Skocz do zawartości

[rama] pęknięta?


chopmaz

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem monetą i dźwięk nie wydaje się jakiś niepokojący, ale ja się na tym nie znam, więc różnie może być. Jakiś czas temu przewrócilem się na lewy bok (nie zdążyłem wypiąć się z SPD) i potłukłem calkiem solidnie nogę więc i w ramę też poszło. A że to karbon to sie deko zdenerwowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że poszło tam jakieś naprężenie. Może karbon wytrzymał, a może struktura uległa uszkodzeniu. Masz wiele miejsc w ramie które pracują, a lakier nie pęka.

Ja na Twoim miejscu bym wysłał do jakieś zakładu który się w tym specjalizuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pękł tylko lakier to rura musiała by się odkształcić i ew. wrócić do swojego pierwotnego kształtu. Tutaj rura nie ma żadnego nawet śladu po czynniku zewnętrznym. Lakier samoistnie nie pęka. Gdyby była to tylko prosta rysa można by podejrzewać, że coś ramę tylko zadrapało. Ten ślad nie jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej gwarancji stoi, że dożywotnia na stal, tytan i alu. Karbon - 5 lat. Wyłącza też - co nie jest niespodzianką - uszkodzenia powstałe w wyniku wypadku, kolizji itp.

Niemniej, mam 2 Mariny i dwie różne karty i ostatnio ustalałem coś mailowo w Motor - Landzie - potwierdzono mi m.in. że karty się zmieniały niedawno.

No i gwarancja dotyczy tylko pierwszego właściciela, po zarejestrowaniu roweru w bazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofam to co napisałem odnośnie bazy - przepraszam za wprowadzenie w błąd. Nie jest to warunek zapisany w książce gwarancji (przynajmniej tej, którą przeglądam, druga jest z rowerem w serwisie).

Musiałem sobie to skonfabulować, bo na stronie FAQ Marina zapisano:

Cytat

Kupiłem rower od znajomego, czy mój Marin jest nadal objęty gwarancją?

Przykro nam, ale nie. Gwarancja jest udzielana tylko pierwszemu nabywcy roweru Marin.

Na oficjalnej stronie jest też rejestracja roweru:

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/bike-registration

Formularz zawiera dane takie jak imię i nazwisko i zapewne stąd u mnie wniosek, że jest to warunek gwarancji. Papierowa jednak takich zapisów nie zawiera (chociaż kwitowałem podpisem, że się zapoznałem)...  Na papierze jest mowa o obowiązkowym serwisie gwarancyjnym... chyba że rower złożono w sklepie Bardzo to niejasne :(

 

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten "kurz" jest grafitowy. 

Chyba już się pogodziłem z myślą, że to pęknięcie ramy a nie lakieru, trudno. 

Czy rama po naprawie, że się tak wyrażę, straci swoje właściwości - np.   tłumienia? Jest to w ogóle wyczuwalne dla zwykłego amatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu nic nie stracisz. IMHO takich rzeczy się nie naprawia. To jest naprawa na zasadzie polepienia.plastrem. Co z tego, że wyszlifują.i polakierują jak ciągłości włókien żadnej. Poza tyn jesli to zgodnie z moimi przypuszczeniami sztyca w podsiodłówce zrobila taką rozpierduchę to probldm będzie powracał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczysz z gwarancją czy poza?

Ponieważ trochę namieszałem, to postaram się sprostować.

To co pisałem wyżej to są sformułowania z gwarancji do starszego roweru, gwarancja to książeczka formatu A5.

Wczoraj odebrałem z serwisu drugi rower, który ma gwarancję w takiej malutkiej książeczce. I tu już wyraźnie zzspisano:

2079375826_DSC_27122.thumb.JPG.05cda0eae8fe4b16f202deb96057486f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...