Skocz do zawartości

[suport] Wyjęcie łożysk z HTII


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeszcze w sprawie łożysk.

Z USA:

http://enduroforkseals.com/id182.html

i nie potrzebna już jest ta plastikowa nakładka :D

 

PS.

Jeszcze pare linków ;)

http://www.mountainbikerides.co.uk/fettlin...llowtech2bb.htm

http://pedaldamnit.blogspot.com/2007/09/ra...gs-upgrade.html

 

 

PS.2.

Jeszcze można sobie fundNąć coś takiego:

http://www.ukbikestore.co.uk/Product/0/HOP...ings---mtb.html

Nie wiem skąd HOPE bierze te kolory ale są śliczne :D I również bez plastikowej nakładki, z wymienialnymi łożyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy się nie skusić i nie wydać 50 zł na ceramiczne łożyska. Jak by były wieczne to chętnie bym zainwestował. 50 zł dało by się przełknąć, żeby mieć problem z głowy np na kilkadziesiąt tysięcy km. Na oryginalnych mam na razie 10k i jeszcze trochę pociągną pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuje :-)

Kolor rzeczywiście fantastyczny. Bałam się, że będzie gorszy od tego co pokazują sklepy internetowe, ale nie, idealna zgodność. :-) A pierwsze wrażenie to takie, że jak się weźmie w dłoń, to nie jest to takie plastikowe jak w przypadku Shimano. Stąd pewnie i większa waga. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT.

A tak to wyglada:

Można kliknąć by powiększyć :-)

HopeR02S.jpg

Widać, że oś opiera się bezpośrednio na łożysku. Podkładka właściwie służy do ochrony i pewnie do trzymania w odpowiedniej odległości korbę ;-) Można ją zdejmować wielokrotnie. Nigdzie nie jest napisane DO NOT DISSEMBLE. B-)

Po zdjęciu widać tak:

HopeR01S.jpg

Bezpośrednio łożysko, może 2RS :-) Nie wiem. Jest tylko napisane HOPE a dalej mi się rozbierać nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja swoje ostatnio przeserwisowałem, mam FSA MexaExo, zasada działania identyczna jak wszystkie inne zewnętrzne łożyska. Otóż zamiast wymieniać łożyska, zdjąłem te gumowe uszczelki z maszynówek celem odsłonięcia kulek, jak w poście anulkii, następnie przepłukałem WD40, napchałem nowego smaru (Weldtite Bike Grease With Teflon), pozakładałem wszystkie paście z powrotem i śmiga jak nowe. Odnoszę wrażenie, że wszystko czego tym łożyskom potrzeba - nawet jak sprawiają wrażenie zajechanych - to nowy smar. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko potwierdzić..

Czy TE łożyska będą pasować do mojej korbki HONE FC-M600 44/32/22 ?

 

Edit: TO jest zdaje się to samo?

 

Tak to to samo. :-)

Różnica polega na tym, że jeden sprzedający umieszczając aukcję w kategorii "Allegro › Sport i Turystyka › Rowery i akcesoria › Części › Suporty" chce zarobić trochę więcej :) Ale tak się robi biznes! ;)

 

 

Ja swoje ostatnio przeserwisowałem, mam FSA MexaExo, zasada działania identyczna jak wszystkie inne zewnętrzne łożyska. Otóż zamiast wymieniać łożyska, zdjąłem te gumowe uszczelki z maszynówek celem odsłonięcia kulek, jak w poście anulkii, następnie przepłukałem WD40, napchałem nowego smaru (Weldtite Bike Grease With Teflon), pozakładałem wszystkie paście z powrotem i śmiga jak nowe. Odnoszę wrażenie, że wszystko czego tym łożyskom potrzeba - nawet jak sprawiają wrażenie zajechanych - to nowy smar. Pozdro!

 

Tak. Ale trzeba to zrobić odpowiednio wcześnie. Chyba nawet dawałam linka do postu, gdzie właściciel, chyba RaceFace'a, próbował reanimowac w ten sposób łożyska. Z jednej strony się udało, ale z drugiej już były tak padnięte że musiał wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamontowałem, korba kręci się jak nowa, luzu 0, ale...

 

Dalej coś mi strzela :D :D

W okolicach suportu, nie wiem czy to rama czy może tarcze czy pedały ( to chyba najbardziej prawdopodobne). Po prostu jak naciskam na pedały gdzieś w tamtej okolicy strzela ;/

Nie wiecie co może być grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
88bffccc69ecfc9cm.jpg

 

po lewej suport od xt 2008, po prawej od xt 2007, jak widac lozyska sie roznia :) wklejam, bo komus moze sie przydac :)

 

edc7c9783fe88a1fm.jpg

 

a tu odwrotnie, po lewej 2007 a po prawej 2008

 

Ja w swojej XT z 2006-2007 mailem takie same jak w tych na zdjęciu z Xt 2008. W 105 mam tez takie. Powiedziałbym, ze w twojej korbie były zmieniane łożyska. Kupowałeś używaną może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wlasnie dostalem maila z ceramit.pl:

Panie Piotrze,

6805 2-RS (bieżnie ze stali nierdzewnej, kulki z azotku krzemu)

Cena: 49,90 zł netto/ szt. + koszty opakowania i transportu 8,00 zł

6805 2-RS (bieżnie z dwutlenku cyrkonu, kulki z azotku krzemu, koszyk i

osłony z PTFE)

Cena: 150,00 zł netto/ szt.

Proszę o podanie warunków pracy tego łożyska. Wtedy będę mógł Panu

doradzić,

które z nich będzie lepsze w konkretnej aplikacji.

 

Pozdrawiam

Łukasz Pasierbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...