Skocz do zawartości

[kierownica] Jak wymienić flat bara na baranka


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić w swoim tribanie rc120 kierownicę na baranka 

Będę potrzebował hamulcu vbrake ale też nowych obręczy tylko nie wiem jakich czy da się wogole zamontowac hamulce szczękowe w tribanie?  I czy jak zmienię kierownicę na baranka to potrzebuje tylko nowych obręczy klamkomanetek i hamulce v bramę czy cos jeszcze?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nctrns napisał:

Jeśli masz RC120 flat bar z hamulcami tarczowymi, to nie musisz zmieniać hamulców, bo one są na linkę. Zwykłe klamkomanetki będą z nimi działać bez problemu. Najlepiej zmienić kierownicę i mostek (na baranku będziesz mieć inną pozycję).

Pękły tamte więc są wymienione na inne hydrauliczne które sprzedam

 

2 godziny temu, skom25 napisał:

Ile masz wzrostu? Jaki masz rozmiar roweru?

177cm wzrostu i rama m

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana hamulców na obręczowe będzie nieopłacalna i chyba wręcz niemożliwa, bo na widelcu na 100% nie ma mocowania na pivoty, a w ramie na 99%. Do tego koszty wymiany obręczy/kół. Lepiej kupić jakieś zaciski mechaniczne lub hydrauliczno-mechaniczne.

EDIT: Patrzę na zdjęcia na stronie decathlona i otwory na hamulce szosowe chyba jednak są, ale dalej uważam wymianę za nieopłacalną.

Edytowane przez nctrns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2022 o 12:00, Rosolini napisał:

Chcę wymienić w swoim tribanie rc120 kierownicę na baranka 

Będę potrzebował hamulcu vbrake ale też nowych obręczy tylko nie wiem jakich czy da się wogole zamontowac hamulce szczękowe w tribanie?  I czy jak zmienię kierownicę na baranka to potrzebuje tylko nowych obręczy klamkomanetek i hamulce v bramę czy cos jeszcze?

 

 

 

 

Odnosząc się do samego pytania z tytułu i pierwszego posta wystarczy ci wymienić:
Kierownicę
Klamki i manetki na szosowe klamkomanetki
Możliwe, że linki i pancerze
Możliwe, że mostek
Nowa owijka
Koniec listy, decathlon deklaruje zgodność pomiędzy tymi wersjami i tak jest faktycznie:
image.thumb.png.cfcd517b53444bf1f3d9c97754cc4568.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...