Skocz do zawartości

[Nawigacja] Garmin/Wahoo/Karoo którą wybrać?


Tiburon

Rekomendowane odpowiedzi

Za to pokaże tętno, kadencję, prędkość, zapisze ślad trasy, profil wysokości, climb pro pomoże rozłożyć siły na nieznanych podjazdach a do tego świetnie nawiguje

Rzeczywiście nie warto kupować garminów bez pomiaru mocy, lepiej zostać przy jakiejś sigmie z magnesem na kabelku

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, mam 530 i robi wszystko co napisałeś. Niemniej im bardziej zaawansowany garmin tym bardziej potrzebuje pomiaru mocy żeby wykorzystać potencjał.

Jeśli zależałoby mi na dużym ekranie jak w 1030/1040, a nie miałbym potrzeby wykorzystywania funkcji opartych o pomiar to spojrzałbym w stronę nowego edge explore 2, solidnie go dopakowali w funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Thomass13 napisał:

A ja się cały czas bije z myślami wymienić brytona 450 na garmina 530 :))) to nie takie proste jak wszystko drogie jak nie powiem co. 

Jak ten zakup to dla Ciebie duże obciążenie a masz licznik spełniający twoje obecne potrzeby to nie kupuj.  Prawda taka że kupisz fajniejszą zabawkę. Pieniądze wsadź w złoto poczekają aż bryton padnie. Za rok pewnie wejdą 540 i 530 powinny lekko stanieć albo nie podrożeć. 

@Mihau_ to co piszesz o dotyku ma sens tylko jak soe chce gubic czesto ale wtedy jeszcze wiekszy ekran by sie przydal i cena sie robi mocno nieprzyzwoita 

Godzinę temu, KSikorski napisał:

bardziej zaawansowany garmin tym bardziej potrzebuje pomiaru mocy żeby wykorzystać potencjał.

Nie ma nic co mówię że bardziej potrzebuje.  Dokładnie to samo Ci da i odbierze pomiar mocy. Rozumiem że fenix be, pomiaru mocy i cukry to też pomyłka?   A teraz pytanie.... a jak sie kolega wkręci w temat i za rok albo dwa stwierdzi że chce pomiar?  To wtedy ma komplet wymieniać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie doszedłem do wniosku tak jak kolega wyżej napisał, póki działa będę używał. Zawsze od czegoś jest telefon jeszcze. W sumie raz musiałem się posiłkować telefonem bo i licznik się cos pogubił ale to przez to że ślad ściągany z apikacji traseo. Chodź z tym tez sobie dobrze radzi. Ale już samemu sobie coś rysując i jadąc zgodnie z tym co pokazuje 100% bezbłędnego kierowania. Liczę własnie że jeszcze stanieje cokolwiek bo wyczytałem że nowe modele wchodzą. Nie ma co się spieszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat licznika powraca, ze względów na to że oprogramowanie bryton to dno i wodorosty. Kupiłem garmina 520. Ktoś powie po co to kupowałeś, trzeba było garmian 530 kupic. Wystarczy jak mnie to będzie po wcześniejszej mapie jak to było w brytonie prowadzić i wgrywać trasę na strave. Smartfon odpada bo mam 6.5 cała kloca. Też nie miałem ochoty wydawać 1000 zł na licznik ale licznik pomaga to fakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy ktoś z Was wie na jakiej zasadzie wyświetlają się wzniesienia w climbpro? Narysowałem sobie jakąś mapę w garmin connect, są teoretycznie jakieś wzniesienia, ale nie ma ich widocznych w climbpro (albo jest np tylko jedno). Myślałem początkowo, że zależy to od procentu wzniesienia, ale czasem w climbpro jest widoczne wzniesienie na 3%, a na innej drodze na wzniesieniu np 4% juz go nie ma...

Czy w edycji mapy na garmin connect dodanie znacznika "Wznios HC" wymusi widoczność wzniesienia w climbpro?

 

Edytowane przez mlnq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://suport.garmin.com/en-US/?faq=KKRLD2Fo6MAlCXOzUZb1e9

The ClimbPro feature analyzes the course and identifies climbs based on the following criteria:

  • A climb must be a minimum of 500 meters in length.

  • The average gradient must be a minimum of 3%.

  • The climb distance (in meters) multiplied by the average gradient (%) must:

    • Be greater than 1500 if climb detection is set to Show All Climbs.

    • Be greater than 3500 if climb detection is set to Medium-Large Climbs (default setting).

    • Be greater than 8000 if climb detection is set to Only Large Climbs.

All three criteria must be met for a climb to be identified. If you are not seeing any climbs but your course has elevation data, it is because it does not meet all three requirements above. If there are flat sections or descents in the climb, ClimbPro will still treat it as a single climb if the average grade is 3% or more.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...