Skocz do zawartości

[RockShox 2023] Zmiany w Pike, Lyrik i ZEB


cervandes

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś się zastanawiał co jeszcze można w zawieszeniach ulepszyć, usprawnić, zmienić - to RockShox udziela odpowiedzi:

 

https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/nowosci_sprzetowe/19159/nowosci_rock_shox_na_2023_rok?fbclid=IwAR1Re4n0GJ49JzLm6K4z0bLLh0x84jYVQM0E5R2jDY_NN2sWvG6OXfPae30

 

Charger 3 bez blokady 😮 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cervandes napisał:

Charger 3 bez blokady 😮

Troszku już zapomniałem. Najwyższy model to Charger 3 ? Jeżeli tak, pozostaje tak samo jak u mnie bez blokady, tylko więcej klikania będzie ... :)  

2 godziny temu, cervandes napisał:

Gdyby ktoś się zastanawiał co jeszcze można w zawieszeniach ulepszyć, usprawnić, zmienić - to RockShox udziela odpowiedzi:

Marcin ;) Dzięki za wrzucenie tych informacji na forum. Pewnie bym się nie prędko dowiedział o tych zmianach, jakoś mało zaglądam na tą stronę, to znaczy zaglądam, ale tak mało, jak mnie coś naleci ...  :) 

  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cervandes napisał:

Gdyby ktoś się zastanawiał co jeszcze można w zawieszeniach ulepszyć, usprawnić, zmienić - to RockShox udziela odpowiedzi:

To jeszcze jedno zapytanie, może coś pomoże Zenek @Dokumosa ;) 

Miałem na rowerze ( w łapach ) najwyższy amortyzator FOX 38 i nie odczułem różnicy pomiędzy Rock Shox ZEB Ultimate. Testowałem oba amortyzatory równocześnie, to znaczy, raz na jednym rowerze i zaraz na drugi rower się przesiadłem, nie miałem tak, że amortyzatory testowałem dopiero po jakimś czasie.    

Obydwa amortyzatory działają bardzo dobrze, Fox 38 miał dodatkowo pod goleniami te dwa kurki :) oraz ... to swoje dziwne malowanie na regulacji i pompowania amortyzatora :D 

Nie mówię, że jest coś źle, dobrze że dalej się rozwija Rock Shock ( Rock Shox ZEB B) ) tylko tak mówię, bo nie stwierdziłem wyższości działania jednego amortyzatora według drugiego.

Tak ogólnie FOX mógłby troszku poprawić wygląd topowego amortyzatora FOX 38, nie wygląda tak źle, ale przy Rock Shox ZEB Ultimate, wygląda troszku tak ... skromniej :)      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tego typu widelcach ciężko wyczuć różnicę gdyż obydwa niewiele mają wspólnego z czułością ;) To ma reagować na kamienie wysokości 10cm a nie liście. Różnica byłaby odczuwalna gdybyś miał tłumik z otwartą kąpielą olejową w jednym z nich. Jak się olej zapieni/zapowietrzy to czuje się nagłą utratę tłumienia co bywa skrajnie niepożądane przy zjazdach usianych większymi przeszkodami (utrata przyczepności). W widłach do trailu/xc różnica jest nadal na korzyć foxa (od performance w górę).

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poogląda się jutuba gdzie sklepy,  portale ale i zwykli Kowalscy testują oba produkty to wg nich,  dość zgodnie,  38 foxa jest dla nich wyczuwalnie lepszy. Wcześniej nie było takich opinii ale dobrze że jednak ostatecznie jest jakieś uzasadnienie wydania znacząco większej kwoty.   :)

Patrząc na złożoność oferty RS'a odnoszę wrażenie że te same elementy ich produktów występują w dwóch czy więcej sztukach różnych serii które praktycznie różni nazwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...