Skocz do zawartości

[2500-3000] rower do jazdy z dzieckiem 4 typy dylemat


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Decyzja podjęta, kupiłem rower Elops 500 Long distance w Decathlonie.
Był to pierwszy rower jaki spodobał mi się podczas moich wojaży po sklepach. Co prawda, w sklepie była tylko damka i pomyślałem "kurde szkoda, że nie produkują takich męskich". Po czym uświadomiliście mnie tu, że jednak wersja w wysoką ramą jest też dostępna :)
Bardzo chciałem kupić Elopsa Hoprider 500, ale niestety w sprzedaży jest już końcówka serii i nie ma mojego rozmiaru.
W Decathlonie powiedzieli mi, że Elops 500 LD jest jego następcą.
Moim zdaniem następca jest bardziej przeznaczony do miasta.
Powiem tak, jest dosyć twardo i sztywno (może to po przesiadce z amortyzowanego Krossa Level R2 na większych balonach).
Po pierwszej przejażdżce mnie tak wytrząsło, że czułem jak jadąc po wybojach mieszają mi się kiszki.
Rower na żywo wygląda super, lepiej niż na zdjęciach. Ma fajne oświetlenie i pędzi jak burza po twardych ścieżkach.
Ale jakie oni dali do tego roweru siodełko to jest jakaś masakra. Myślałem że tyłek się przyzwyczai po kilku przejażdżkach, ale niestety z każdą jazdą jest coraz gorzej. Wczoraj wracając do domu musiałem co chwila wstawać lub prostować plecy bo d.pa już tak bolała.
Ogólnie jestem zadowolony, kupiłem już do niego inne rączki, bardziej trekkingowe no i czeka mnie wymiana siodełka bo na ten moment nie ma przez to żadnej przyjemności z jazdy.
Ważne też, że można bez problemu i demontażu bagażnika zamontować fotelik dla dziecka na ramę (Hamax Siesta).
Do mojego wcześniej wspomnianego Krossa Level R2 niestety ten fotelik nie podejdzie.

Nie wiem czy użytkownicy @Mihau_ i @Keltu mają coś wspólnego z Decathlonem bo mocno lobbują ich rowery :), ale chciałem Panom podziękować za nakierowanie mnie na (mam nadzieję) właściwy wybór :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest od tego, żeby podpowiadać ludziom obiektywnie najlepsze rozwiązania. To, że niektóre (co należy podkreślić) rowery z decathlona mają po prostu świetny stosunek jakość/cena jest faktem i lobbowania trudno się tu doszukiwać. Nooo chyba, że jakiś fanboj unibike'a stwierdzi, że 17kg rower jest "lepszy" niż 14,5kg😂 Za to np. rowerów szosowych z decathlona staram się nie polecać jeśli istnieją jakieś alternatywy👍

A co do siodełka to normalna sprawa. Każde dvpsko jest inne i co innego mu potrzeba. Zacznij od sprawdzenia rozstawu kości kulszowych (sprawdź sobie jak to zrobić z użyciem pianki florystycznej) i coś wybierz. Ewentualnie jeśli budżet pozwala to poszukaj sobie który sklep w okolicy dysponuje systemem doboru od któregoś z producentów

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...