Skocz do zawartości

[Hamulec szczekowy przedni U-brake] sprężyna nie przywraca szczęki hamulca na miejsce


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
Wczoraj chciałem wymienić przodni hamulec na starym rowerze ale nie udało się - sprężyna na nowym hamulcu nie wykonuje swojej funkcji i nie przywraca szczęki hamulca na miejsce po ich ugięciu. Hamulec jest całkiem nowy, otworzyłem paczkę z nim dopiero kiedy zacząłem go ustawiać na rower - nawet nie podłączałem linki, bo nie widziałem w tym sensu, bowiem hamulec by działał w jego dziesiejszym stanie tylko jednorazowo. Pytanie - co trzeba zrobić żeby sprężyna stawała na początkowo pozycję po ugięciu szczęk, jednym słowem, co zrobić, żeby sprężyna działałą jak należy.
Stary hamulec nie miał problemów ze spreżyną, wymieniałem go z innego powodu - przy nacisku dźwigni hamulca ruszał się tylko jeden klocek.

Tu link, wiodący do strony ze sprzedażą hamulców, których kupiłem :
https://allegro.pl/oferta/hamulec-szczekowy-przod-turysta-stalowy-srebrny-10934842061?snapshot=MjAyMi0wNS0yOVQxMDo1MToyMC44ODRaO2J1eWVyOzRhNTc3YTVmNDdkZjBmNTc4YmEzYjE4ZjcxZGMzYmE1ZDY4OGM0ZGNlZTUwYWNjMzY4Yjc3YzUwYTI0ODdkZmE%3D

Poniżej dołączyłem zdjęcia nowego hamulca w stanie ugiętym i nieugiętym, także zdjęcia starego hamulca i miejsca na widelce roweru do mocowania szczękowych hamulców, na wszelki wypadek.

nowy hamulec tył stan ugięty.jpg

nowy hamulec przód stan ugięty .jpg

nowy hamulec tył stan nieugięty 2.jpg

stary hamulec tył stan ugięty.jpg

stary hamulec tył stan nieugięty.jpg

stary hamulec przód stan nieugięty.jpg

adapter do hamulca z przodu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...