Skocz do zawartości

[do 8000zł] Rower do wszystkiego


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.06.2022 o 18:35, Szymano napisał:

po prostu zbily mnie z tropu komentarze ludzi pod filmikami z youtube, że po przejsciu z HT na fulla nigdy by nie wrócili

Oj tam, niektórzy robią odwrotnie, inni mają ht i FS na zmianę. Na ht zrobisz to samo co na fullu, tylko jest trochę trudniej i czasami wolniej (nie zawsze). Ma też plusy, jednym z podstawowych to brak serwisu tylnego zawiasu;) prostota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus Zależy mi na znalezieniu kompromisu między XC, a trailem. Jak wspomniałem już, większość czasu to będą szutry i okoliczne lasy, dojazdy do pracy, a sporadycznie np. Świeradów, Bieszczady i gdzie tam mnie poniesie na urlopie. 

Obawiam się, że te 100mm może być mało, przy mojej wadze, ale kwestia czy 120mm i więcej nie będzie się marnować przy zwykłym codziennym spokojnym użytkowaniu. 

No i rozmiary XL przy moim wzroście to szukanie igły w stogu siana, a ten Accent naprawdę fajnie się prezentuje no i jest od ręki. 

Edytowane przez Kenzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery mtb są spoko. Ale zastanów sie czy potrzebujesz mtb i zawieszenie.

Ja 3 lata szukałem i testowałem różnerowery szukając kompromisu pomiędzy asfaltem szutrem i lasu.

Po wielu próbach mogę stwierdzić że dla mnie rower uniwersalny to rower typu fitness ( z geometrią fitness a nie szosaową) z prostą kierownicą, bez amortyzatora i oponach gravelowych 40mm.

Rower taki super jedzie po asfalcie, ma masę 10 kg, i dzięki trochę szerszym oponą dobrze jedzie przez las.

Prosta wąska kierownica sprawdza się w mieście.

Napęd 2 lub 3 blaty z przodu dla zwiększenia zakresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2022 o 09:04, Kenzie napisał:

@bogus Zależy mi na znalezieniu kompromisu między XC, a trailem. Jak wspomniałem już, większość czasu to będą szutry i okoliczne lasy, dojazdy do pracy, a sporadycznie np. Świeradów, Bieszczady i gdzie tam mnie poniesie na urlopie. 

Obawiam się, że te 100mm może być mało, przy mojej wadze, ale kwestia czy 120mm i więcej nie będzie się marnować przy zwykłym codziennym spokojnym użytkowaniu. 

No i rozmiary XL przy moim wzroście to szukanie igły w stogu siana, a ten Accent naprawdę fajnie się prezentuje no i jest od ręki. 

Długość skoku zawieszenia i waga użytkownika nie są ze sobą skorelowane. Jesteś cięższy = pompujesz więcej powietrza do amortyzatora. Na Świeradów to nie potrzeba żadnego amortyzatora. 

Najlepiej jakbyś potestował różne rodzaje rowerów. Jako przykład podam mojego kolegę, który tak przy okazji wszedł do sklepu Gianta. Wyszedł z rowerem przełajowym(ma kolarzówki, geomertia przełaja mu nie straszna). I jest wniebowzięty, jezdzi nim po mieście, po szutrach, na prostych singlach też był. Odkrywa jazdę w terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Petros601Tak, jestem zdecydowany na MTB z pełną amortyzacją :). Po mieście takim rowerem będę jeździł bardzo sporadycznie, a głównie lasy, dojazdy do roboty (szutrowe drogi) i  i wypady w góry. Skoro mam już HT i Szosę, to zależy mi na czymś pomiędzy, ale dzięki za podsunięcie pomysłu z rowerem typu fitness na przyszłość :)

@Mateusz_Brycki Jak wyżej. Myślałem o przełaju/gravelu, ale zależy mi na FS. Mimo wszystko również dziękuję za podpowiedzi.
Ze sprawdzeniem różnych rowerów będzie ciężko, bo raz że dostępność mizerna, to i rozmiar ramy potrzebuję duży więc za bardzo nie poszaleję, a nie do końca mam czas żeby jeździć w ciemno wokół komina za używanymi rowerami i je testować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenzie - słusznie, warto poznawać empirycznie. Co Ci dadzą słowa ludzi z netu, których nawet nie znasz :)

Gdybym ja miał słuchać takich rad, to jeździłbym pewnie XC albo Gravelem. Tymczasem wybrałem fulla trail i póki co jestem mega zadowolony.

Warto sprawdzić rozmiar, ja przy nikczemnym wzroście 171 bdb czuję się na 27.5 w rozmiarze L (18")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full to najlepszy typ roweru jaki istnieje. I twierdzę tak zawsze jak wsiadam na niego z gravela. Bo gravel to najlepszy typ roweru jaki istnieje. I twierdzę tak zawsze jak wsiadam na niego z fulla ;) A jak wiadomo prawidłowa liczba rowerów wynosi N+1.

Acz brałbym fulla z jak największym skokiem. Znaczy mam 120, a chciałbym 160+. Albo oba ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...