Skocz do zawartości

[rower do jazdy miejsko-crossowej] dylematy, prośba o porady od osób znających się na rowerach.


spilner

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam roweru na dojazdy do pracy - 2x15 km (1,2 razy w tyg). Zabieram ze sobą laptopa, więc fajnie jakbym mógł zamontować jakąś sakwę (lub coś w podobie) Dodatkowo, jak czas pozwala to lubię weekendowe wycieczki do 50 km. Budżet - do 5000 zł, jednak im mniej tym lepiej. Dodam, że jestem laikiem i dotychczasowy rower, na którym się przemieszczam ma około 20 lat. Moje gabaryty to 182 cm wzrostu i waga 85 kg 

Droga do pracy to około 95 % jazdy po asfalcie/drogach rowerowych. W weekendy nie zamierzam wjeżdżać do lasu, tylko większość drogi pokonywać asfaltem, ewentualnie zjechać gdzieś na drogę boczną - żwir/może trochę piachu. Większą frajdę sprawia mi rozwijanie "prędkości" niż swobodna, rekreacyjna jazda.

Na początku myślałem, że dobrą opcją będzie rower crosowy (np Giant Roam 1 bądź 0) jednak wydaje mi się, że nie potrzebuję amortyzatora do moich potrzeb.

Znalazłem też rowery Marin:

- Marin DSX 2

- Marin Muirwoods

Wizualnie bardzo mi się podobają, wydają się być proste i nieprzekombinowane.

Chciałbym prosić o porady:

1. Rower crossowy czy rower bardziej miejski dla osoby z moimi wymaganiami? Co sądzicie?

2. Propozycję dla konkurencyjnych rowerów z tych, które podałem. Ciężko je dostać w moich rozmiarach, a wolałbym się do niego przymierzyć, niż kupować z wysyłką w ciemno.

3. Może jakaś dobra używka :)?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za porady.

Filip

 

Edytowane przez spilner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...