Skocz do zawartości

[10 000] e-bike dla 65 latka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Potrzebuję pomocy w kwestii wyboru roweru dla taty, który jest w wieku 65 lat. Obecnie jeździ na trekkingu ale chcielibyśmy móc wspólnie nieco "poszaleć"  po lesie.

W związku z czym rozważamy zakup elektrycznego roweru górskiego. Przeznaczenie to 90% las z gruntowymi, piaszczystymi i gliniastymi drogami. Teren dość pofałdowany, pagórkowaty. Dystans wycieczek do 50-60km. Na jazdę obecnym trekkingiem nie ma szans, opony nie dają rady w piachu, a tacie brakuje sił bo zamiast skupiać się na pedałowaniu walczy z rowerem o utrzymanie równowagi. Przełożenia również są nie odpowiednie na nasz teren.

Z racji tego że z żoną jeździmy na RR XC 900 i XC 120 w oko wpadł nam  Rockrider E-ST 900 27,5"+

https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-gorski-mtb-rockrider-e-st-900-27-5/_/R-p-168875?mc=8487240&c=Szary

Wahamy się jednak czy pozycja na nim nie będzie dla niego zbyt sportowa. 

Co prawda przymierzał się już do RR XC 120 w rozmiarze M żony i stwierdził że jest mu wygodnie, chociaż zwrócił uwagę że kierownica mogła by być wyżej.

Na moim XC 900 w rozmiarze XL, w rozkroku ma kilka centymetrów nad ramą.

Wydaje mi się jednak że to typowe geometrie XC więc ten elektryk  powinien mu bardziej podpasować.

Tata ma 176 cm wzrostu i 82-83cm przekroku ( wewnętrzna długość nogi) więc jest na granicy M i L, oczywiście rowery nie są dostępne więc nie można ich ani zamówić ani przymierzyć :( 

Co sądzicie o takim pomyśle i takim wyborze ?

Czy to dobry zakup w tej kwocie ??

 

 

 

 

 

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeździłem na tym rowerze i chyba nic lepszego w tej kwocie nie znajdziecie. Zwłaszcza jeżeli jazda będzie się odbywała po terenie o jakim piszesz.

A co do przymiarki, to zerknijcie na link poniżej. Wypożyczcie na jeden dzień rower i poszalejcie w lesie. Akurat w Olsztynie dostępna jest eMka ;)

https://rent.decathlon.pl/l/rower-gorski-mtb-elektryczny-e-st-900-27-5-2-8-roz-m/604659ba-f738-4f87-9619-2f945a116d4f

Edytowane przez Gharalion
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę dzwonił do Deka, zorientuje się i ogarnę najem. 

Kasa jak za ten osprzęt w e-bike wydaje się ok. Chociaż konkurencji nie sprawdzałem. Do normalnej jazdy po wzniesieniach powinien być aż nadto ale lepiej troszkę na wyrost niż za mało. 

Zastanawiam się tylko jeszcze nad tą geometria. Chciałbym żeby miał z tego roweru fun a nie męczarnię hak z trekkinga 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Rowerek już po testach. Z tym wynajmem to był świetny pomysł.

Objeździliśmy okoliczne lasy i pola. Okazało się, że rower doskonale radzi sobie z wszelkimi wzniesieniami nawet na pierwszym poziomie wspomagania, a szerokie opony zapewniają mu niesamowitą wręcz stabilność i pewność prowadzenia nawet w kopnym piachu.

Co najważniejsze silnik całkowicie maskuje wysoką masę roweru i opory toczenia opon o szerokości 2,8. Jest bardzo cichy a wspomaganie działa naturalnie i płynnie.

Tata testował ramę w rozmiarze M i tu pojawiła się zagwozdka bo z jednej strony po dłuższej jeździe zaczął wspominać że kierownica mogła by być nieco dalej i wyżej, a z drugiej gdy stanął na rowerze to ramę prawie ma na wysokości krocza.

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jakie różnice wymiarowe będą między rozmiarem M i L, chodzi mi przede wszystkim o wysokość  ?  

Ja się na tych kątach nie znam i nie bardzo wiem na który wymiar patrzeć.

Wychodzi mi że L od M jest o 3 cm dłuższe (TT Lenght) i 7 mm wyższe (St Lenght) powinno mieć też wyżej kierownicę o 10mm (HT Lenght) , co przekłada się na wyższy Stack o 10 mm i Reach o 27mm. Długość roweru wzrośnie o 32 mm (Wheel base)

Więc dobrze kombinuję że L od M nie będzie wyższe więcej niż o 10 mm ( HT Lenght) , a przy siodełku jeszcze mniej (ST lenght) ??

Tata ma 176 cm wzrostu i 82-83cm przekroku ( wewnętrzna długość nogi) czyli jest niby na granicy M i L
1643202754_rower-elektryczny-gorski-mtb-rockrider-e-st-900-275(1).thumb.jpg.e0f82761a57041da60d2e1df6c98245e.jpg

rower-elektryczny-gorski-mtb-rockrider-e-st-900-275.thumb.jpg.25331e1969d73b51e2f61705db8e8342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...