Skocz do zawartości

[Okulary] Kategoria 1 z ramką korekcyjną


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy znacie jakiś model okularów rowerowych ze szkłami kategorii 1 czyli takie lekko przydymione ale nie takie żółte kontrastowe tylko ciemne? Idealnie gdyby była możliwość zamontowania wkładki korekcyjnej ale nie jest to wymagane. Przekopałem internet i nie znalazłem takowych a szkła kat 2 lub 3 są dla mnie zbyt ciemne. Fotochromy również wchodzą w grę ale również kat. 0->1. Budżet nie jest w żaden sposób ograniczony.

Edytowane przez Setorix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz korektę i budżet nieograniczony, to idź do optyka. Poszukaj takiego, co będzie potrafił dobrać szkła do sportowej oprawki.
Dobranie przyciemnienia nie powinno wtedy stanowić problemu. Czy fotochromy w takim przedziale nie wiem ale z praktyki jak jeździ się w kasku z daszkiem, to ciężko w pełni przyciemnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Setorix napisał:

Hej, czy znacie jakiś model okularów rowerowych ze szkłami kategorii 1 czyli takie lekko przydymione ale nie takie żółte kontrastowe tylko ciemne?

Każdy liczący się producent okularów ma coś takiego w ofercie. Zacznij od znalezienia modeli z dedykowaną wkładką korekcyjną a później zajmij się szkłami, np. https://albaoptics.cc/optical-clip/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie - enduro/trail czy szosa/XC :) kwestia stylu. Ja polecam Rudy Project - mam takie okulary jakieś 18 lat (jedne i te same, zmieniałem szybki i raz nosek) - nadal można kupić zamienne szybki albo gumki noska. Szybki są w każdym kolorze, także fotochromy (mam) i polaryzacyjne. Są też białe. Wymiana łatwa. W ubiegłym roku z powodu starości (mojej, nie okularów) potrzebowałem korekcji. Do moich starych okularów mogłem kupić albo wkładkę na małe soczewki, albo "soczewko-oprawki" - ramki na soczewkę montowane zamiast standardowych szybek. Ostatecznie jednak kupiłem inne ramki Rudy Project z dociętymi na wymiar fotochromowymi szkłami optycznymi - nikt nie zgadnie, że to okulary optyczne, do tego jest znakomicie działający fotochrom. Takie rzeczy robi Doctor Optic na Wołoskiej. Przyznam jednak, że żona (oszczędna osoba) kupiła fotochromowe Uvexy w cenie samych fotochromowych (nie korekcyjnych) szkieł do Rudy Project i swoje RP przekazała córce - działanie i wygląd na razie konkurencyjny. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...