Skocz do zawartości

[Koła] Trek Domane, sztywna oś 15 mm na przodzie i zmiana na 12 mm.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Posiadam TREK Domane SL z 2019 ze sztywnymi osiami. Z przodu mam 15 mm. Do tej pory jeździłem na seryjnych kołach Bontrager jednak niedawno wszedłem w posiadanie kół Swissride z piastami DT Swiss 350.

W teorii zestaw da się przerobić zmianą nab na 15 mm, w praktyce z tyłu poszło bez problemu, z przodu kupiłem już 3 komplety nab i ciągle coś nie pasuje.

W związku z tym chciałbym przejść na 12 mm. Zasadnicze pytanie brzmi - czy da się wymienić przelotkę i gwint w karbonowym widelcu na odpowiedni dla 12 mm?

Za odpowiedzi lub ewentualne porady z góry serdecznie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mihau_ napisał:

No i masz ładnie na osi 100x15

Więc gdzie leży problem i co to znaczy "nie pasuje"? I dlaczego napisałeś wcześniej 135x15

Problem leży, jak wcześniej napisałem, w srednicy osi i probach dopasowania nab wiec uznalem, ze spróbuję w druga strone, wg instrukcji kolegi @abdesign

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas problem polega na tym... że jak zadajesz pytanie to przedstawiaj precyzyjnie dane wejściowe... bo takich standardów jakie podałeś po prostu nie masz w rowerze, na samym początku wprowadziłeś mylący wszystkich chaos. Masz oś w standardzie 100x15 o długości 138mm a nie 15x135... który to standard również istnieje, tyle że w zupełnie innych rowerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2022 o 10:25, Mihau_ napisał:

Nadal nie napisałeś o co tak naprawdę chodzi i na czym polega problem

A tak poza tym grzebać w widelcu w imię piasty dt370 i to jeszcze j-bend? W życiu bym tego nie robił, przepleć koło

Problem jest taki, że posiadam widelec i oś na 15 mm oraz endkapy na 12 mm. Strasznie ciężko dopasować do tego endkapy 15 mm, czekam na kolejne i jeśli też nie podejdą, to robię konwersję widelca. Przeplatanie byłoby totalnie bez sensu, bo kupiłem te koła naprawdę po taniości (400 CHF z tarczami Ultegra i oponami Conti 5000 GP) a i w rower nie mam zamiaru inwestować, bo to podstawowy model Domane OCLV 500 na Shimano 105. Czekam na Canyona, wtedy będę kombinował z kołami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po miesiącu odgrzewam temat.

Od dwóch tygodni jestem w końcu w posiadaniu właściwych endkapów i korzystam z kół. Potomnym radzę najpierw dobrze wypytać o specyfikację przejściówek, które zamawiają, bo straciłem masę czasu i nerwów przez słabe opisy ww. produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...