Skocz do zawartości

[stery] FSA no 42 brak dolnej bieżni sterów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, czy to jest normalne, że brakuje mi dolnej bieżni sterów? Przy górnym łożysku jest, a przy dolnym go brakuje. Czy jest to dopuszczalne?

Dodam, że po skompresowaniu sterów wszystko wydaje się ok. i raczej nie wyczuwam żadnych luzów. Jednak tak jak pisałem w sąsiednim temacie mam problem z wibracjami widelca w trakcie hamowania i nie mogę znaleźć przyczyny.

Jak szukałem tych sterów po sklepach internetowych, to wszystkie egzemplarze które znalazłem mają w zestawie ten dolny pierścień (konus, bieżnię - nie wiem jak to się nazywa).

https://allegro.pl/oferta/fsa-no-42-48cf-acb-is42-28-6-is52-40-stery-zinte-11970981189?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery-akc_pla_ss&ev_adgr=rowery-akc&ev_campaign_id=16576990955&gclid=CjwKCAjwyryUBhBSEiwAGN5OCCErAbeJ7jOwLcCWwOJEYJ35MxL_4xr_yo8AMVNmZm4HKCdI1b3H5BoCdtAQAvD_BwE

 

Pozdrawiam!

1653594970822b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre widły mają "wprasowaną" bieżnię - jeśli Twój rower jest w specyfikacji producenta to osobno takowej, jak w nowym komplecie sterów, nie uświadczysz.  Z efektem shimmy można walczyć przez wybór tarczy o innym kształcie, inne klocki, opony, sprawdzenie naprężęnia szprych w kole, wymianę mostka, kierki lub widła, poprzez zmianę pozycji na rowerze...

Niestety złotego środka nie ma, jest za to pełen arsenał prób i błędów.  Powodzenia!  

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kazafaza napisał:

Niektóre widły mają "wprasowaną" bieżnię - jeśli Twój rower jest w specyfikacji producenta to osobno takowej, jak w nowym komplecie sterów, nie uświadczysz.  Z efektem shimmy można walczyć przez wybór tarczy o innym kształcie, inne klocki, opony, sprawdzenie naprężęnia szprych w kole, wymianę mostka, kierki lub widła, poprzez zmianę pozycji na rowerze...

Niestety złotego środka nie ma, jest za to pełen arsenał prób i błędów.  Powodzenia!  

 

Już w głowę zachodzę, ale nic nie pomaga. Sprawdzone łącznie 4 różne koła (każde na innych oponach - od slicków 35C do 45C z agresywnym bieżnikiem), cztery rodzaje tarcz (XT, XTR, coś ze średniej półki Shimano, tarcza innego producenta), 3 rodzaje klocków (organiczne, metaliczne, organiczne Clarksa). Ostatnio obniżyłem mostek o 2 cm i też dalej to samo. Ogólnie mam wrażenie, że im lepsze tarcze (mniej używane) + klocki metaliczne to efekt jest bardziej odczuwalny i łatwiej go wywołać.

Hamulce działają idealnie (przy mocnym hamowaniu przednim, bez problemu można zaliczyć OTB), tłoczki równo chodzą, nic nie ociera.

Zostaje widelec - tak też zdiagnozowali w serwisie. Już od miesiąca prowadzę rozmowę mailową z Fuji (rower ma 6 letnią gwarancję na ramę) ale póki co średnio to idzie, więc testuję co się jeszcze da.

Tak myślałem, że ta podkładka to raczej by tam średnio się zmieściła, ale wolałem się upewnić. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zwróciłem się z propozycją do Fuji, czy by mi nie wysłali nowego widelca do sprawdzenia i czekam na odpowiedź.

W serwisie mi też zaproponowali, że mogą spróbować dobrać inny widelec, ale póki co jest środek sezonu i niezły młyn tam mają i ciężko o termin.

W związku z powyższym wolałbym włożyć od razu oryginalny wideł, bo wiąże się to z ponownym zalewaniem/odpowietrzaniem hamulca (przewód biegnie w części wewnątrz widelca).

@kazafaza Mimo wszystko dziękuję za propozycję.

Pozdrawiam!

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...