Skocz do zawartości

[Sakwy rowerowe] Jakie sakwy rowerowe do Author ACR 190 Carry More


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czołem

Szukam najbardziej odpowiednich Sakw rowerowych do zakupionego  bagażnika Author ACR 190 Carry More  montowanego do sztycy moje roweru Cube CrossRace. Z  racji tego ze to typowy przełaj a nie gravel, zdecydowałem sie na powyższy bagażnik.  teraz do kompletu potrzebuje sakwy najlepiej 2x10 litrów.  Polecicie coś konkretnego?

ja z swojej strony zastanawiam się nad czymś z poniższych linków. czy ktoś ma dokładnie te sakwy i montował je do Author ACR 190 Carry More?

1.https://allegro.pl/oferta/sakwa-torba-kross-roamer-rear-bag-10l-czarna-11316961636

2.https://www.centrumrowerowe.pl/sakwa-sport-arsenal-lrc-art-460-pd10606/?v_Id=57648&gclid=EAIaIQobChMIgufPhLO0-AIV0-J3Ch0c8gDTEAYYASABEgIoZvD_BwE

3.https://allegro.pl/oferta/crosso-sakwy-dry-30-blekitny-kolor-12175667002

lub

https://allegro.pl/oferta/wodoszczelna-torebka-worek-10l-gomarket-pl-wawa-8220308956 

da sie jakoś te polecena worki które niektórym służa za sakwy zamontować do Author ACR 190 Carry More???

dzięki za pomoc

pozdrawiam

k.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Potrzebujesz sakwy z usztywnieniem od wewnątrz by zminimalizować ryzyko tarcia o koło. Z uwagi na nośność 10 kg zapewne niewielkiej. Crosso Dry 30l albo Sport Arsenal 312 to najtańsze sensowne  rozwiązania. Pytanie czy uda się do tego bagażnika zamontować odciągi. Jeśli nie to zostaje Crosso Dry z systemem Click. Nie kupuj połączonych sakiew na rzepy. Mam taką i czekam aż umrze - ściąganie i zakładanie jej czy nawet pakowanie w domu jest mocno problematyczne. 

Sam worek jakimiś pasami pewnie przymocujesz, pytanie co ze sztywnością. Może ten film jakoś pomoże:

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też pójść w torbę na kierownicę, np. Topeak Frontloader - ja tam upycham drobiazgi i mały śpiwór. Ale mocowanie polecam nie na kierownicy, bo wtedy torba opiera się o linki, tylko na takiej grzędzie (z portalu aukcyjnego za grosze):

grzeda.thumb.jpg.7ab11cf2927d213c90bac7ffa3074b44.jpg

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli naprawdę chcesz brnąć w sakwy, to musisz szukać czegoś z mocowaniem w stylu QL albo Click - ogólnie czegoś z zamykanym górnym hakiem i bez odciągu na dole.

W tej chwili najtaniej wychodzą ortlieby Sport Roller City.

Jeśli pogodzisz się z niższą dostępnością, to kup wodoszczelny worek i jakieś paski do troczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby zmierzyć, bo te Ortlieby mają jednak szynę z dolnym hakiem, aczkolwiek z dużym zakresem regulacji.

Za to mają one system mocowania dodatkowej torby na bagażnik - spina się je klamrami od sakiew.

Ja mam podobne - Gravel Pack i niestety nie ma tej opcji, bo klamra jest węższa.

Natomiast pojemność mają taką samą 2x 12,5 - niczego nie urywa, mnie brakuje miejsca, stąd torba na kierownicę.

Myślę że warto je kupić z ta dodatkową torbą, tanio nie będzie ale to solidna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Ortlieb przestał stosować mocowanie QL 2 i porzucił je na rzecz QL 2.1, a w tym starszym był o wiele szerszy zakres regulacji położenia dolnego haka.

Szeroki zakres regulacji ma Vaude, ale nie ma małych sakw..

Widziałem też sakwy Cube, ale z ceną to trochę popłynęli (6 paczek za komplet 2x15 l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...