Skocz do zawartości

[10000zł] mtb rower do jazdy po lesie/zjazdy asfal


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Yacko napisał:

Dlaczego Trek a nie np. Scale 930 czy Superior XP929 ?

Wybrałem Treka ponieważ mam sentyment do tej marki 😀 dodatkowo rama mi się najbardziej podobała i ma dożywotnią gwarancję, tak wiem że w podobnej cenie u innych marek można dostać lepszy osprzęt ale rower ma się podobać a kwestia gustu to oczywiście indywidualna sprawa. 

8 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Mierzyłeś, czy faktycznie masz 100 mm ( ja np. mam 110, a niby w specyfikacji 100...) ?

Nie mierzyłem ale tyle podaje producent. Na stronie Treka jest informacja że do tej ramy mogę wstawić max 120mm więc to nie powinno mieć negatywnego wpływu na geometrię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mondeus87 napisał:

Wybrałem Treka ponieważ mam sentyment do tej marki 😀 dodatkowo rama mi się najbardziej podobała i ma dożywotnią gwarancję, tak wiem że w podobnej cenie u innych marek można dostać lepszy osprzęt ale rower ma się podobać a kwestia gustu to oczywiście indywidualna sprawa.

Rama może się podobać, tak jak piszesz kwestia gustu. Co do gwarancji, to jeszcze kwestia jej realizacji, a różnie z tym bywa. Większość uszkodzeń to mechaniczne a nie wady fabryczne,  a tylko takie podlegają reklamacji. Jednak oczywiście lepiej mieć wieczystą niż nie mieć. Niech Ci służy jak najlepiej.

10 godzin temu, KrissDeValnor napisał:

Lagi wystają na 110 mm, więc skoro Reba 100 miała 100, a Fox 100 ma 110, to coś jest na rzeczy :icon_wink:
Z zaburzeniem geometrii bym nie przesadzał - gdyby było 130, to co innego :yes:

Nie jestem ekspertem od FOXA, ale wydaje mi się, że długość lagi niekoniecznie musi być równa skokowi i pewnie w tym wypadku tak właśnie jest.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Yacko napisał:

Rama może się podobać, tak jak piszesz kwestia gustu. Co do gwarancji, to jeszcze kwestia jej realizacji, a różnie z tym bywa. Większość uszkodzeń to mechaniczne a nie wady fabryczne,  a tylko takie podlegają reklamacji. Jednak oczywiście lepiej mieć wieczystą niż nie mieć. Niech Ci służy jak najlepiej.

Dzięki bardzo! a zapomniałem dodać, że złapałem tego Treka w promocji za 8800zł więc nie mogłem się powstrzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Karolx97  Jeżeli ostro nie szalałeś, albo nic Cię nagle nie zaskoczyło, to znaczy, że miałeś za niskie ciśnienie - ze względów bezpieczeństwa amor nie powinien dobijać :no:

Widziałem wczoraj to info o max 120 mm w Treku :yes:
Nie podobają mi się w nim koła - przynajmniej na papierze, bo 28 szprych i szerokość 23 mm, ale pewnie poprawność zaplotu decyduje o bezawaryjności, choć kilka lat temu ludzie narzekali na podstawowe Bontrager'y.
Swoją drogą te w Scale 930 wydają się delikatniejsze niż podstawowe DT Swiss 466D o szerokości 19 mm w moim poprzednim rowerze (przez 24 k km - oprócz jednej pękniętej szprychy - zero problemów)...
PS
Ja też się nie powstrzymywałem, kiedy okazało się, że za 930 -tkę muszę zapłacić 8074 :icon_cool:

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KrissDeValnorKoła nawet dają radę a zdziwiło mnie że są dosyć lekkie. Porównywałem z kołami które dostaliśmy w Specialized Chisel (wersja damska) a te są cięższe. Po zakupie planowałem wstawić jakieś DT Swiss lub Shimano XT ale na razie widzę że nie ma potrzeby, zobaczymy ile i co wytrzymają :)  930 też mi się podoba ale z dostępnością w normalnych rozmiarach jest ciężko no i jest droższa. Ale na Foxie i shimano XT z tyłu jeśli się nie myle. Ale dzisiaj zrobiłem jazdę w terenie i jestem mega zadowolony :)

Edytowane przez Mondeus87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...