Skocz do zawartości

[Siodełko] pomoc w doborze szerokości pod kątem do rozstawu kości kulszowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zwracam się o pomoc/ doradzenie w doborze odpowiedniego siodełka pod kątem rozmiaru i wygody...

Mierzyłem rozstaw kości kulszowych na piance i wyszło mi +- 125 mm. Obecne siodełko na jakim jeżdze ma szerokość 138mm (i wydaje mi się jakby było za wąskie...).
Proszę o doradzenie, jaką szerokość siodełka powinienem wybrać w pierwszej kolejności z powyższym rozstawem 125mm. 

Jak możecie polecić również jakieś ciekawe siodełka to proszę pisać.

Pozdrawiam

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy jak wspominałem od pozycji., Osobiście przy takim rozstawie wybrałbym 145mm ale tego nigdy się nie dowiesz, które lepsze zanim...nie sprawdzisz. Tak to jest z siodełkami i dupami, jednym pasi to, innym tamto. Jeżdżę na Fabric Line shallow 142mm i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli nie musi być konkretnie Selle Italia, to mogę polecić Ergona. Na ich stronie jest program doboru odpowiedniego siodła i odpowiedniej szerokości. Ja kupiłem sobie SM Comp Men i żałuję, że zrobiłem to dopiero teraz, bo żadne do tej pory nie było tak wygodne. Jedyny minus jest taki, że trzeba szukać w niemieckich sklepach, albo na Amazonie, bo ceny na Allegro są z kosmosu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Ergona w wersji dla rowerów elektrycznych, dokładnie to E-mountain Core Prime, byłem sceptycznie nastawiony bo mój tyłek odczuwa nawet ziarenko grochu pod materacem.

W sobotę wjeżdżałem na górkę, na której wcześniej robiłem kilka przerw ze względu na ból tyłka mimo jazdy z pieluchą i z każdym postojem była ochota porzucić rower lub oddać na OLX. Zamontowałem Ergona na karbonowej sztycy LevelNine, wyjechałem bez pampersa i do tej pory nie wierzę. Zrobiłem jeszcze dwie rundy po około 30-40km po lasach - to siodełko to inna galaktyka w porównaniu do żelowego Btwin SD, stockowego Merida CompCC i pożyczonego stockowego z Rockridera ST540.

Wywinięty kształt fajnie się sprawdza przy długich podjazdach i nie muszę poprawiać pozycji na rowerze. U mnie się sprawdza, po testowej jeździe poprawiłem mocowanie aby było odpowiednio przesunięte do przodu. Jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ahoj. Przyłączam się do tematu. jestem nowiciuszem na tym forum i ogólnie amatorem w trekingu.
Po zastosowaniu pianki pod panele wyszło mi 12cm jako rozstaw moich guzów.
I teraz jak dobrać siodełko za do 100zł z allegro?? Tam nie podają tych informacji ..jedynie całkowita szerokośćc siodełka i długość.
Siodełko ma być z dosyć mocnym wgłębieniem lub otworem na prostatę.
Niestety..ostatnie wojaże spowodowały ból okołoprostatowy przez kilka dni (jestem po 50-tce).

Może ktoś doradzi, co kupić w tej cenie z Allegro..chciało by sie jeszcze troche pojeździc tego lata...

pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem około 20-tu siodełek i Wittkop było zdecydowanie najgorszym z nich. Te siodełka są za miękkie i o ile pierwsze wrażenie jest na plus to już po kilkunastu kilometrach zaczynają się drętwienia różnych części ciała. Za to ze wszystkich które testowałem najlepszym dla mnie okazał się (podobnie jak u kolegów z postów powyżej) właśnie Ergon. Używam takiego z dużą ilością wyściółki i pomimo tego jest twarde. Dzięki temu tyłek się w nie zapada, nic nie drętwieje, a także dobrze amortyzuje na nierównościach. Jeżdżę konkretnie na tym: https://www.centrumrowerowe.pl/siodelko-ergon-st-gel-pd24723/ zarówno na rowerze trekkingowym jak i gravelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, web napisał:

Czy ktos jeździł, majać kości 12cm

Myślę że ludzie mierzący rozstaw kości kulszowych nie interesują się zbytnio siodelkami typu piankowy materac za 60zł.

I jak kolega napisał wyżej (chociaż autokorekta poprawiła) dvpa dvpie nierówna. Rozstaw kości to jeden z wielu elementów wpływających na wybór siodła. A przy takich "kanapach" najmniej istotny zwłaszcza jak do 12cm dvpy ktoś wybiera 16.5cm siodło. 

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...