Skocz do zawartości

[pompka] Pompka stacjonarna z manometrem


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Poszukuję pompki stacjonarnej na zawór Presta z w miarę dokładną podziałką manometru do pomiaru ciśnienia.

Chciałbym żeby obsłużyła rower mtb i szosę czyli zakres ciśnienia do około 10 bar

Pierwotnie szukałem czegoś z Lezyne bo mają bardzo fajną nakręcaną końcówkę wentyla, ale ich manometry skalowane są co 0,5 lub 1 bar.

Patrzyłem też na SKS Airmotion 12.0 Tu manometr ma podziałkę 0,2 bara ale z kolei końcówka pompki jest zwykła zaciskana co budzi obawę o jej szczelność podczas pompowania.

Może jesteście w stanie coś polecić do okolicy 300 zł ?? 

W necie widziałem jeszcze pompkę Lezyne SPORT GRAVEL DRIVE, ma szczegółowy manometr ale jest tylko do 7 bar

 

Pompka-podlogowa-LEZYNE-SPORT-GRAVEL-DRIVE-ABS-1-PRO-CHUCK-220psi-matowa-czarna-NEW-LZN-1-FP-SPGRVL-V117-76560.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, raven82 napisał:

JoeBlow (ja mam akurat max hp, różne wersje są), używam już kilka lat, żadnych problemów, przystępna cena.

Faktycznie, ciekawa. Patrzę na Topeak Joe Blow Sport III . Manometr szczegółowo wyskalowany. Jak końcówka do wentyla? Nie puszcza? 

@skom25

Odpada. Mam normalny kompresor samochodowy. Pompki potrzebuje tylko do dopompowania przed wyjazdem mtb i do dobicia szosy do 10 bar 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio całkiem przypadkiem czytałem o pompkach Lezyne. Ten nakręcany zawór jest wygodny, ale podobno nagminne jest wykręcanie go razem z wkładem Presta. Producent nawet zaleca wkręcanie wkładu na klej, żeby tego uniknąć.

Mając doświadczenie z innymi produktami Lezyne, nie wiem czy by wybrał tę firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła pompka. Bardzo dobrze wykonana, sztywna z metalowa podstawa, dość długi skok tloczyska, szczelna końcówka od wentyla, dokładny manometr z precyzyjna podziałka. Ciśnienia pokrywają się z certyfikowanym manometrem przez Michelina i cyfrowym Topeak 

@raven82

Może głupie pytanie ale czy do upuszczania powietrza służy tylko te plastikowe pokrętło przy manometrze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz nakładaną końcówkę, to naprawdę polecam używanie Adaptera AV. Ja naprawdę uważałem, aż pewnego dnia po prostu się zapomniałem, szarpnąłem i wentyl Presta poszedł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie pompka z cyfrowym manometrem? Też szukałem do 300zł do mtb i szczerze mówiąc nie istnieje taka dobra pompka, znalazłem jakieś fajne ale to około i ponad 500zł. Fajniejsze pompki do 300zł nawet jak mają podziałkę co 0,1 bar, to przez to że jest zeskalowana od 0 do 10-14 bar to jest tak gęsto, że trudno dokładnie odczytać aktualne wskazanie a w mtb 0,1 bar robi różnicę odczuwalną. Kupiłem SKS Air-X-Plorer Digi 10.0 z cyfrowym wyświetlaczem, zmieściłem się w 250zł i jestem zadowolony z zakupu. Nie trzeba wytężać wzroku, żeby odczytać z gęstej podziałki, która jest daleko od oczu, duże pomarańczowe cyfry są bardzo czytelne. No i wskazanie co 0,01 bar to dokładność większa niż potrzeba.

Edytowane przez Karolx97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze w temacie (chociaż już ze strony autora nieaktualny).

Też szukałem pompki stacjonarnej z uwzględnieniem wymagań @PawelW84. Z tym, że wysokie ciśnienie miało mi służyć do nabijania Air-Tanka to tublesów. Dokładna skala Barowa potrzebna była do kół 29" w Skociszczu. Ważna była możliwość upuszczania powietrza z poziomu pompki a nie wentyla.

No i tak na początek wjechała pompka SKS Airworx Plus 10.0. Nie byłą jakaś mega fajnie zeskalowana, ale daje radę do dzisiaj:

IMG_20220529_120321net.thumb.jpg.f7d9502e41da874cc9834dd13dfefdba.jpg

Ciągle szukałem czegoś "dokładniejszego", aż w okazyjnej cenie trafiła się pompka Syncros Vernon 2.0 HV. Skala na cyferblacie taka jakiej oczekiwałem. Pompunia służy dzielnie:

IMG_20220529_120310net.thumb.jpg.503e3456c24ae75ceb1484427c3cf3fc.jpg

Czaiłem się też na pompkę Rose Druckmacher BS 160, ale nie chciało mi się płacić 10ojro za wysyłkę.

6DD373052FF192D9097E5BF976500285.thumb.webp.d9cedf8e8445ea91b9d5f3a4a955144d.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...