Skocz do zawartości

[Co Kupić] Kross vs Btwin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

nadmieniam że jestem raczej laikiem i nie bardzo wiem ,które komponenty mogły by być lepsze i na co należy zwrócić uwagę - oczywiście finanse grają rolę...

mam 3 typy za ok Xpln:

https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb/esprit-sr-czarny-grafitowy-matowy

https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb/esprit-czarny-grafitowy-matowy

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-50-26-cali/_/R-p-310069?mc=8561304&c=Czarny

i 1400 ale może bym przełknął gdybyście powiedzieli ,że ma COŚ fantastycznego czego nie mają te powyżej:

https://migael-rowerowy.pl/pl/p/KROSS-HEXAGON-1.0-ROCZNIK-2021-KOLO-26BIALO-CZARNO-SZARY-POLYSK-RAMA-S-15-CALI-Dobierz-akcesorium-i-obniz-wartosc-zamowienia-kod-50KROSS-ZADZWON-25-675-02-01/1752?https://www.ceneo.pl/33128656


i takie pytania jakby ogólne

- KROSS vs BTWIN ?

- SHIMANO vs SUNRACE

za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie takiej odpowiedzi oczekiwałeś ale te rowery są nic nie warte IMO. ST120 to jest takie rozsądne minimum - kaseta zamiast wolnobiegu, jakiś sensowny napęd 1x i tarczówki. Jeśli 1000 i ani grosza więcej to rozejrzałbym się za jakimiś używkami.

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keltu

ja jestem dyletantem..

"nic nie warte IMO" ?

"ST120" ?

"kaseta zamiast wolnobiegu" ?

"sensowny napęd 1x i tarczówki" ?

roweru używałbym czasem może raz w tyg.. słabo widzę wyhaczenie dobrej używki - kupię coś rozklekotanego.. możesz pokazać mi jakiś przykład z olx ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe rowery z amortyzowanym widelcem, który naprawdę działa (czyli powietrznym) zaczynają się od około 4000.

Wszystko co masz zamontowane w tanich to po prostu sprężyna bez żadnego tłumienia odbicia, żadnej możliwości regulacji a do tego już z fabrycznymi luzami. W praktyce zbędny balast (zresztą sam sprawdź, że ten lazaro waży 13 kg a te sprzęty co wrzuciłeś po 15-16). Jedyny plus z takiego prymitywnego uginacza to fakt, że może trochę trudniej koło rozwalić jak się w krawężnik wpakujesz, nooo ale to raczej przy dzieciach jest potrzebne a nie ludziach którzy myślą o tym co robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co napisał przedmówca ma osprzęt, który nie powinien sprawiać problemów, czyli wyregulujesz i jeździsz, a nie wracasz za chwilę na forum z tysiącem problemów. Nawet opony wkładają Vittoria, pewnie najtańsze, ale zawsze to coś.

Wszystkie rowery z Twojego pierwszego posta to paście, których nikt na forum Ci nie "klepnie". Chcesz, kupuj 😀.

Napisałeś:

2 godziny temu, aryann napisał:

powiedzmy po ścieżkach w lesie

czyli rozumiem, że możesz tam w ogóle nie jeździć. Wtedy, w tej kwocie, lepiej sprawdzi się rower bez uginacza.

Przy okazji - ile masz wzrostu? Hexagona wrzuciłeś w rozmiarze 15 cali.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, aryann napisał:

W CZYM konkretnie jest on lepszy od tych co podlinkowałem..?

Raczej nikt nie będzie robił obszernego wykładu na temat różnic w niskobudżetowych rowerach bo mało kogo to po prostu aż tak ciekawi.... a zwłaszcza jak będzie tak natarczywie do odpowiedzi popychany... za trzecim razem jak napiszesz "W CZYM?" to pewnie usłyszysz "W niczym - kupuj co chcesz"

Ale postaram się trochę podpowiedzieć - W Twoim przypadku nie ma oczywiście co wybrzydzać "bo tyle to dobre szprychy kosztują a nie rower" ale...

- Zawsze lepiej jak rower ma piastę tylnego koła z bębenkiem pod kasetę a nie pod wolnobieg - jest zdecydowanie trwalsza i mniej problemowa. W skrócie nie powyginasz ośki tylnego koła na pierwszym krawężniku czy korzeniu.

- Im mniej skomplikowany niskobudżetowy napęd tym lepiej - nie będzie się miało co psuć.

- w tej cenie "amortyzator" to kara bo to 3kg niedziałającego żelaza które ma tylko wyglądać...

- wszelkie wymierające standardy ale jeszcze obecnie produkowane są bardzo niskiej jakości i generują problemy przy późniejszej wymianie zużytych lub uszkodzonych elementów.

