Skocz do zawartości

[Opony] na obręcz Merida Comp CC20mm)


tomasz777

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.06.2022 o 00:14, KrissDeValnor napisał:

25 mm to wcale nie jest dużo - uważam wręcz, że to minimum i to pod niektóre 2.25" (np. u mnie WTB Ranger ze sporym balonem, które w praktyce wyglądają podobnie jak Jack Rabbit 2.25" na obręczach 19 mm)...  Także 30 mm to dobry kierunek, tylko pozostaje jeszcze kwestia miejsca w ramie pod szerokie opony (np. ja u siebie w Scale 930 nic szerszego nie założę - na górze jest miejsce, ale na dole z nim krucho)...

W Big nine limited jest dużo miejsca,choć mam zamiar dac max opony 2,4.Podobno takie obrecze 3,0 są bardziej narażone na odkształcenia,tak ktoś tu na forum sie wypowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To źle powiedział, bo szerokość obręczy nie ma wpływu na jej wytrzymałość

Jak by to powiedzieć... pierwszego roku dowolnego wydziału mechanicznego byś nie zaliczył 😄

https://pkm.edu.pl/index.php/waly/73-07000302

Na wytrzymałość (rozumianą jako sztywność) obręczy ma wpływ jej szerokość, wysokość i kształt przekroju. Również zastosowany materiał i technologia jego obróbki oraz łączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.06.2022 o 19:39, JackFrost napisał:

Mamy dokładnie te same ramy czyli Lite.

Katalog przewiduje max 2.25 ale nie mam żadnego problemu z Mezcalem 2.35, jeszcze paluch włożysz z każdej strony.

IMG_20200814_140243_1cut.thumb.jpg.98f8b311599c9062fc51efa7783e97b5.jpg

Jeszcze nie nabyłem tych kół ponieważ inne wydatki były.Teraz budżet czeka,tylko zastanawiam się nad szerokością wewnętrzna obręczy.Masz taką samą ramę więc pytanie do Ciebie kolego Czy gdybyś te vittorie które posiadasz na obręczach 25mm wewnętrznej wrzucił na obręcze o 30mm wewnętrznej?Wejdzie to w ramę?Chodzi mi o tylne widełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Hej, nieznam sie na temacie i chcialem poprosic o pomoc.

Pacjent merida big nice XT edition, przednie kolo "8" do wymiany ponoć już się nie da nacentrować. Na obręczy napisane:

- COMP CC,  jalco 622x20c 6061-t6 

- mam sztywna os z przodu i central lock, rozmiar osi 15 x 100 mm

- opona maxxis ikon 29x2.2 65 psi, która chciał bym zostawić 

Niestety nie mogę nigdzie znalesc takiego kolo, przeglądam internety i nic, a ma taka z tylu wiec fajnie by było mieć komplet. 

Prosił bym o pomoc w doborze budżetowego zamiennika lub o pomoc w znalezieniu original ,  budżet max 500zl bo nie mam luźnej gotówki chwilowo.     

 

Edytowane przez Grzesiek77722
bledy ortograficzne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...