Skocz do zawartości

[przednia przerzutka] Regulacja przedniej przerzutki.


Kolbi1998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z przednia przerzutka a dokładnie z regulacja ręce mi już opadają zacznę od tego że jest to nowy rower na osprzęcie tiagra 2 blaty z przodu 10 tył. Może zacznę od tego co zrobiłem- ustawiłem poprawnie wysokość i kat przerzutki z tym nie miałem problemu następnie odkręciłem za pomocą imbusa linke przerzutki przedniej (przód mały blat z tylu największy ) i ustawiłem zderzak przerzutki żeby tylko nie ocierał o wewnętrzna stronę za pomocą śrubki L no i wszytko pięknie odkręciłem baryłkę do końca potem dwa obroty w tył i zakręciłem średnio napiętą linkę przy przerzutce i zaczęły się jaja - z tylu dałem najmniejsza przerzutkę a z przodu nie mogłem wbić największej - za mało napięty łańcuch wiec podkręcałem na baryłce tak aby wskoczył na miejsce następnie wyregulowałem bumper przedniej przerzutki za pomocą H tak żeby tylko nie obcierał łańcuch zadowolony ze wszytko wyregulowane wbiłem mały blat z przodu duży z tylu no i co obciera przerzutka o łańcuch od strony wewnętrznej ( tam gdzie regulowałem za pomocą L ) gdy zluzowałem troszkę baryłka dystans się zwiększył i nie obciera ale znowu po na przełożeniu mały balt z tylu a duży z przodu obciera mi od strony zewnętrznej 😕 nie ma złotego środka co do siły napięcia linki czyli w skrócie linka słabiej napięta to jest git na przełożeniach najlżejszych (duży blat tył mały przód) ale na najszybszych (mały blat tył duży przód) obciera o łańcuch od strony zewnętrznej -czyli od strony prawej nogi zaś gdy linka jest mocnej napięta jest na odwrót na szybkich chodzi lux a na wolnych obciera 😕 mam nadzieje ze ktoś mnie zrozumie bo dość chaotycznie to napisałem i ktoś mnie zrozumie i mi pomoże dzięki z góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, mam to samo i to x2 - w dwóch rowerach :)

Ja też mocno napinam linkę, łapię ją kombinerkami. Z tego co zauważyłem, to ważne jest też wstępne położenie śruby regulacyjnej. Ostatecznie poddałem się i podrzuciłem rowery do serwisu :) Niby po pieczątkę w gwarancji ale przyznaję się, że nie dałem rady wyregulować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...