Skocz do zawartości

[Licznik] bezprzewodowy z termometrem do 150 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Tak zupełnie z ciekawości, poza tematem zapytam.

Po co termometr w liczniku? Mam ( chyba mam, bo może to leci z internetu...) w swoich i zupełnie nie widzę zastosowania dla tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

No przecież wiem że nie do wilgotności :P Zastanawiam się do czego tego można użyć podczas jazdy. No nie ważne :P 

Rok temu w sierpniu zdychałem bardzo bardzo w górach. Gdy sprawdziłem na liczniku że jest ponad 35 stopni to przynajmniej miałem poczucie że to wina przegrzania a nie słabej kondycji 😄

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

Tak zupełnie z ciekawości, poza tematem zapytam.

Po co termometr w liczniku? Mam ( chyba mam, bo może to leci z internetu...) w swoich i zupełnie nie widzę zastosowania dla tej informacji.

Żeby wiedzieć jak się ubrać jak się kończy robotę? Jak człowiek wyjdzie na chwilę rozgrzany na zewnątrz z budynku to może mięć mylne wrażenie jaka jest temperatura.
Człowiek myśli sobie "o nie jest tak źle" , a potem patrzy na licznik a tam 0C ;)

Edytowane przez Dave99
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że temperatura się przydaje. Np. w jeździe turystycznej po górach, gdzie są duże wahania temperatury, termometr podpowiada mi, czy wyjmować już w plecaka dodatkową warstwę ubioru, czy tylko mi się chwilowo wydaje, że jest zimno

Z tanich i dobrych, bezprzewodowych  mogę polecić Atech F16 (ja mam starszą wersję i jest ok, działa stabilnie, niezawodnie).

https://allegro.pl/oferta/atech-f16-licznik-bezprzewodowy-rowerowy-8248601325

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ci wersja bezprzewodowa? Tak ci szkoda obwinąć kabelek dookoła pancerza idącego do przedniego hamulca tarczowego? Naprawdę dla głupich 50cm musisz mieć wersję radiową? Z wersjami bezprzewodowymi zawsze są jakieś anomalie. Często gubi sygnał, bateria szybko się wyczerpuje, konieczność wymiany dwóch baterii. Ja ma przewodowy licznik sigma 16.16 i bateria 2032 mi wystarczyła na 18 miesięcy intensywnego użytkowania (dojazdy do pracy)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup coś co spełnia Twoje wymagania, sprawdzonej firmy i tyle. Wszedłem z ciekawości na Centrumrowerowe.pl i liczników chociażby Sigma Sport jest masa. Pewnie znajdziesz wybrany model taniej gdzieś w sieci, chociaż nie zawsze.

Obawiam się że zbyt dużej ilości odpowiedzi nie dostaniesz, bo dużo ludzi decyduje się na zakup licznika z GPS, a to już nieco wyższa kwota. Mam wrażenie, może mylne, że w dobie smartfonów, opasek i wspominanych GPS, tradycyjne liczniki nieco tracą na popularności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bezprzewodową Sigmę (BC 9.16 ATS) i przy lampce 140 lumen jakoś nie zauważyłem, żeby działała jakoś gorzej (może były małe różnice, których nie zauważyłem). Ale jak zmieniłem lampkę na 1200 lumen to w ogóle nie było warto włączać Sigmy, bo to co pokazywała to jakaś totalna fikcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje że się udało tym razem 🙂. A co do samych liczników mialemmz kabelkiem i szczerze to jakiś serwis amortyzatora cały czas się wiązało z tym owojaniem kabelka, ponownym zawijaniem. W końcu sprzedałem przewodowy bo mnie to już drażniło i przeszedłem na bezprzewodowy z GPS i mapami. Bateria wytrzymuje 20 h więcej nie potrzebuje. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...