Skocz do zawartości

[Opony] na obręcz Merida Comp CC20mm)


tomasz777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.Potrzebuję porady odnośnie opon na wymienione wyzej obręcze.W specyfikacji jest 20mm  czyli chyba wewnątrz,kiedyś robiłem pomiar na zewnatrz który wunosił 25mm.W tej chwili mam oryginalne maxis Icon 29x 2,2 i nie wiem czy moge dac cos szerszego,2,25,ewentualnie maksymalnie 2,30.Wyczytałem tez ze niektóre firmy zanizają rozmiary chociazby Continental.W jaką markę najlepiej pójść jezeli chodzi o jakość i cene?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu ale do samej ramy 2.35 mieści się bez problemu.

W sumie to gdzieś w piwnicy mam nadal te koła CC i chętnie bym je tanio oddał aby się tego pozbyć. Kilka szprych na pewno do wymiany bo zadarł je spadający łańcuch jeszcze w czasach napędu 2x10. Może ktoś by zrobił sobie z tego jakiś drugi zestaw z oponami na asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na tych obręczach mam 2,25 Barzo i mezcal (tubeless, 1,6 bar z przodu, 1,8 z tyłu). 

Według specyfikacji producenta 20mm wew.

 

@JackFrost jaki katalog masz na myśli ? Chciałem kiedyś poszukac takiej specyfikacji technicznej z różnymi parametrami maksymalnymi dla tej ramy, ale nie znalazłam.

Edytowane przez hawkeye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrissDeValnor napisał:

Pozostaje pytanie o sensowność zakładania szerszych opon niż 2.25", bo obręcze są dość wąskie...

Ja tez uważam że nie ma sensu.W tym momencie mam oponki 2,2 i chcę poprostu troche szersze,moga być 2,25.Tylko obawiam sie tego,że kupie 2,25,a tu okaże się że są węzsze niz moje 2,2.Wiem że niektórzy producenci zaniżją rozmiar.Myslę nad continentalem,ale  niekoniecznie.Chociaz teraz wyszły jakies nowe oponki continental.Continental kryptotal bym przytulił,lub maxxis minion.

1 godzinę temu, JackFrost napisał:

Mamy dokładnie te same ramy czyli Lite.

Katalog przewiduje max 2.25 ale nie mam żadnego problemu z Mezcalem 2.35, jeszcze paluch włożysz z każdej strony.

IMG_20200814_140243_1cut.thumb.jpg.98f8b311599c9062fc51efa7783e97b5.jpg

Pasuje,ale obręcze masz te same czy zmieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 21:04, tomasz777 napisał:

Tylko obawiam sie tego,że kupie 2,25,a tu okaże się że są węzsze niz moje 2,2.Wiem że niektórzy producenci zaniżją rozmiar.

Akurat Maxxis jest mistrzem zaniżaniu szerokości opon. A przynajmniej deklarują że ich opony uzyskują realny rozmiar na obręczach typu 27mm. Weź suwmiarkę i zmierz ile realnie mają te twoje Ikony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2022 o 21:34, JackFrost napisał:

Zrobiłem wtedy zdjęcie z Mezcalem 2.35 na obręczy CC z bidulTubelessem w 2020r. na szarej taśmie izolacyjnej z Castoramy.

IMG_20200814_122459.thumb.jpg.4770ec02da601f1f797bc24980f6c864.jpg

 

Pod koniec 2020 zamówiłem komplet nowych kół 25mm, XR391. Na takich jeżdżę aktualnie w komplecie z 2.35 Mezcal+Barzo.

 

kupiłeś kompletne koła,czy tylko obręcze?Zastanawiam sie czy też tego nie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tomasz777 napisał:

kupiłeś kompletne koła,czy tylko obręcze?Zastanawiam sie czy też tego nie zrobić.

Wymiana samych obręczy byłaby kiepskim rozwiązaniem biorąc pod uwagę jakie w tych kołach mamy piasty. 

