszek tak jak ja nie będą wygodne. Wzięcie rozmiaru większego nie rozwiąże problemu bo wtedy będą za luźne wszędzie indziej. Mają super wygodne nogawki. Ładnie przylegają do ud kompletnie nie uciskając.

ENDURA Padded Liner II: https://www.centrumrowerowe.pl/bokserki-endura-padded-liner-ii-pd26722/?v_Id=159561

ENDURA Engineered II: https://www.centrumrowerowe.pl/bokserki-endura-engineered-ii-pd21780/?v_Id=138675

W obu przypadkach wkładka ma szerokość 15 cm i siedzę na jej krawędzi - zarówno z boku jak i z tyłu nie mam żadnego zapasu. Zdecydowanie nie czuję się z tym komfortowo. Teoretycznie wkładki się różnią - jedne mają serię 200, drugie 300. Dla mnie nie ma różnic pomiędzy nimi. W przypadku Engineered występuje ten sam problem co w spodenkach Rogelii czy moich poprzednich Berknerach - nogawki są zbyt krótkie, rolują się i uciskają. Najwygodniejsze pod tym względem są Padded Liner. Długie nogawki bez silikonu nie uwierają i swobodnie opadają pod cywilnymi spodniami. Gdyby miały dobrze wszytą wkładkę byłyby idealne.

Assos Boxer: https://www.centrumrowerowe.pl/bokserki-assos-boxer-pd26936/?v_Id=160918

Te testowałem jakiś czas temu i nie zmierzyłem szerokości wkładki. Ale występuje ten sam problem co w przypadku Endury - siedzę na samej krawędzi wkładki. Dodatkowo jest ona sztywna i przeszkadza pod cywilnymi spodniami. Materiał jest mało elastyczny, nogawki mają tendencję do rolowania. Jak na Assos-a to kompletna porażka.

Edytowane przez chrismel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chrismel napisał:

Endura Singletrack Bib Liner: https://www.centrumrowerowe.pl/spodenki-wewnetrzne-do-szortow-endura-singletrack-bib-liner-pd29782/?v_Id=173674

Te spodenki zamówiłem trochę z myślą o @Eathan. Narzekał na odstającą wkładkę w modelu z 2021 więc pomyślałem że skoro i tak będę odsyłał to je obejrzę. Wziąłem wersję z szelkami zakładając że jak wkładka będzie miała tendencję do odstawania to szelki powinny ją docisnąć do tyłka. Moim zdaniem ten problem w nich nie występuje i szelki tu nic nie wnoszą. Szerokość wkładki to 16,5 cm. Jest najlepsza ze wszystkich ale nie mogę o niej powiedzieć że jest dobra. Siadając na drewnianym stołeczku w spodenkach Assos-a siedzi mi się wygodnie. W tych najsłabiej czuć twarde drewno pod spodem ale jednak czuć. W pozostałych spodenkach o wygodzie można zapomnieć. Niestety jest tak wszyta że siedzę bardzo blisko jej krawędzi. Być może nie będzie to przeszkadzać ale na rowerze tego nie sprawdziłem.

Spodenki mają bardzo wysoki stan. Z przodu sięgają ponad pępek. Z boków dochodzą kilka centymetrów pod pachy. Nie są zbyt elastyczne w górnej części więc jak ktoś ma brzuszek tak jak ja nie będą wygodne. Wzięcie rozmiaru większego nie rozwiąże problemu bo wtedy będą za luźne wszędzie indziej. Mają super wygodne nogawki. Ładnie przylegają do ud kompletnie nie uciskając.

Właśnie, stan! o tym nie napisałem, ale jest dość wysoki to fakt. Zastanawia mnie jednak teraz to, że u Ciebie nie odstaje ta wkładka. Zakładam, że to zasługa szelek albo jednak moje są za duże. 

PS
Materiał i nogawki są idealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem je bez i z założeniem szelek. Moim zdaniem wkładkę trzymają tak samo dobrze. Być może gdybym wsiadł na rower coś by się zmieniło ale nie chciałem ryzykować że oderwę metkę i nie będę mógł oddać a byłem pewien że ich nie chcę. Jestem typową M-ką i taki ich rozmiar był akurat, nie za bardzo obcisłe ale dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...