Skocz do zawartości

[Full xc] 120mm do 8000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pytanie:

Sporo ostatnio słyszałem o tym modelu: https://velo.pl/gorskie/gorskie-zawieszone/maraton-xc-29-fs/accent/hero-carbon-gx-eagle-0

Swego czasu sporo jeździłem na ramie Accent Peak i naprawdę sobie chwaliłem. W tym przypadku to może nie 120mm, ale wydaje się fajnym rozwiązaniem. No i są dostępne duże rozmiary więc może warto kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 12:51, Kenzie napisał:

Czasy startów w wyścigach MTB już mnie nie kręcą, ale możliwości jakie daje pełna amortyzacja to coś co za mną bardzo mocno przemawia. Chyba że sprzedać HT i pójść w MTB FS ?

Jeśli w okolicy domu kręcisz się po leśnych ścieżkach, robisz płaskie rundy nad jezioro itd., to lepiej nie pozbywać się HT, nawet jeśli nie zamierzasz się ścigać. Jeśli fulla kupisz pełnoprawnego na góry (np. trance czy inny ścieżkowiec), to on się nie sprawdzi w jeżdżeniu wokół miasta. Nie ta pozycja, nie ta dynamika jazdy - nie ma to sensu, nie sprawdza się. Swojego fulla w ogóle nie używam pod miastem, bo tam nie daje frajdy. Tylko Jura albo góry.

Może full wyścigowy byłby jeszcze jakimś sensownym kompromisem, ale nie mam doświadczenia. Nawet czasem zastanawiam się czy nie zastąpić HT i Trance'a jednym wyścigowym fullem, ale boje się, że ostatecznie taki rower nie sprawdzi się w pełni ani pod miastem ani w górach, choćby dlatego, że pod miastem jeździ się na delikatnym bieżniku, który jakoś toczy się na odcinkach asfaltowych a w góry opony trzeba inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinusz Dlatego podałem propozycję roweru Accent Hero :) Problem polega u mnie też na tym, że póki co w domu już są dwa HT i szosa, teraz miałbym kupić MTB FS... ciężko z miejscem, dlatego chciałbym coś na zasadzie kompromisu między HT, a "lajtowym" fullem. Nie ma co ukrywać, że ani nie będę nigdzie na tym kosmicznie skakać, wariować czy cokolwiek innego. Główne przeznaczenie podałem w poprzednich postach. Obawiam się, że nie wykorzystam nawet w połowie możliwości 120mm i więcej, do codziennego użytkowania, a wyżej wspomniany Hero, to fajne rozwiązanie. Tak mi się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.08.2022 o 21:23, matysziom napisał:

czy wszystkie fulle maja tak dociazony przód ? Skok w giancie 130mm .

czy fulle xc lżejsze na przodzie ? Przeszkadzało mi to właśnie w giancie 

W moim ht mam odpowiednio 78 i 63. Początek z takim kątem w podsiodlowej był dziwny. Przesunięcie do przodu względem poprzedniej ramy było mocno odczuwalne. Jak już się przyzwyczaiłem i nauczyłem to inaczej nie chcę. Podjazdy wchodzą o wiele lepiej, tym bardziej z takim przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2022 o 22:03, KSikorski napisał:

Przesunięcie ciężaru na przód wynika z kąta podsiodłowego, a nie jest cechą rowerów z zawieszeniem. Można przyjąć, że rowery xc mają kąt 73,5-75, a trailówki i enduro 75-77.

I te 2mm robi taka różnice ? 
Giant idzie do sprzedania. Szukam w takim razie fulla pod xc budżet 10k. 
W co celować biorę pod uwagę używki max 1-2 letnie ewentualnie nowe ale chyba za słaby budżet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2022 o 09:22, KSikorski napisał:

Kąt podsiodłówki 74,5 to wartość typowa dla współczesnych rowerów cross country.

Jeśli czujesz się za bardzo przesunięty do przodu to musisz się cofnąć w czasie lub poszukać roweru sprzed kilku lat.

Reasumując mój trance ma geometrię jak współczesne rowery full do xc z ta różnica ze mam nieco większy skok ? Czy jeszcze będą jakieś inne różnice ?? Zastanawiam się żeby go sprzedać i kupić fulla ale innego - pytanie czego szukać ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...