 

Jeśli ktoś nie liczy gramów to warto rozważyć obręcze XM421 zamiast XR391.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czego szukasz. Chcesz założyć opony 2.35 do fabrycznych obręczy? Można jak najbardziej. Chcesz lepsze i przyszłościowe koła? Trzeba płacić.

Ja kupiłem najtańszą Lite od razu z odległym planem na bazę do upgrade’u bo fabryczny osprzęt był po prostu biedny. Wsadziłem około 8000 na same części, nie licząc nawet za narzędzia do wszystkiego aby to samemu złożyć i to jest teraz zupełnie inny rower. Nie wróciłbym do fabrycznego stanu. Jak będzie plan na traila lub ebika to zostanie sporo rzeczy do przełożenia i jeszcze będzie można bez problemu sprzedać uzbrojonego hardtaila gotowego do jazdy.

Jak chcesz to Ci oddam roczny komplet swoich kół CC za pół darmo aby tylko zwolnić miejsce w piwnicy, będziesz miał na zapas. Wymienisz kilka szprych i poświecisz 2 dni na doszorowanie obręczy z taśmy izolacyjnej i możesz je katować na szerszych oponach. Jeśli to nie nie zda egzaminu to wtedy zastanów się nad nowym kompletem kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke szersze opony były by dobrą opcją,chciałem je zrobić bez dętek z niższym cisnieniem,nie chce zeby tylna opona mi pływała.

Nie chcę za wiele inwestować,bo może najdzie mnie ochota na fula.Oczywiscie trochę zainwestować mogę,juz to zrobiłem wymieniając hamulce,uważam żę Deore mi wystarczą.Tak samo z tymi kołami,no mogły by być te  XM421,tylko nigdzie nie moge ich znależć.Wolał bym jednak trochę tańszą alternatywe.Jeszczę muszę doliczyć opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, hawkeye napisał:

Kupisz fulla, nowe części na sprzedanie,  a te swoje już porządne z aktualnego roweru przelozyc do fulla ;)

https://www.futurumshop.nl/dt-swiss-x-1900-spline-25-disc-29-inch-mtb-wielset-zwart.phtml

Te koła bedą dobre?Na co zwrócic uwagę,bede musiał zrobic przekładkę tarcz hamulcowych a moja kaseta to shimano deore.1x11.

 

 

Teraz, tomasz777 napisał:

 

Gdzie można kupić XM421.Nie ma tego nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad tymi kołami i raczej chyba wolę tńszą opcję,coś około 1 tys,no troche powyżej.Będąc w sklepie po Meridę,obok stał skott scale 940,którego chciałem kupić,no ale w ramach oszczędnosci wziąłem Meride jako tańszą opcję.Zainwestowałem już w Hamulce Deore i jak kupie jeszcze koła za dwa tysięce i opony,to wyniesie mnie tyle co ten scott .Będę sobie wmawiał że trzeba było wziąć Scotta.

Poproszę o jakieśinne propozycję kół,acz kolwiek dalej bede sie zastanawiał nad XM421. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomasz777 napisał:

Myślę nad tymi kołami i raczej chyba wolę tńszą opcję,coś około 1 tys,no troche powyżej.Będąc w sklepie po Meridę,obok stał skott scale 940,którego chciałem kupić,no ale w ramach oszczędnosci wziąłem Meride jako tańszą opcję.Zainwestowałem już w Hamulce Deore i jak kupie jeszcze koła za dwa tysięce i opony,to wyniesie mnie tyle co ten scott .Będę sobie wmawiał że trzeba było wziąć Scotta.

Poproszę o jakieśinne propozycję kół,acz kolwiek dalej bede sie zastanawiał nad XM421. 

Wziął byś Scotta i miałbyś 2kg kół na piastach MT400 i ponad pół kilo cieższego RS Judy. Nie ma z czym porównywać.

Dobrze wyposażone rowery nie są tanie, a tanie rowery znanych marek mają zwykle dosyć podstawowe osprzęty. Tutaj nie ma złotego środka, producenci nie rozdają przyzwoitych grup napędu lub kół za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...