Skocz do zawartości

[Przerzutka tylka] shimano xt - zamiana z 11-46 na 10-51


Sajmon6619

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Sajmon6619 napisał:

Cześć

Czy można zamienić kasetę Shimano SLX (CS-M7000) 11-46 , na 10-51 ?
(przerzutka Shimano Deore XT (SL-M8000) 1x11)
Z czym się to wiąże ?

Dzięki

Wymiana: conajmniej bębenka na microspline, kasety, łańcucha, przerzutki i manetki.

@Dokumosa Nie wyregulujesz SL-m8000 z jej zakresem projektowym 31T na kasecie z zakresem 41T.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyregulowałem, działało w 3 różnych rowerach. Nie gorzej niż dedykowana przerzutka m5100. Na YT też spori tego można znaleźć. W czwartym rowerze (hak direct mount) działało ale były trudności (zrzucanie działało leniwie).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle.

Rozumiem, że kąt opasania na 11T jest taki sam jak na dedykowanym napędzie ?
Działa tak samo po 2000km kiedy łańcuch jest cały rozklepany, a nie tak samo sztywny bocznie?
Kiedy napęd jest oblepiony błotem, piny przerzutki nieco rozklepane a górne kółeczko przerzutki już lata na boki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z tych rowerów przejchał z całą pewnością więcej niż 2kkm na jednym łańcuchu. Żadnych problemów. Opasanie 11T obejmowało co najmniej 2/3 zębów. Kółko prowadzące było rozsądnie blisko każdej koronki. Nie stosowałem żadnych "goat-linków" czy dłuższych śrub B. 

Domyślmy zakres projektowy rd-m8000-gs, o której tu rozprawiam to 35 nie 31T przy oficjalnej pojemności 39T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślny zakres projektowy rd-m8000-gs to 31T.

Te "35" to jest takie z przymrużeniem oka, gdyż shimanowskie 11-46 to 11-42 gdzie tylko ostatnia koronka jest większa. Działa to tylko dlatego, że wózek ma offset górnego kółeczka.

Dlaczego piszesz o opasaniu 11T, skoro mowa o 10-51? Swoją drogą, 2-3T opasania to cieniutko, bałbym się o zęby. No i jazda na tym zarżnie 11T błyskawicznie. Ie takie opasanie da 10T? 2T? Fajnie, widzę, że bogato u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pitolić i oskarżać może osobiście zbadaj temat i podziel się wlasnymi spostrzeżeniami.

Daleki jestem od twierdzenia, że taki mix będzie działał w każdym przypadku (nie testowałem np. na rowerach FS, w każdych warunkach i w przypadku skrajnie zużytego napędu). Mi się udało, działało nie tylko na stojaku, jakieś tam przebiegi się osiagnęlo bez żadnych trudności.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...