Skocz do zawartości

[Koła] szosa


Oujii

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

szukam kompletu kół do mojej szosy, która aktualnie jest wyposażona w koła Axis 1.0 (napęd Shimano 105 2x11, moja waga 67kg, opony 700x25c). Co moglibyście polecić w kwocie 1000zł/komplet? Zależy mi przede wszystkim na lekkości.

Edytowane przez Oujii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna granica? Czyli 1200g? To raczej budżet x10, jak nie więcej.

Spójrz też na Lemonbike, może coś tam mają. Mnie od Daveo odstrasza to, że strona to jeden wielki chaos, a na maila z pytaniem o koła odpowiedzi nie dostałem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2022 o 08:18, skom25 napisał:

Dolna granica? Czyli 1200g? To raczej budżet x10, jak nie więcej.

Pod obręczówki nie ma problemu żeby 12xx zmieścić się w budżecie x5 ;)

Ale używane Jetfly'e to w tym budżecie świetny zakup:

 

NOVATEC JETFLY Clincher Aluminum

Weight (front): 625g; Weight (rear): 815g; Wheelset weights: 1440g.

 

Dużo dobrego napisano o tych kołach i generalnie to świetne koła dla lekkiej osoby na płaskie proste trasy. ale ja dorzucę trochę krytyki.

To co opiszę jako "wady", to wady ale w zestawieniu z kołami z co najmniej wyższej średniej półki:

- przeciętna sztywność boczna przedniego koła (oj szybkie serpentyny w dół to nie jest żywioł tych kół), tylne lepiej ale też nie jest to wzór.

- niska trwałość łożysk przedniej piasty (jak zresztą niemal wszystkich "ołówków")

Przypadłość z łożyskami znam z czytania internetu bo te moje jeszcze prawie nic nie przejechały. Za to średnią sztywność z autopsji - zabrałem je ostatnio w góry z rowerem w którym siedzą normalnie fulcrum racing light xlr (te akurat ważą 1220gram i są sztywne jak skała) no i się Jetflajami trochę rozczarowałem (trochę! żeby ktoś nie wyciągał pochopnych wniosków). Przy szybkiej jeździ w dół... czuć jak lekko "uciekają" - przy czym przód bardziej. Dla informacji - 82kg liczone z rowerem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...