Skocz do zawartości

[2500zł] Rower dla wysokiej dziewczyny, do miasta, do lasu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam dla mojej panny roweru, raczej chyba górski bo taki najpopularniejszy i największy wybór.

Dziewczyna dosyć wysoka bo 178cm wzrostu ale musi być tzw. damka czyli lekko obniżona rama.

Będzie jeździć typowo po mieście, po parku, czasem jakiś skromny las się znajdzie.

Szukam czegoś nie-marketowego, nawet Dupathlon odpada... Może być Kross, Giant, Kands

Co ma mieć? tarczówki najlepiej hydrauliczne, jakiś Suntour na przód (lepszy taki niż jakiś no name), koła 27,5 albo 29.

Do 2500zł, może być też używka ale jakoś nie mam przekonania do używek... może być rama pęknięta a ja tego nie zauważę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keltu, a ta wyjątkowo niska waga Marina jest sprawdzona czy to z jakiegoś ogólnodostępnego katalogu typu bikeworld?

 

2 godziny temu, geforc napisał:

jakiś Suntour na przód (lepszy taki niż jakiś no name)

Właśnie Suntour NEX robi za taki "nołnejmowy" w tanich rowerach. Jest, bo jest.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, trochę się zmieniło, moja baba jest marudna i zmienia zdanie co godzinę (jak każda baba)

 

Teraz jest wszystko tak jak było ALE rower ma być z Decathlonu i do 1800zł, więc te wszystkie propozycję, za które dziękuję, są nieaktualne. Jej nie da się wytłumaczyć że dupathlon to szmelc... 

 

Nie wiem, może takie coś ? https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-damski-rockrider-st-530-mdb-27-5/_/R-p-341823 wyboru dużego niema...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bogus napisał:

Druga połowa złapała lekkiego bakcyla rowerowego i po jakimś czasie stwierdziła, że teraz to spokojnie drugie tyle wydałaby na rower...

O to to. Może się zacząć narzekanie, że ten tani jest za ciężki, za wolny, że o kolorze nie wspomnę. Jak ja swojej proponowałem przejażdżkę na szosie to mnie oblała święconą wodą. A wczoraj oglądała jakieś customowe szosy za 9999 PLN :D

Z drugiej strony, mój **** zainwestował w rower, który więcej stoi jak jeździ :D Najpierw się naczytał forum, zwiększył budżet, a potem z niego zeszło.

 

U mnie było odwrotnie - wkręciłem się i chciałbym więcej i więcej. Najpierw człowiek się wzdryga na myśl o kupnie bidonu za 69 zł i kupuje za 19 zł, a za pół roku.... ;)

Warto temat przemyśleć - jeśli będziecie faktycznie jeździć regularnie to może nie celować w najniższą półkę?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, geforc napisał:

musi być tzw. damka czyli lekko obniżona rama

22 godziny temu, geforc napisał:

Będzie jeździć typowo po mieście, po parku, czasem jakiś skromny las się znajdzie.

9 godzin temu, geforc napisał:

"Jednorzędowy 32 zęby (kompatybilny z 30 i 34 zębami.)

27,5",obręcze kompatybilne z TUBELESS"

Do tego normalna rama...

Hmmm, można i tak 😀.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@geforc

chodzi o to, że do takich zastosowań, zaproponowany przez Ciebie rower to przerost formy nad treścią. W takich warunkach lepiej sprawdzi się cross

https://www.decathlon.pl/p/rower-crossowy-riverside-500-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-300777?mc=8582570&c=Szary

choć akurat pomimo weższych opona waga tych rowerów jest zbliżona a st530 jest minimalnie lżejszy, za to przyjemniej, lżej i szybciej po asfaltach i szutrach jeździć się będzie na riverside.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamacje to chyba najmocniejsza strona Decathlona. Tam z reguły nie kombinują, tym bardziej jeżeli sprawa jest oczywista, a warunki dotrzymane.

Mi kiedyś po pół roku oddali kasę za kurtkę z której wyłaził puch, dziewczyna przy kasie nawet specjalnie nie sprawdzała, przyjęła kurtkę zgłoszenie i oddała pieniądze.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...