Skocz do zawartości

[Zapięcie rowerowe] Wybór mocowania zapięcia do Abuse Granit Plus


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

Używam obecnie zapięcia Kryptonite evolution mini 5 i choć samo zapięcie jest ok., to jednak transport jest porażką. Zapięcie transportuje się na dedykowanym uchwycie mocowanym do ramy. Niestety odbywa się to za pomocą napinania paska parcianego z gumową podkładką, a więc elementów rozciągliwych, co skutkuje szybkim obluzowywaniem się uchwytu i niechcianymi przemieszczeniami mocowanego zapięcia. Dodatkowo cały zestaw klekocze na wertepach niemiłosiernie, głównie przez zatrzask łączący zapięcie z uchwytem, gdzie sądźże luzy, ale i samo zapięcie dzwoni jak stado owiec na pastwisku.
Oklejam końcówki taśmą izolacyjną dla wyciszenia i dopóki silona nie zetrze trochę pomaga, ale mam już trochę dość tej partyzantki, a problemu złego trzymania się uchwytu i tak to nie rozwiązuje (mocowany jest prawidłowo, sprawdzałem to).

 Ale do meritum, uznałem, że dodatkowe zapięcie i tak się przyda, więc po jakimś tam rozeznaniu zacząłem się przymierzać do zakupu Abuse Gnatit Plus 470.
I tu mam zasadnicze pytania:

Do wyboru są 3 typy mocowań, EaZy KF, USH 470 i uniwersalne SH B, które będzie najstabilniejsze i najlepiej spasowane („najcichsze” na wertepach)?
Także opinie z użytkowania poszczególnych rozwiązań będą bardzo pomocne.

A drugie pytanie, jak zachowuje się w transporcie samo zapięcie, czy także dzwoni na każdym wyboju, czy też jest jakoś wyciszone?

Dziekuję za każdą poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosparko

mam uchwyt EaZy KF od 2011 roku jestem zadowolony, chociaż zapięcie mam tylko dołączone jak jeżdżę na zakupy. Na chwile obecną uchwyt ma mega luz, ale prawdopodobieństwo wypadnięcia jest zerowe, na kostce brukowej słychać. Gdybym miał jednak polecać zapięcie to sugeruje zamiast abus 470, kupić  Kryptonite Evolution STD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...