Skocz do zawartości

[bagażnik] bagażnik na klapę z zabezpieczeniem roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Poszukuję bagażnika samochodowego do roweru. Niestety chyba jestem skazany na bagażnik na klapę. Dachowy odpada, już z mojego miasta miałbym problem wyjechać (most z ograniczeniem chyba do 2,2m wysokości). Haka nie mam, a montaż jest bardzo drogi w przypadku mojego samochodu.

 

Poszukałem w internecie i w oko wpadły mi dwa bagażniki:

 

THULE ClipOn High 2 9106

Peruzzo Pure Instinct Rear 2

 

Bagażnik chciałbym wykorzystywać do wakacyjnego transportu roweru. W związku z tym pytanie czy taki bagażnik może zdemontować ktoś obcy, z zamkniętego samochodu (np. na parkingu, w hotelu itp?).  Wiem, że te na hak mają zabezpieczenie, ale tutaj nie doszukałem się precyzyjnej informacji. 

 

Czy znacie jakieś inne/lepsze propozycje? 


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Thule 9106, nie ma opcji zdjęcia bez otwarcia klapy, fizycznie jest to niemożliwe. Jednak weź pod uwagę, że nie do każdej klapy to zamontujesz, musi byc klapa z cienką blachą a nie taką podwójną, nie wiem jak to określić. Znajomemu do mondeo mk4 w kombi nie dało rady tego zamontować.

Dodatkowo sam montaż to masakra, bagażnik jest ciężki do samodzielnego montażu i prawie na pewno porysujesz sobie lakier. Ja miałem przymocowane na stałe, bo nie było sensu tego rozmontowywać. Drugim minusem jest ciężak klapy, która nie trzymała się na siłownikach gazowych i zwyczajnie mi leciała na głowę przy tym bagażniku.

PS. pokaż na street view ten wiadukt, bo nie wierzę, że na publicznej drodze masz 2.2 metra prześwitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w Polsce i w takie rzeczy nie wierzysz? :D

Nawet widzę, że to są 2 metry

 

image.thumb.png.62871b9d276ef09b205aedf6e9509b2e.png

 

Według strony Thule nie zamontuję tego bagażnika do mojego samochodu ;/ Może faktycznie muszę przemyśleć ten dachowy. Nie wiem na ile to realne i częste, ale boje się że na trasie spotkam tak niską przeszkodę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem takiego z Decathlonu - wchodził na kombi, hatchbacka, suva a nawet sedana. Jak pojawił się samochód z fabrycznym spoilerem na klapie - słabo (znalazłem obejście montując belkę bagażnika na relingach i mocując do niej). Ale jak w kolejnym aucie brzeg klapy był szybą, to już się poddałem. Taki na klapę siedzi wyżej niż hakowy i opory są drastycznie większe. Rowery się obijają (dwa to dla mnie max), a zabezpieczyć go nie było jak. Założyłem hak i mam już czwarty samochód z hakiem - hak jest warunkiem wyboru auta. Następne będzie jednak busem....

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmierz - abyś się mieścił w 2m, musisz mieć Ferrari. Bo normalne auto plus pionowe koło rowerowe to więcej niż 2m. Widziałem jednak bagażnik do wożenia roweru poziomo. Może taki ci zagra. Nie wiem co to warte, ale jest opcja:  https://allegro.pl/oferta/fischer-bagaznik-do-roweru-wsuwany-na-dach-2rowery-11882758113

 

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, some1 napisał:

[..]Poza tym z rowerami na haku miał byś z kolei problem minąć się z autem z naprzeciwka. 

No nie, chyba, że w tico. Auta mają 180-190 cm szerokości, z lusterkami ok 2m. Jeżdżę od lat z rowerami na haku już na 5 aucie i rowery 26" całkiem mi się chowały, a fulle 29" ledwo co wystają (baza kół 119,6cm, średnica koła ok 73cm razem ok 193 cm - obecne auto (passat) - szerokość 183 cm,  z literkami 206). Trzeba tylko uważać przy wyjeżdżaniu z miejsc parkingowych, bo samochód jest znacznie dłuższy i bagażnik "zachodzi" - niestety uszkodziłem tak koło w rowerze o słup garażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, some1 napisał:

Prościej i taniej będzie po prostu ominąć most. Jeśli to na zdjęciu to most w Obornikach, to przecież obok jest drugi normalny. Poza tym z rowerami na haku miał byś z kolei problem minąć się z autem z naprzeciwka. 

😜To racja że obok jest drugi, ale strasznie zakorkowany. Dodatkowo chodzi mi też o to gdy w drodze na wakacje trafię takie coś i nie będę znał okolicy albo co gorsza zapomnę że mam rower na dachu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wojcio napisał:

No nie, chyba, że w tico. Auta mają 180-190 cm szerokości, z lusterkami ok 2m. Jeżdżę od lat z rowerami na haku już na 5 aucie i rowery 26" całkiem mi się chowały, a fulle 29" ledwo co wystają 

W miejscu o którym pisał kolega taki "ledwo wystający" rower już może być problemem https://www.google.com/maps/@52.6437039,16.8090102,3a,75y,203.74h,67.38t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3ntTRsTqImX8zOBEtuFI5Q!2e0!7i13312!8i6656

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytać uważnie mój wpis, to wyjdzie, że spore rowery są krótsze niż szerokość mojego, dość zwykłego auta liczona z lusterkami. Nie wiem jaki masz samochód ani jaki rower. Jednak to co piszę o bagażniku na hak, w zasadzie też dotyczy bagażnika na klapę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...