Skocz do zawartości

[Silnik Bafang] sterownik DP E12.CAN silnik Bafang G120.250.DC bateria Phylion SF-06S konfiguracja


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

U mnie nie działa ta konfiguracja przez Bafang Go. Tzn przez bluetooth się łączy i podstawowe parametry widzę, mogę też zmieniać stopnie wspomagania 1-4). Ale już limitów prędkości na poszczególnych stopniach nie (albo nie wiem jak, albo kross to poblokował). Nie rozumiem dlaczego nie mogę pojechać tych przepisowych 25km/h na trzecim albo drugim stopniu wspomagania jak mam ochotę dołożyć więcej od siebie, tylko muszę na pełnym (4), bo 3 kończy wspomagać przy 15km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to wspomagania odłączane jest na różnych poziomach wspomagania przy innych prędkościach - dla mnie to dziwne, mam silnik Yamahy i przy każdym stopniu wspomagania odłącza tak samo, czy odłączanie przy różnych prędkościach to cecha tylko Bafanga, czy inne napędy też tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem to na tym polega mechanizm wspomagania. Zgodnie z prawem unijnym rower elektryczny może poruszać się po drogach publicznych do 25km/h i tu kończy się wspomaganie. Jeśli chcesz wspomaganie eco to silnik praktycznie pomaga tylko przy ruszaniu i potem się odłącza. Jest w tym jakaś logika, natomiast dziwne jest to, że nie można odwrócić stopni wspomagania. Chodzi o to, że jeśli z reguły korzystasz z 4 stopnia, to po każdym wyłączeniu musisz przeklinać poziom do 4-ki. Nie możesz ustawić domyślnego wspomagania na 1-kę i zadać mu parametr 25km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji - przy silniku Yamahy wspomaganie odłącza się na każdym z pięciu stopni wspomagania przy tej samej prędkości - zaczyna spadać powyżej 24 i płynnie zanika do 27/h . Ponieważ myślę o zmianie roweru żony chciałbym wiedzieć czy tak samo działa Bosch bo akurat z tym silnikiem znalazłem najbardziej pasujący model. Ale jakby co to jakiś z Yamahą też się znajdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja mam 2.1.3 i tam są opcje ustawienia procentowo i kilometry też na każdym stopniu rower Kross hexagon 1.0 silnik bafang w kole wyświetlacz dp e12 canbus

Fajnie by było jeszcze zmienić rozmiar koła to przy ustawieniu z 29 na 26 dało by ze 3 km/h to już by było ok 25 km to delikatnie za mało.Ale niestety nie widzę w aplikacji ustawień koła 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć tą wersję aplikacji, muszę sprawdzić czy rower na nią zareaguje - mam dokładnie tego samego krossa i ten sam wyświetlacz, więc mam nadzieję że się uda :) Niestety o ile sam rower jest w porządku jak za tą cenę, tak mam wrażenie że KROSS bardzo się postarał, żeby nie było łatwo cokolwiek zmodyfikować w układzie wspomagania... U mnie max. prędkość wspomagania to 23,5 km/h wg. GPS. Szkoda, że nie da się tego wyregulować żeby było te realne 25.. Zastanawiałem się nad zakupem kabelka can - usb i konfiguracji przez aplikację Speed, ale boje się, że nie zadziała to z tym sterownikiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa bez problemu przez bluetooth ustawiłem tak jak pisałem wcześniej bo w aktualizacji są komentarze że usunęli możliwość ustawiania mocy dobrze że doczytałem zanim zainstalowałem jak masz tą wersję co ja to sobie ustawisz i będziesz zadowolony

Myślałem jeszcze nad zmianą wyświetlacza na aliexpress są do bafanga z wtyczką can i tam jest bardziej rozbudowane wszystko ale kilka stówek kosztuje a nie wiadomo czy zadziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 13:42, Pikikiki napisał:

U mnie działa bez problemu przez bluetooth ustawiłem tak jak pisałem wcześniej bo w aktualizacji są komentarze że usunęli możliwość ustawiania mocy dobrze że doczytałem zanim zainstalowałem jak masz tą wersję co ja to sobie ustawisz i będziesz zadowolony

Myślałem jeszcze nad zmianą wyświetlacza na aliexpress są do bafanga z wtyczką can i tam jest bardziej rozbudowane wszystko ale kilka stówek kosztuje a nie wiadomo czy zadziala

Z tego co się orientowałem to wyświetlacz powinien działać, ale nie wiem czy warto go wymieniać, chyba lepiej dołożyć porządny licznik. U mnie aplikacja pomimo tego komunikatu działa i reaguje na zmianę stopni wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...