Skocz do zawartości

[opinia] Rockrider explorer 520


chabow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z obecnych miał styczność praktyczną z rowerem z tematu? 

Dokładnie chodzi o ten model

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-explore-520-29/_/R-p-329346

A może jest jakaś lepsza opcja w tym budżecie?

Jestem dość wysoki 190 cm i ciężki 105-110 kg.

Jazda 60% ścieżki rowerowe 40% lekki teren

Edytowane przez chabow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję polecać "górala" do takich zastosowań, bo ostatnio jest nagonka na forum na takich, ale zrobię to 😀:  https://www.unibike.pl/shadow29.html

Masz za mały budżet na Marin DSX czy Muirwoods, a w Unibike zawsze możesz zmienić opony gdyby zamulały na asfalcie. Przełożeń Ci nie braknie. Myślałem o crossie w pierwszym momencie, ale z tą wagą to nie wiem. Może Unibike Flash, a może ktoś podda inny pomysł? 😉

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, i jest już jakiś trop, dzięki za podpowiedź. Ogólnie to śmigam teraz na rowerze który złożyłem z 5 łat temu w konfiguracji jak poniżej 

- Rama SUNDANCE Memphis alu (swojego czasu były takie na alledrogo) 

- Koła: 26" RODI AIRLINE

- Napęd całość na XT 2x10

- hamulce v-brake XT

- Amortyzator SR Suntour Raidon XC

Przejechałem nim już trochę, był taki czas że było te 700 km w miesiącu. Wystartowałem w kilku rajdach typu Kaszebe Runda, Kociewie kołem. Ale też pośmigałem w zawodach MTB (tak przyjeżdżałem ostatni ale przyjeżdżałem do mety nawet mając sztywny widelec bo zbierałem na amor haha). Troszkę ze względu na pracę musiałem zaprzestać jazd na rowerze ale teraz chce wrócić. Byłem w Decathlonie i przejechałem się kawałek na właśnie tym rockriderze (rama była wielkość S także bardzo za mała ) ale od razu zakochałem się w 29" w moim przypadku okazało się o wiele poręczniejszymi kołami. No i jak to moja małżonka powiedziała: w końcu wyglądasz jak na rowerze a nie na hulajnodze młodego 😉

 

 

Edytowane przez chabow
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...