Skocz do zawartości

[naprawa roweru Triumph PS 731] Doprowadzenie do stanu używalności sprzętu, który stał kilka lat


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w temacie rowerów jestem totalnym laikiem, ale chciałbym sam swój aktualny rower doprowadzić do stanu używalności. Sprzęt stoi już kilka lat, ostatnio próbowałem nim podjechać do pracy (około 9km w jedną stronę), ale niestety spotkałem się z stukami, skrzypieniem i niezbyt komfortową jazdą. Zastanawiam się ile trzeba wydać pieniędzy żeby takowy rower naprawić i doprowadzić do stanu używalności. Niestety nie wiem co jest do wymiany poza dętkami, oponami, klockami hamulcowymi. Rozebrać i przesmarować potrafię, a przynajmniej mam taką nadzieję. 

 

1. Jakie opony i dętki wybrać w przypadku dojazdów rowerem do pracy w mieście? 

2. Co zrobić z tylnym kołem, które wydaje dziwnie dźwięki? Zastanawiam się czy jestem w stanie to jakoś zreanimować czy lepiej kupić kompletne nowe? 

3. Jak zweryfikować przerzutkę tylną oraz przednią? Na ten moment podczas jazdy coś potrafi nagle przeskoczyć. 

4. Jeśli chodzi o łańcuch to po tylu latach pewnie będzie do wymiany, jak dobrać odpowiedni? 

 

Jakich narzędzi poza większym zestawem kluczów potrzebuję żeby nic mnie nie zaskoczyło i co warto sprawdzić i jak zanim cokolwiek zacznę przy tym rowerze robić? 

Dziękuję za odpowiedzi i przepraszam jeśli napisałem coś głupiego i źle się o czymś wyraziłem, ale tak jak wspomniałem nie znam się zupełnie, a zależy mi na tym aby doprowadzić ten rower do w miarę dobrego stanu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...