Skocz do zawartości

[max do 3000 zł] jaki rower trekingowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ja rower trekingowy polecilibyście w kwocie maksymalnie do 3000 zł choć wiadomo im taniej tym lepiej.

Moja waga to jakieś 85 kg, chciałbym robić nim trasy do 100 km, 85% to drogi asfaltowe reszta głównie lasy. Jakieś 1500-2000 km rocznie.

Pozostałe wymagania:

- w tej cenie musi być bagażnik i błotniki

- koniecznie hamulce hydrauliczne (nigdy więcej linek a zwłaszcza V-brake)

- kaseta z tyłu, dobra przerzutka z tyłu, z przodu byle jaka bo i tak nigdy nie zmieniam przełożenia

- dobry łańcuch i układ korbowo-obrotowy gdyż jeżdżę dość agresywnie, zwłaszcza pod górę

- wygodne siodełko

- dobrze by było gdyby miał oświetlenie z prądnicy

- Najlepiej gdyby obręcze kół były solidne a opony z wkladką

No ogólnie dość trwały sprzęt. Poprzedni mój rower (górski Kross) wytrzymał do remontu jakieś 16-17 lat a poddał się po kolejnych 6.

Obecnie nie mam żadnego upatrzonego - te które się spodobały znacząco przekroczyły budżet... A powyżej odłożonej kwoty nie mam zamiaru dokładać.

Ja bym jeszcze na to zerknął. Trochę droższy ale ma wszystko co wypisałeś, jest hydraulika, jest o niebo lepszy napęd niż jakieś 3x8 z korbą na kwadrat a do tego 2,5-3 kg mniej na wadze niż "konkurencja"

https://www.decathlon.pl/p/rower-miejski-dlugodystansowy-elops-900-wysoka-rama/_/R-p-305017?mc=8611229&c=Niebieski_Turkusowy

No i jeszcze, przynajmniej moim zdaniem, lepiej wygląda

Chętnie bym wziął tego elopsa bo jest w moim stylu, no ale cenowo to już półka wyżej. Przy obecnej inflacji i innych wydatkach nie bardzo mogę sobie pozwolić na dołożenie kolejnego tysiąca...

Ale skoro pojawił się w tym wątku ten model ciekawi mnie jak wypada w porównaniu z innymi w podobnych widełkach cenowych ale na napędzie shimano typu:

merida freeway 9500

kellys Carson 70

kross trans 8

romet wagant 8

trek dual sport 2 eq choć jak widzę treki, gianty i podobne w tej cenie warto kupić głównie dla ramy a reszte trzeba ulepszyć co powoduje kolejny koszt

Pierwsze 4 to są praktycznie bliźniaki, jeden ma lepsze to, inny owo, ale generalnie -  ciężki uginacz z przodu, 3x9, hydraulika, dynamo, 17kg, wyprostowana pozycja. Elops jest 3 kg lżejszy (głównie dlatego że nie ma klasycznego amortyzatora), na napęd 1x i w odróżnieniu od tych pozycja jazdy jest nieco pochylona (60 stopni). Z ciekawych ofert jest jeszcze Riverside touring 500, tam jeszcze dochodzą milion miejsc na bidony i bagażniki i sztywne osi. Tylko to juz 4000zl.

https://www.decathlon.pl/p/rower-podrozny-riverside-touring-520/_/R-p-332407?mc=8643286

Cytat

Przy obecnej inflacji możliwość wzięcia rat 0 w decathlonie sprawia, że ten rower wyszedłby "taniej" niż 3k wyciągnięte z kieszeni dzisiaj

Nie wiedziałem że jest taka opcja. Sprawdzałem tylko możliwość wzięcia na kredyt w innych sklepach, typowo rowerowych, i zawsze oprocentowanie wynosiło kilkaset zł.