Skocz do zawartości

[6000zł] Rower na dojazd do pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Oświeć cię mnie nie.

Ja przepraszam ale mam ważny, międzynarodowy telefon :D

Na cioranie to Mike ma dobry pomysł - coś taniego, antykradzieżowego.

Jak szalejmy z budżetem, to - imho - jakiś fitness czy ala gravel z płaską kierą typu Giant czy DSX - opona na dziury, błotnik można założyć a rower nie jest przy tym ciężki a taki był warunek. Co do pasków to się nie znam nie moja melodia...

Edytowane przez spidelli
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WZB napisał:

Stoję przed podobnym dylematem jak autor tego wątku i wybór padł na rower na pasku z piastą Alfine11.

Bardziej z racji samej ciekawości bo mam inne rowery rekreacyjne ale potrzebuję czegoś typowo do miasta jako substytut samochodu i wewnętrzny głos w mojej głowie mówi mi: kup rower na pasku ;)

Nie spotkałem się nigdy z rowerami na pasku , czym się charakteryzują ?

 

Godzinę temu, spidelli napisał:

Murek dobry pomysł ale ten konkretny za mały - to S-ka a kolega z 172 cm potrzebuje M raczej - to środek tego rozmiaru, wg tabelki na 2022 r.

Edyta:

Ewentualnie - moja żona nie pokochała kupionego pół roku temu DSX 1 (trochę perfidnie o nim wspomniałem, nie przeczę) akurat w rozmiarze M :) Ino mieszkam daleko :D

Jak by było jak spakować i dobra cena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawężniki pokonuje się na każdym typie roweru, trzeba tylko podnieść 4 litery.
Jedziemy z moim młodym a przed autem jedzie chłopiec na rowerze, młody pyta, dlaczego on tak dziwnie jedzie, odpowiadam, bo mu ojciec nie wyregulował sztycy podsiodłowej i jedzie za nisko, do tego pedałuje śródstopiem co dodatkowo powoduje komiczność, nie martw się synu stary ci pokaże jak jeździć na rowerze.
Btw, rąbek od spódnicy przeszkadza barowerletnicy 🙃

https://allegro.pl/oferta/rower-gravel-marin-nicasio-rama-52cm-27-5-brazowy-11251475106


https://allegro.pl/oferta/marin-larkspur-1-rozmiar-m-27-5er-1x10-12297594117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

I bez przesady, do pracy chcesz tym jeździć, jakie 7 tysięcy. Tutaj prosty rower za dwa wystarczy. 

Ja jeżdżę czasami do pracy na enduro lub graveu, co w tym złego? I mam z 20km.

Nie każdy chce jeździć prostym rowerem, jak jest przyzwyczajony do pewnego standardu, albo jak już wsiądzie w końcu na coś lepszego, to nie będzie juz jeździł składakiem, o ile nie musi.

Wg mnie gravel z karbonowym widelcem będzie idealny, o ile ktoś lubi tego typu rowery, taki fajny i szybki pomykacz na sensownej "uterenowionej" oponie. Sam mam Meride Silex 400 i nie narzekam.
 

9 godzin temu, spidelli napisał:

Coś w tym jest - mniej boli kradzież czy uszkodzenie... Chyba że Cię wciągnie kręcenie...

To zależy jaki zakład pracy, jak ma monitorowany parking dla rowerów i pracodawca odpowiada za rowery, to nie ma tutaj problemu żeby i szosą Speca S-Works przyjechać, bo znam takich.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tutaj mówimy o rowerze wyłącznie na dojazdy do pracy. I spokojnie da się za nieco mniej kupić wygodny rower z tej wspomnianej wyższej półki. A mam wrażenie że autor chce znaleźć najlepszy rower zwiększając budżet - a nie o to chodzi. 

Najlepszy rower to dopasowany, do potrzeb i użytkownika, i spokojnie może być ze średniej półki. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżet to 6000, to trzeba z niego wykroić coś na ciuchy i narzędzia.

Ja do pracy jeździłem "elegancko", czasem nawet w garniturze, a to oznaczało, że powoli. Po szybkiej jeździe prysznic i przebranie się są niezbędne. Więc albo wolno, albo w ciuchach rowerowych. Te ciuchy muszą być na różne warunki. Wolę rower za 2000 i dobrą kurtkę, niż za 6000 i ceratę albo jeans.

