Skocz do zawartości

[suport] montaż suportu token


hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ! 

 

Montowałem dziś suport Ninja Token BB841T-41. Przymierzając nowe miski weszły do ramy do pewnego momentu i poczułem opór (niestety nie sprawdziłem czy wcisnąłbym je palcami). Ale gnębi mnie to że jak zacząłem skręcać palcami to weszły całe do ramy bez użycia klucza (miski nasmarowane, zgodnie z instrukcją producenta). Później jak już dokręcałem kluczem (klucz tylko z jednej strony, bez trzymania drugiej miski) to do pewnego momentu się skręcało tylko że po kilku dociągnięciach druga miska obróciła się w ramie. 

Zastanawiam się czy to jednak nie powinno być ciaśniej spasowane. Producent oferuje powiększone miski, tzw. C3, ale określa je jako do wyeksploatowanych ram. Nie przyszło mi do głowy żeby do ramy z przebiegiem 2,2 tys km i przy pierwszej wymianie suportu brać te C3. 

Jakie mogą być konsekwencje gdyby sie okazało że faktycznie suport jest zbyt luźno osadzony ? Bardziej zagrożony jest suport czy mufa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mufa, bo będzie Ci się "rozbijać". No i luz to potencjalne źródło niechcianych dźwięków.

Ramy rowerowe są wykonywane na ogół koszmarnie, więc bardzo duża szansa że Twoja już w fabryce miała zły wymiar. Obejrzyj sobie dowopny filmik z kanału Hambini, to sam zobaczysz o co chodzi. Na początku można pomyśleć że facet histeryzuje, a potem natrafia się na problem jak Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się kierowałem tym, że ten mogłem sam zamontować. Pressfita sam nie zamontuje. A sposób działania serwisów rowerowych jest dla mnie nie do zaakceptowania (postaw Pan rower, za 2-3 tygodnie się odezwiemy, o umówieniu się nie ma mowy...). 

 

Najwyżej zima a jakimś większym przeglądzie zażyczę sobie montaż shimano. Czy jest jeszcze jakieś inne polecane rozwiązanie poza tokenem i shimano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Token jest nieco "przehypowany". Mają solidne produkty, ale jest to normalna Azjatycka fabryka. Mam wrażenie że niektórzy postrzegają Token jako "Premium", kiedy wcale tak nie jest.

Nie jest to firma która bierze Chińskie komponenty i nakleja swoje logo, ale nie jest to też nic pokroju Hope, Cane Creek, Chris King itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo teraz ze wszystkim tak jest. Jak coś jest po prostu normalne, dobre to marketingowo to nie jest normalne tylko Premium. Z wieloma produktami tak jest. Podstawowy produkt żywnościowy jakim jest chleb. Jak kupisz ten zwykły to na drugi dzień jeść się nie da dlatego kupujemy ten droższy Premium podczas gdy on właśnie powinien być normalny. No ale nie dziwne w czasach gdy wyznacznikiem towaru jest cena, a nie jakość. Reklamy jak lecą to głównym hasłem jest najniższa cena, a nie najwyższa jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...