Skocz do zawartości

[2022] Rondo Ratt


seawolf688

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze i najważniejsze, carbon srarbon, a nie podali wagi. To niepoważne.

Rama rzecz gustu, jest jakaś pokraczna ale mnie się żadna z kształtu nie podoba poza Silexem i Anyroadem.

Natomiast niestandardowy widelec to porażka. Przyszłoby komuś do głowy wsadzić tam amor i nie da się.

Koła 27,5 w gravelu to też słaby pomysł. Nie dlatego, że rozmiar zły tylko zwyczajnie oferta opon jest marna.

Kaseta Sunrace, to jak rozumiem efekt braków na rynku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pokraka, znaczy przepraszam nowoczesny futurystyczny dizajn.

Niemniej jednak nie rozumiejąc fenomenu pakowania kół 27,5 do rowerów które z założenia mają być uniwersalne, ale jednak bazując na czymś szosowym, nic więcej nie potrafię powiedzieć. Dla mnie to jest konstrukcja przekreślona na starcie. 

Może dla Kowalskiego z grubym portfelem się nada, bo rzuca się w oczy a mniejsze koło łatwiej wprawić w ruch. No i Włoszczowska reklamuje, to musi to być super. 

Szkoda trochę bo lata temu mocno sympatyzowałem z marką, i pewnie się powtórzę ale mam wrażenie że wysokie ceny zaczęli kompensować marketingiem, i to jakimś mniej strawnym, takim w stylu "mody na wielkomiejskich barberów". 

Ja to człowiek starej daty jestem, w tym stylu :D Rano kawka wieczorem coś innego. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki olbrzymiemu doświadczeniu inżynierów RONDO,

Czego ci marketingowcy nie wymyślą... Ale zaraz, zaraz, to też już było:

Cytat

DYREKTOR MUZEUM KAROL: Eksponaty robię. MICHAŁ ROMAN: Jak to: robisz?

DYREKTOR MUZEUM KAROL: Chodzi o to, że musi być przeciwwaga. Z jednej strony dziedzice rozpijali naród a zdrowe jądro chłopstwa nie dawało się rozpijać. Właśnie jeden z takich wymyślił ten zegar.

MICHAŁ ROMAN: To znaczy ty wymyśliłeś?

DYREKTOR MUZEUM KAROL: Nie. Ja wymyśliłem chłopa, a zegar wymyślił on. Na groch! No co? Mogę być chłopem-samoukiem?

:D

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dyskredytujące i to definitywnie jest owo zastosowania jak najszerszych "pseudoasfaltowych" opon, które mają być "szybkie" i "jakiś" teren dodatkowo ogarnąć...  a przez to władowanie się w rozmiar koła > 27,5. Ja wiem, że to miał być atut tego roweru, taka niby uniwersalność przez ten wielki łysy balon... ale jak mogę sobie pozwolić na rower za 15tys... to się zwyczajnie nie pierniczę w takie kompromisiki - więc nie wiem kto to jest ten ktoś komu zgodnie z reklamą ten rower jednocześnie szosę zastąpi i pozwoli w teren zjechać... Myślę że gdyby ten rower postawili na normalnych kołach (a przecież z daleka widać że ten frameset łyka normalne) i wsadzili tam vittorie w rozmiarze 38C przy okazji podając jakie najszersze (pewnie 45c) opony gravelowe tam wejdą to patrzyłbym dużo łaskawszym okiem na ten rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kipcior napisał:

Natomiast niestandardowy widelec to porażka. Przyszłoby komuś do głowy wsadzić tam amor i nie da się.

A od kiedy się do ram projektowanych pod sztywny wideł wstawia amor? Chyba, że ktoś sobie bardzo chce ryj rozwalić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikogo nie obchodzi to czy akurat ty byś ją zaakceptował. Karbonowe ramy są klejone z setek wyciętych szablonów a każda warstwa materiału ma wykonać określoną pracę w danym kierunku. Główka ramy jest zaprojektowana żeby przenosić obciążenie pod konkretnym kątem a nie zmienionym przez 30mm ugięcia (a do tego różnicę długości pomiędzy sztywnym a amortyzowanym) kiedy dostaje najmocniejsze uderzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się teraz bliżej, na większym ekranie jak to wygląda. Powiem krótko - ciekawie, choć innym producentom wyszło to imo lepiej - https://www.bhbikes.com/en_GB/bikes/road/performance-road/aerolight-6-5?c=rwr Na pewno podoba mi się bardziej niż większość modeli od dużych producentów, gdzie gdyby zamalować napis to ciężko powiedzieć co to jest, wszystkie takie same.

 

4 godziny temu, kipcior napisał:

Kaseta Sunrace, to jak rozumiem efekt braków na rynku.

3 godziny temu, PJ4cK napisał:

I to w rowerze za >15k pln 🙄 Niezła pokraka.

Jeżdżę dokładnie na tej samej kasecie od początku ubiegłego sezonu, będę kupował dopóki będzie dostępna👍

11-12-13-14-15-17-19-21-24-28-32   sunrace

11-12-13-14-16-18-20-22-25-28-32   ultegra (i ogólnie shimano 11s)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mihau_ napisał:

Główka ramy jest zaprojektowana żeby przenosić obciążenie pod konkretnym kątem a nie zmienionym przez 30mm ugięcia (a do tego różnicę długości pomiędzy sztywnym a amortyzowanym) kiedy dostaje najmocniejsze uderzenie

To fajnie, ale gravel to nie jest rower do DH i z amorem też by nie był, natomiast znacząco poprawiłoby to komfort. A fakt, że tutaj nie da się tego zrobić jest wadą.

