Skocz do zawartości

[Gravel] do 4000zl nowy albo uzywka


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam i zadowolony jestem z Kellys soot 30. Na olx do znalezienia w budżecie. Co prawda na clarisie, ale rama ta sam co w wyższym modelu, więc i sztywne osie, i widelec w pełni carbonowy . Koła chociaż ciężkie, to na piastach novatec. Jak coś to rozwojowa rama. Mi też służy jako taki road plus.

Edytowane przez Kajgana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, stanwisniew napisał:

jezdze 95% po asfalcie 5% sciezki lesne

Poszukałbym jakiejś szosy na tarczach pokroju attain/roubaix/contend, założył opony 32c i wystarczy na takie użytkowanie. Ewentualnie całkowicie zrezygnował z tych "5%" i kupił po prostu szosę - do lasu możesz sobie jeździć

Za 4k nie ma szans ani na przyzwoitego (nie mówiąc o dobrym) nowego gravela ani szosę

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, stanwisniew napisał:

Dzisiaj jezdzilem i przymierzalem sie do marina four cornera - troche travel troche touring. Calkiem wygodny i nie wydaje sie az tak ciezki , 4500zl kosztuje. Warto?

IMO nie. Ten rower to skrajność, żeby ko kupować trzeba być pewnym, że właśnie tego szukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2022 o 09:23, stanwisniew napisał:

A Giant Contend Ar4? Do jest taki road plus chyba wląsnie?

W dniu 24.06.2022 o 09:27, Mihau_ napisał:

Kosztuje ponad 5k, ma najniższą możliwą grupę szosową, mechaniczne hamulce, korbę na kwadrat i waży sporo ponad 10kg, co kto lubi

 

Tak często wygląda obecnie rynek rowerowy. 10kg plus to norma dla roweru na tarczach i oponie 32c.  

1 godzinę temu, stanwisniew napisał:

Ten advent bedzie lepszy niz shimona sora z four corners?

W nicasio+ jest advent 9rz, jest to dobry napęd ale to typowy gravelowy, dla tych co preferują 50/50 teren/szosa. 

Jak to ma być rower z duża przewagą dróg szosowych, szukał bym aluminium na sorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki Triban:

https://www.decathlon.pl/p/rower-gravel-triban-gravel-120/_/R-p-312397

2 kg lżejszy od Rometa, jest już "pół-karbonowy" widelec, napęd bardziej "gravelowy" ze sprzęgłem i miękkimi przełożeniami. Pozycja też chyba w miarę komfortowa.

Wiadomo, że w tym budżecie z gravelami nie poszalejesz.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...