Skocz do zawartości

[Kask] Mała objętość


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy kojarzy ktoś z Was producentów/ modele kasków szosowych, o dość małej objętości skorupy?

Jestem bardzo szczupły, przez co w dwóch z trzech kasków które miałem, wyglądałem i wyglądam tak:

nintendo-super-mario-bros-mushroom-sour-

Nie szukam niczego konkretnego, bo na razie po prostu się rozglądam. Zastanawiam się czy są jacyś producenci, którzy robią wyraźnie "mniejsze" kaski niż inni.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Airbrakeer, to może  Aventor?

Nabyłem jakiś 2mce temu i jestem bardzo zadowolony. Lekki, bardzo przewiewny, no i najważniejsze nieGrzyb na głowie (roz.  M). Można wyrwać w nice price.

Jakbym był na etapie zakupów, to brałbym pod uwagę nowy kask Endura FS260-Pro Mips (2022).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

Podbijam abusa. Przy okazji dodam, że warto przymierzyć "teoretycznie za mały" rozmiar

Poniewiera mi się też mój pierwszy kask Cratoni, też bardzo zgrabnie wygląda

Na pewno trzymaj się z daleka od Giro i hjc

No właśnie mam Giro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask jest najlepiej mierzyć na miejscu, tak samo zobaczyć jak wykonany.  Swego czasu miałem Abus StormChaser i od razu go zwróciłem, bo na bokach mnie uciskał mimo że mieściłem się w rozmiarówce, kask raczej nie na wszystkie głowy. W dodatku jak dla mnie strasznie badziewiato wykonany, a też do jakiś budżetówek nie należał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że najlepiej, ale czas, a zwłaszcza paliwo też kosztuje.

Jeszcze byłbym w stanie gdzieś pojechać, gdyby miejsca z dużym wyborem i dobrymi cenami istniały. Nie jestem zwolennikiem chodzenia do sklepu, a potem zamawiania z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź rowerem. :) Obskoczenie nawet kilku sklepów zajmie Ci półtorej, dwie godziny, miejscami jest ich naprawdę gęsto i mają produkty różnych producentów. Sporo kasków było w AirBike na KEN, ale jak jest teraz - nie wiem. Kilka dni temu byłem w skleprowerowy na Anny German, też sporo ich wisiało. 500m dalej jest jakby co ich kolejny, mniejszy sklep.

W przypadku butów i kasków zazwyczaj bez przymiarki ciężko trafić (chyba, że ma się sprawdzonych wcześniej producentów, chociaż i tu bywa różnie), więc jak chcesz zaoszczędzić sobie czasu i roboty z odsyłaniem, to chyba lepiej po drodze z pracy podjechać do jednego czy dwóch sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drodze z pracy, to ja mam kuchnię i łazienkę :P A jak już pojadę do biura, to co najwyżej Decathlon i lotnisko :P 

Dzięki za wszystkie opinie, pomyślę.

Teraz zastanawiam się czy szukać czegoś z MIPS, tak jak aktualny Giro, czy może odpuścić na rzecz komfortu i objętości. Jestem raczej za tym żeby MIPS był, ale mam wrażenie że on dodatkowo powiększa kask, ze względu na konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do pytania,

 

MIPS - warto czy nie,

Mój kask się nie rozpadł ani nic, niemniej jeżdżę w nim już 3 lata, trochę przepocony od środka i powoli trzeba go zmienić.

Warto jest szukać modelu z MIPS czy nie ma to sensu? Pytam z punktu bezpieczeństwa, czy ten system to chwyt marketingowy czy faktycznie ma merytoryczne uzasadnienie. W moim przypadku kask nie musi być szczupły :D

 

 

Edytowane przez przemeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy wskazują że MIPS działa, ale równocześnie są kaski bez MIPS z lepszymi wynikami.

Ogólnie ten system na chronić tylko i wyłącznie przed ewentualnym wstrząsem mózgu. 

Jak szukasz innych systemów, to Bontrager miał Wavecel czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, skom25 napisał:

Testy wskazują że MIPS działa, ale równocześnie są kaski bez MIPS z lepszymi wynikami.

Ogólnie ten system na chronić tylko i wyłącznie przed ewentualnym wstrząsem mózgu. 

Jak szukasz innych systemów, to Bontrager miał Wavecel czy coś takiego.

Lazer ma kineticore

Smith Optics robi takie wstawki jak plaset miodu plus mips

Kask Alpina Delft mi się spodobał, ma mips, ale nie ma żółtego. Fedaia jest ale bez mips :) fajnie wygląda ta Fedaia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Maciorra napisał:

Na szczycie listy w zasadzie chyba już nie ma kasków bez mipsa lub jakiegoś zamiennika:

https://www.helmet.beam.vt.edu/bicycle-helmet-ratings.html#!

Chyba lepiej mieć, niż nie mieć:)

Jak szukałem dla siebie kilka lat temu, to były bez MIPS. Najwyraźniej się zmieniło, a to chyba dobrze 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maciorra napisał:

Na szczycie listy w zasadzie chyba już nie ma kasków bez mipsa lub jakiegoś zamiennika:

https://www.helmet.beam.vt.edu/bicycle-helmet-ratings.html#!

Chyba lepiej mieć, niż nie mieć:)

Ale tam jest raptem 5 marek + kilka nieznanych dla zmyły, więc ten ranking to sobie o rant obręczy można obić... ;) Nie ma ani jednego kasku Abusa, Meta, Uvexa...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW

Cytat

Ale tam jest raptem 5 marek + kilka nieznanych dla zmyły, więc ten ranking to sobie o rant obręczy można obić... ;) Nie ma ani jednego kasku Abusa, Meta, Uvexa...

Tyle, że to chyba nie ma być ranking wszystkiego co jest dostępne na rynku, tylko testy bezpieczeństwa tego co im się uda kupić, bo z tego co piszą, kupują kaski za zebrany hajs. Nie piszą jak wybierają kaski, może kupują to co jest najpopularniejsze na rynku w USA, a może to co akurat jest dostępne w sklepach najbliżej uniwersytetu:

https://www.helmet.beam.vt.edu/contact.html

Także ten, także tego, dla dobra nauki możesz im przelać parę dolców i poprosić czy mogliby kupić Twojego ulubionego METa, czy Uvexa:)

 

Co by nie pisać to pewnie i tak najbardziej obiektywne źródło informacji o bezpieczeństwie kasków, a przynajmniej ja na inne nie trafiłem...

Edytowane przez Maciorra
ortografia:)
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...