Skocz do zawartości

[wytrzymałość] Trek FX 1 na leśnych drogach


teotym

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten rower:

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-hybrydowe/rowery-fitness/fx/fx-1/p/32769/?colorCode=grey

zniesie okazjonalną jazdę po szlakach rowerowych w Puszczy Kampinoskiej? Jazda w średnim tempie, turystyczna, nie jakieś skoki i fikołki. Większość czasu spędzam na drogach rowerowych, ale od czasu lubię krótkie wypady do puszczy, Mazowieckiego Parku Krajobrazowego i na gorszej jakości drogi [szuter itp.], ale w rejonach lepiej przejezdnych [czyli nie jakieś boczne dróżki].

Póki co jeżdżę tym: https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-120/_/R-p-300806?mc=8405304 i chociaż miota nim jak szatan na małych korzeniach [większe omijałem] i nierównościach, to na razie nic się nie uszkodziło, a w piasku, na dużych tylnych trybach, też dawał radę.

Mam dylemat, bo skoro 80% czasu spędzam na drogach dobrej jakości, to skłaniam się ku konstrukcjom prostszym, ale z kolei nie chcę połamać roweru od jazdy np. po Lesie Kabackim. Wolałbym uniknąć amortyzatora, który między 2-3 tysiące, jak czytam, i tak jest tylko atrapą, za to kolejnym elementem do serwisowania. Na hamulcach tarczowych też mi nie zależy, bo V-brake mnie zatrzymują, a naprawić czy wymienić jest dość prosto i tanio.

Jeśli zapytacie mnie: to po co ci kolejny rower, już masz sztywniaka? Odpowiadam: oddam żonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, teotym napisał:

Wolałbym uniknąć amortyzatora, który między 2-3 tysiące, jak czytam, i tak jest tylko atrapą, za to kolejnym elementem do serwisowania.

Bez przesady, od około 1k są dobrze działające konstrukcje. Jak się dobrze poszuka to pewnie od 500zł znajdzie się poprawnie działające modele.

Na tego FX1 trochę szkoda kasy, bo w zasadzie nie jest lepszy od obecnego, a sporo droższy. No może kwestia przedniej przerzutki, która rozszerzy zakres przełożeń i waga mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...