- generalnie im rower lżejszy tym lepiej - poczujesz to za każdym razem kiedy zmieniasz prędkość albo nachylenie (co robi się non stop - nikt nie jest robotem poruszającym się w idealnie prostym tunelu aerodynamicznym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- w tej cenie "amortyzator" to kara bo to 3kg niedziałającego żelaza które ma tylko wyglądać..." - czyli jest to tylko imitacja amoryzatora która żeby nią być wazy więcej ? - tzn to w ogóle nie działa jak amortyzator tylko wygląda jak on ?

dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aryann napisał:

czyli jest to tylko imitacja amoryzatora która żeby nią być wazy więcej ? - tzn to w ogóle nie działa jak amortyzator tylko wygląda jak on ?

nie musisz w tym zdaniu stawiać znaków zapytania - dla każdego to powinno być zdanie oznajmujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aryann napisał:

no dobra ale tez nadal nie wiem W CZYM konkretnie jest on lepszy od tych co podlinkowałem..?

Napisałem ci wcześniej

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

lepszy napęd, kasetę zamiast wolnobiegu i hamulce tarczowe

A jeśli nie wiesz o co chodzi to sobie w google'u poszukaj dlaczego rozwiązanie x jest lepsze od y. Bo na razie pytasz o coś pokroju "w czym PC mający 32 GB ram jest lepszy od tego mającego 4 GB". Mają lepsze, nowocześniejsze i współczesne rozwiązania, które wyparły te zastosowane w rowerach z twoich linków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem że się kompletnie na tym nie znam ,nawet jak wygooglam to znajdę przeciez opis "mechanizmu" który nie wiele mi powie i nie dowiem się z tego że coś jest lepsze od czegoś.. dlatego zdecydowałem sie zapytać na forum gdzie założyłem zdobyć podpowiedzi od fachowców. przepraszam za swój laicyzm..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Laicyzm" nie ma znaczenia, raczej sposób prowadzenia dyskusji nie jest zbyt "szczęsliwy". Chociażby powtarzając pytania powodujesz tylko tyle że odnosi się wrażenie iż kwestionujesz odpowiedzi ;). Czytam Twoje wypowiedzi, odpowiedzi na nie i cały czas mam wrażenie, że w tle jest żądanie: "ja mam problem, ty chcesz pomóc.... ale nie tylko pomóż ale i udowodnij waćpan, że masz rację".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje sie taniego roweru za 1k bo:

1. Kola 26" sa dobre na osoby do 170cm
2. Kola 26" sa mniej komfortowe na wybojach i są bardziej agresywne, mimo ze dlugo byly trendem
3. Kola 26" dawno stracily racje bytu
4. Wolnobieg umarl, pora na kasete. Za wolnobiegiem idzie niska cena i byle jaka przerzutka, brak precyzji, brak komfortu i niska jakosc
5. Komponenty, ktore niebawem sie rozsypia
6. Rama z byle czego i do byle czego
7. Szybkie zuzycie z uwagi na tanie komponenty, a co za tym idzie przyszle koszty eksploatacyjne
8. Koszt serwisu zaboli, bo 100zl za regulacje
9. Brak opcji na lepsze komponenty napedowe
10. Rowery do niczego

Dlaczego trzeba wrzucic 2.5k do swini na rower:

1. Kola 27.5 / 29 + napis schwalbe/maxis a nie ultrakoło
2. Kaseta zamiast taniego i byle jakiego wolnobiegu
3. Przerzutka tylna, ktora ma kulture pracy (przednia dziadostwo), alivio+, moze nowe acery
4. Amor sprezynowy, czesto z blokada skoku (amor zawsze ssie, ale odciaza rece, a blokada pozwala wyciac bujanie, mocno zalezne od masy)
5. Dluga, bezawaryjna eksploatacja przez 2-4 lata (uwzgledniam drobne regulacje, brak wypadkow, dokrecanie srubek i korby)
6. Wyglada lepiej
7. Ma lepsza geometrie
8. Hamulce hydrauliczne, 180/160mm z przodu wyhamuje swinie 120kg i nie wymagaja mocnego serwisu
9. Lepsze manetki, niezespolone, czyli hebel osobno, przerzutka osobno
10. Potencjal do rozbudowy (chociaz lepiej dolozyc i kupic drozszy)

W skrocie: kup za 1k to szybko dolozysz do 2.5k. Takie to dziadowanie.
Kup uzywke bez wiedzy to wlozysz 3x wiecej niz w nowy.

Edytowane przez burchlak
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abdesign

w ogóle przez myśl mi nie przeszło kwestionować cokolwiek.. ale przepraszam wszystkich urażonych..

@burchlak

serdeczne dzięki za to wyjaśnienie..

czy jeśli dorzucę te 500 i wziąłbym :

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-aero-v1-męski-2022_pid=467

znajdziecie same zalety w osprzęcie (oczywiście biorąc pod uwagę ta cenę) ?

czy może coś innego jeszcze w cenie 1600 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Lazaro podrożał o 500 zł. w ostatnim miesiącu / dwóch, normalnie kosztował 1089 zł. za tyle to był bardzo fajny rower.. mocno pojechali po bandzie z nową ceną.

Do 1600 masz propozycję w 2 poście i właśnie zatoczyliśmy koło. :) https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-120-27-5-cali/_/R-p-305496?mc=8640691

Ewentualnie Riverside 500. Nie przychodzą mi do głowy żadne sensowne alternatywy w tych pieniądzach jeśli mowa o nowych rowerach.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...