Druga sprawa - rower wymaga utrzymania - przynajmniej smarowanie i czyszczenie napędu. Stąd wyżej proponowałem rowery mało wymagające (wewnętrzne biegi a nawet pasek). Auto oddaję na przegląd raz na rok, a przy rowerze coś trzeba zrobić co kilka dni jazdy - warto mieć na to miejsce i podstawowe środki.

Teraz "do pracy" a dokładnie to do szkoły jeździ córka - jest zaskakująco twarda - jeździ przy słabej pogodzie, chyba, że całkiem leje, albo leży śnieg - jej rower to dwudziestoletni góral przerobiony na singla i wyposażony w gładkie opony - brak przerzutek, pancerny łańcuch i wygląd odstraszający złodziei. Fakt - nie ma daleko i droga jest płaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne rady dajecie moi drodzy odnośnie utrzymania i konserwacji roweru i to z czasem może przerodzić się w pasję :) Podbijam temat i zapytam się co sądzicie o rowerze elektrycznym w kwocie do 16.500. Jak sprawują się te maszynki i czy znacie jakieś ciekawe mniej wadliwe modele ?  Jeśli jest to w miarę bezawaryjne i parametry nie przekłamują jakoś drastycznie to do pracy byłby to idealny środek transportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 km, to mało. Każdy zdrowy nie-emeryt z taką odległością problemów mieć nie powinien. Jak jesteś zdrowy i masz, to znaczy że te dojazdy wyjdą ci na zdrowie, ponieważ w ogóle się nie ruszasz i masz fatalną kondycję.

Na rower, który ma głównie służyć do dojazdów do pracy nie ma sensu wydawać dużych kwot, raz że części się zużywają, a w drogich rowerach części są drogie, a dwa że jeżeli nie masz możliwości schowania roweru w pracy w bezpiecznym miejscu, to ktoś sobie go może przywłaszczyć.

Jakiś niedrogi fitnesso-mieszczuch jak marin presidio będzie tutaj optymalnym wyborem.

Szosy i gravele, to kiepskie wybory dla początkującego rowerzysty.

No i też jak na trasie jeździć ma dużo tirów, to zastanowiłbym się jednak nad zmianą trasy.

 

Edytowane przez hulk14
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery na pasku - zamiast łańcucha mają kevlarowy pasek - jak rozrząd w aucie - starcza na 20.000km, nie wymaga smarowania, wymaga specjalnej budowy ramy.

Co do typowego roweru do pracy - moje obserwacje:

Londyn - szosa, często karbon, czasem z prostą kierą, ale sportowa geometria, wąskie gumy i napęd szosowy albo single speed.

Amsterdam - ciężki, stalowy, bez biegów, z absolutnie pionową pozycją, odziedziczony po wuju.

Berlin - Solidne alu, błotniki, wewnętrzne biegi i oświetlenie z homologacją 

Warszawa - Góral, kierownica na przedłużce, do tego rogi na sztorc i silnik 1500W w tylnej piaście.

Tyle w temacie stereotypów :) Cel tej wypowiedzi - wszyscy jakoś dojeżdżają do pracy.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kradzieże rowerowe się nie martwię ponieważ go sobie ubezpoecze , parking jest monitorowany i są miejsca dla rowerów. Co do elektryków odpuszczam ponieważ ponoć dość szybko się zużywają części i drogo kosztują naprawy. Jesteście bardzo mili i pomocni , w te kilka dni przekazaliście mi dużo wiedzy i pomysłów za co wam dziękuję :) Popatrzę jakieś rowery ,które do w ogóle dostępne do kupienia ,bo teraz jest jakaś masakra z dostępnością

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najlepiej i najbezpieczniej patrzeć w tabelkę z geometrią roweru:

http://rowerypolygon.pl/produkt/heist-x7/

Mówi nam ona, że efektywna długość górnej rury [F] dla rozmiaru L wynosi 620,8 mm. To dużo. Fizycznie będziesz mógł takim rowerem jechać, ale będziesz mocno rozciągnięty i pochylony. Ja bym na Twoim miejscu nie brał L. Tym bardziej w ciemno i bez przymiarki.

Edytowane przez Pitof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...