A ten fragment aż boli od wyobrażenia sobie konsekwencji niekontrolowanego spadku z siodełka.

image.png.4c5ea187fedaab15153a7a229c32bda2.png

 

Kaseta jest dla mnie wadą w przypadku tańszego modelu na GRX400, bo on obsługuje do zębatki 36, a tu dali tylko 32. Może to detal ale to też największa zaleta tego GRX.

Co do samego Sunrace nie mam zdania i możliwe, że sam go kupię, bo z Shimano jest lipa z dostępnością i cenami. I pewnie z tego samego powodu jest też tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 Ładnie zaznaczony punkt "G" :D Górną rurę od strony kierownicy można wymienić na amor sprężynowy, a suport zrobić osią obrotu. Wtedy byłby nie tylko najszybszy wśród szos, najdzielniejszy wśród graveli ale i chronił nadgarstki :D

Nawet poskładanie roweru z jedynych dostępnych części można sprzedać jako "staranną, długotrwałą selekcję najlepszych komponentów na rynku". @skom25 - teraz i marketing może iść na kawę :D

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, abdesign napisał:

Myślę że gdyby ten rower postawili na normalnych kołach (a przecież z daleka widać że ten frameset łyka normalne) i wsadzili tam vittorie w rozmiarze 38C przy okazji podając jakie najszersze (pewnie 45c) opony gravelowe tam wejdą to patrzyłbym dużo łaskawszym okiem na ten rower.

Patrząc na odległość tylnej opony 650x47 od podsiodłowki raczej wątpię żeby tam weszło duże koło z oponą 38c a 45c to już na pewno nie wejdzie. Spójrz jeszcze na miejsce styku opony z przednią przerzutką. A na marginesie... to rower jest wybitnie brzydki!

5 minut temu, Alsew napisał:

 

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję początek, resztę sobie można doczytać.

Cytat

 Z połączenia roweru gravelowego i sportowej szosówki powstał zupełnie nowy model RATT, który łączy najlepsze cechy obu odmian kolarstwa.

No i super, wchodzą tam koła 27.5' z oponami 47c. Potencjalnie można pewnie wsadzić 28' z czymś w rodzaju 32c.

Problem jest taki, że przy tym drugim zestawie powietrze będzie hulało między widełkami aż miło. Co z tego że na górze będzie dość ciasno, skoro po bokach będzie miejsca na całą dłoń. Co to ma wspólnego z dobrym rowerem szosowym?

Już nawet nie wspomnę o tym, że w typowym Gravelu, jak ktoś ma czas i chęci, to zrobi sobie podmiankę samych opon. No a tutaj psikus, nie zrobi, bo fabryczne koła to nie standardowo przyjęte 28'...

No i tak, rower jest absurdalnie brzydki. Producenci już sami nie wiedzą, co mają zrobić żeby przyciągnąć klienta.

BTW, z innej pary kaloszy.

Kross miał Włoszczowską. Zamiast za wszelką cenę z nią współpracować, bo jest znana i ceniona, to wzięli Pana Aktora. Świetne posunięcie.

A w Rondo, przynajmniej na ich stronie, jakoś nie widać żeby wykorzystywali jej wizerunek. Nawet na zdjęciach Ratt wygląda tak, że musiałem się mocno przyjrzeć żeby rozpoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Włoszczowska to jedna z bardziej znanych kobiet w sporcie. To samo mogę powiedzieć o tym aktorze, bo nie oglądam telewizyjnych gniotów. No i właściwie jak idę po rower, to wolałbym widzieć kogoś związanego ze sportem, a nie aktora głównie kojarzonego z jakimś tam lekarzem, czy innym policjantem biegającym za psem.

No chyba że ktoś jest na takim poziomie, że widząc Cezarego Żaka, mówi "Szczęść Boże!". No to wtedy rzeczywiście, aktor może pomóc. On na pewno zna się lepiej, niż jakaś tam mistrzyni MTB. W końcu pokazują go codziennie w pudełku z ruszającymi się obrazkami!

Tak czy inaczej, Kross miał zwyżkę formy kilka lat temu, gdzie ich portfolio było naprawdę ciekawe. A teraz bieda i mam wrażenie że podążanie w kierunku rowerów "rodzinnych". Teraz nagle im się zebrało na otwieranie własnych salonów.

Wracając do tematu. Do mnie Rondo jako marka nie przemawia zupełnie. Dziwne rowery z dziwnymi cenami.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25 ale ty jesteś użytkownikiem forum rowerowego, siedzisz w temacie i kupujesz rower spełniający twoje potrzeby a nie sugerujesz się twarzą na plakacie

A teraz pomyśl w jakim przedziale cenowym schodzi najwięcej rowerów krossa i kto je kupuje. 

Poza tym kiedy Maja jeszcze startowała i rower krossa można było spotkać na najważniejszych zawodach to miała o wiele większą wartość marketingową. Teraz można ją pokazać jedynie na jakimś evencie rowerowym, który nikogo nie obchodzi (nawet i mnie) + posiedzi w studio podczas TdP

Jest też kwestia o której nie mamy pojęcia, warunki współpracy. A skoro taki Marczyński wybrał rondo choć ofert na pewno nie brakowało... 

Podsumowując - zawodowy kolarz jako twarz marki o wiele bardziej pasuje do pozycji na rynku rondo/ns niż krossa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...